گلستان با ملی پوشان کاراته اردوی مشترک برگزار می کند


 گلستان با ملی پوشان کاراته اردوی مشترک برگزار می کند

رییس هیات کاراته گلستان گفت: برگزاری اردوی مشترک کاراته کاهای استان با ملی پوشان، فرصت مناسب رفع کمبودها و ارتقای توان فنی در مسیر آماده سازی حضور در رویدادهای مهم است.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ اسماعیل جبله روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با نظر کادر فنی تیم ملی کاراته دختران و پسران، اردوی آماده سازی این تیم پیش از حضور در المپیک جوانان به میزبانی گلستان برگزار می شود.

وی بیان کرد: در این اردوی 5 روزه، ورزشکاران استان فرصت برگزاری تمرین مشترک با ملی پوشان را پیدا می کنند که منجر به ارزیابی سطح آمادگی، پیدا کردن نقاط ضعف و تبدیل کاراته کاهای گلستانی به ستاره های آینده این رشته خواهد شد.

به گفته وی، در این اردوی آماده سازی 2 ملی پوش پسر و 3 ملی پوش دختر راه یافته به المپیک جوانان حضور دارند، اما هیچکدام گلستانی نیستند.

وی ادامه داد: تیم گلستان خود را برای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی، المپیاد نخبگان و رقابت های 'کاراته وان' کشور آماده می کند که ااردوی مشترک با ملی پوشان می تواند منجر به بهبود کیفیت فنی ورزشکاران استان برای مدال آوری در این رویدادها شود.

رییس هیات کاراته گلستان اضافه کرد: هم اینک 2 هزار نفر به صورت سازمان یافته و بیش از 4 هزار نفر به صورت غیررسمی این ورزش را در استان انجام می دهند.

جبله، مشکلات اقتصادی را یکی از دلایل کم بودن تعداد ورزشکاران این رشته دانست و گفت: توجه به ورزش و سلامت جسم جزو اولویت خانواده ها نبوده و در رده های پایین تر قرار دارد.

وی بیان کرد: آسیب ورزش نکردن فرزندان، در آینده نسل کنونی را دچار مشکلات فراوان جسمی و روحی خواهد کرد که باید با فرهنگ سازی، ورزش در خانواده ها نهادینه شود.

المپیک جوانان پاییز امسال در کشور آرژانتین برگزار می شود.


 
   1397/6/27 14:51

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار