مربی تیم کاتای نوجوانان و جوانان بانوان استان اصفهان: لیگ کاراته‌وان به بانوان کاراته‌کای نوجوان و جوان انگیزه می‌دهد/ اصفهانی‌ها پرافتخار ظاهر شدند

 
مربی تیم کاتای نوجوانان و جوانان بانوان استان اصفهان: لیگ کاراته‌وان به بانوان کاراته‌کای نوجوان و جوان انگیزه می‌دهد/ اصفهانی‌ها پرافتخار ظاهر شدند


مربی تیم کاتای نوجوانان و جوانان بانوان استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه در پایان هر مرحله لیگ کاراته‌وان به نفرات برتر جایزه نقدی اهدا می‌شود و در پایان لیگ 4 نفر برتر مجموع 5 مرحله وارد آخرین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی می‌شوند، برگزاری این رقابت‌ها انگیزه بانوان کاراته‌کای نوجوان و جوان را در ادامه دوچندان می‌کند.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری برنا استان اصفهان، امسال اولین دوره لیگ کاراته آینده‌سازان کشور موسوم به کاراته‌وان آغاز شد، در واقع اولین بار است که فدراسیون این رقابت‌ها را برگزار می‌کند مسابقاتی که برای دو بخش آقایان و بانوان و تنها دو گروه سنی نوجوانان و جوانان در نظر گرفته شده؛ از ابتدای تابستان نیز تا کنون دو مرحله از آن انجام گرفته است.

رقابت‌ها به صورت آزاد در 5 مرحله در سه بخش کاتای انفرادی، کاتای تیمی و کومیته انفرادی برگزار می‌شود؛ مرحله نخست آن در بخش بانوان تیر ماه سال جاری به میزبانی تهران برگزار شد که اصفهانی‌ها خوش درخشیدند، مرحله دوم نیز اوایل هفته گذشته در اردبیل انجام گرفت که در این مرحله هم کاراته‌کاهای اصفهان درخشان ظاهر شدند و نتایج خوبی را به دست آوردند؛ مراحل بعدی رقابت‌ها در ماه‌های آتی برگزار خواهد شد.

ورود 4 نفر برتر مجموع 5 مرحله به آخرین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی  

فرناز رواخواه در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در اصفهان اظهار کرد: در مرحله نخست رقابت‌ها بانوان کاراته‌کای اصفهانی موفق شدند یک مدال برنز کاتای انفرادی نوجوانان، یک برنز کاتای انفرادی جوانان و یک برنز کاتای تیمی جوانان را به خود اختصاص دهند؛ یک نشان برنز نیز در بخش کومیته به دست آمد.

وی افزود: در مرحله دوم بانوان کاراته‌کا از استان اصفهان به یک مدال نقره کاتای انفرادی نوجوانان و یک نقره کاتای تیمی جوانان دست یافتند.

سرمربی تیم کاتای نوجوانان و جوانان بانوان استان اصفهان عنوان کرد: همان‌طور که گفته شد این مسابقات 5 مرحله دارد و در پایان هر مرحله جوایز نقدی به نفرات برتر اول تا سوم اهدا می‌شود، در پایان لیگ نیز 4 نفر برتر مجموع 5 مرحله که بالاترین امتیاز را گرفتند بدون شرکت در اولین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی مستقیما به آخرین مرحله اردو (اردوی انتخابی تیم ملی) راه می‌یابند؛ این اردوها به منظور اعزام به مسابقات جهانی 2019 شیلی برپا خواهد شد.

وی اضافه کرد: این دو موضوع باعث می‌شود بانوان کاراته‌کای نوجوان و جوان برای ادامه راهشان در ورزش قهرمانی انگیزه بالایی پیدا کنند.

 
   1397/6/24 11:32

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار