بهنام‌فر: جامعه‌ی کاراته، شایسته‌ترین فرد را انتخاب کند

بهنام‌فر: جامعه‌ی کاراته، شایسته‌ترین فرد را انتخاب کند

کاندیدای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون کاراته، گفت: هر مدیری که توانایی خدمت به جامعه‌ی کاراته را دارد و قادر است در مسیر رشد و توسعه‌ی کاراته ایران در داخل و خارج از مرزهای میهن اسلامی گام بردارد، می‌تواند برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون، نامزد شود.
 
به گزارش "ستارگان کاراته" مهران بهنامفر، پرسابقه‌ترین ملی‌پوش کاراته‌ی کشور در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی ورزشهای رزمی (نبرد)؛ با بیان این مطلب که جامعه‌ی کاراته طی روزهای آینده با انتخابی حساس و سرنوشت‌ساز مواجه خواهد بود، افزود: رأی‌دهندگان باید به نمایندگی از جامعه‌ی کاراته کشور و با بررسی دقیق و موشکافانه‌ی برنامه‌های یکایکِ نامزدها، شایسته‌ترین فرد را انتخاب کرده و سکان هدایت کاراته‌ی کشور را برای مدت چهار سال بدستِ او بسپارند.
 
قهرمان اسبق تیم ملی کاراته و دارنده‌ی مدالهای متعدد جهانی و آسیایی، ادامه داد: البته نامزدها نیز باید از طرح شعارهای غیرواقعی و عوام‌فریب بپرهیزند. من معتقدم یا نباید وعده‌ای داد و یا اگر وعده‌ای مطرح شد، باید با تمام توان در جهتِ تحققِ آن تلاش کرد.
 
مسئول ورزش قهرمانی و حرفه‌ای شرکت پخش فراورده‌های نفتی، با اعلام این مطلب که تدارکِ خانه‌ی کاراته و جذب اسپانسرها، از اساسی‌ترین نیازهای امروزِ کاراته‌ی کشور به شمار میرود، اظهار داشت: در ادوار گذشته، شعارهای فراوانی در خصوص تدارکِ خانه‌ی کاراته، پخش تلویزیونی رقابتهای لیگ (بصورت منظم)، جذب اسپانسر و... مطرح شده که متاسفانه هیچیک از آنها عملاً تحقق نیافته است. به نظرم اصلی‌ترین وظیفه‌ی رییس آینده فدراسیون کاراته، تلاش برای تحقق وعده‌های محقق‌نشده‌ی رؤسای قبلی و نیز برطرف ساختن اساسی‌ترین نیازهای امروزِ جامعه‌ی کاراته است.
 
کاپیتان اسبق تیم ملی کاراته با اشاره به حساسیت انتخابات آتی فدراسیون، اذعان داشت: پس از کناره‌گیری ناظریان از ریاست فدراسیون کاراته، این رشته با فراز و نشیب‌های فراوانی روبرو شد و سختی‌های متعددی را پشتِ‌سر گذاشت. در این مدت می‌توانستیم عملکردِ بهتری داشته باشیم که متاسفانه در اغلبِ موارد، اینگونه نشد. البته در سالهای گذشته، کاراته‌ی کشور از وجودِ مدیرانِ توانمندی همچون فرجی و آهی نیز سود بُرده است اما دوران ریاستِ آنها، بسیار کوتاه و زودگذر بود. امیدوارم در این دوره‌ی حساس و سرنوشت‌ساز، با تلاش و دقتِ جامعه‌ی کاراته کشور و بویژه رأی‌دهندگان، بهترین و شایسته‌ترین فرد بر کرسی ریاست فدراسیون کاراته تکیه بزند.
 
وی در واکنش به این مطلب که یکی از اهالی کاراته کشور اخیراً مدعی شده نامزدهای کنونی، مورد علاقه‌ی جامعه‌ی کاراته نیستند، تصریح کرد: به نظرم بهتر است دوستان از طرفِ خودشان سخن بگویند و نظراتِ خود را به جامعه‌ی کاراته نسبت ندهند چرا که نه آنها مساوی با جامعه‌ی کاراته هستند و نه جامعه‌ی کاراته در این افراد خلاصه می‌شود! کاراته‌ی ایران، طیف‌ها و گروههای گسترده‌ای را در برمی‌گیرد که هر یک، نقطه‌نظراتِ خودشان را دارند.
 
مربی پیشین تیم ملی ادامه داد: محبوبیت و مقبولیت در جامعه‌ی کاراته، وابسته به موفقیتِ افراد در یکی از سه بُعدِ قهرمانی، مربیگری و یا مدیریت است. برخی دوستان که همواره سایرین را سرزنش و یا متهم به عدمِ مقبولیت نزدِ جامعه‌ی کاراته می‌کنند، خود در دو بُعدِ قهرمانی و مربیگری، به هیچ وجه کارنامه‌ی مقبولی ندارند و در زمینه‌ی مدیریت نیز، چندان موفق عمل نکرده‌اند. قبولِ مدیریت در یک تیم ورزشی با امکاناتِ بسیار عالی و سپس شکست در برابر تیمهای بسیار محروم که از نازل‌ترین سطحِ امکانات نیز برخوردار نیستند، خود بیانگر عملکردِ نه چندان موفقِ این دوستان در زمینه‌ی مدیریت است و البته این را نیز به خاطر داشته باشیم که هدایت و رهبری کاراته‌ی یک کشور، به مراتب سخت‌تر و تخصصی‌تر از مدیریت در یک تیم باشگاهی است! شاید به همین دلیل باشد که برخی آقایان همواره به عنوانِ یک پایِ ثابتِ انتخابات ریاست فدراسیون کاراته، نام خود را در رسانه‌ها مطرح و سپس بی‌آنکه اعتماد و رأی جامعه‌ی کاراته را جلب کنند، از حضور در انتخابات انصراف می‌دهند!

محمد قدیمی/ نبرد

پایگاه خبری تحلیلی ورزشهای رزمی (نبرد)/ کلیک کنید

 
   1394/8/10 00:01

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار