پس از ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان؛

آیا رییس بازنشسته از ادامه‌ی فعالیت دلسرد شده است؟


پس از ابلاغ قانون منعِ بکارگیری بازنشستگان؛

آیا رییسِ بازنشسته از ادامه‌ی فعالیت دلسرد شده است؟
 
هفته‌ی نخستِ رقابتهای سوپرلیگ باشگاههای کاراته کشور روز گذشته (جمعه 13 مهرماه 97) در مجموعه‌ی ورزشی غدیر تهران و در غیابِ محمدصادق فرجی رییس فدراسیون کاراته برگزار شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ در این پیکارها که با مدیریتِ وحید مؤمنی (رییس سازمان لیگ) به شکلی کاملا منظم و منسجم برگزار گردید، محسن آشوری دبیر فدراسیون کاراته و سیدشهرام هروی سرمربی تیم ملی از نزدیک رقابتِ کاراته‌کاها را تحتِ نظر داشتند.
 
هروی که از آغازین ساعاتِ برگزاری رقابتهای لیگ تا لحظاتِ پایانی در سالنِ مسابقات حضور داشت، در مواقعِ لزوم، با کاراته‌کاها صحبت و اشکالاتِ فنی را به آنها گوشزد می‌کرد. این موضوع علاوه بر افزایشِ انگیزه‌ی بازیکنان، می‌تواند در رفعِ معایب و نواقصِ ایشان مؤثر باشد.
 
پیکارهای سوپرلیگ کاراته‌ی کشور اما علیرغمِ اینکه از حیثِ نظمِ برگزاری و عواملِ اجرایی، روزِ جمعه شرایطی نسبتاً مطلوب را پشتِ سرگذاشت، در محدوده‌ی مسائلِ مرتبط با داوری، نقص‌هایی را نمایان ساخت. إعمالِ قانونِ ویدیوچک که در رقابتهای معتبرِ جهانی و کاراته‌وان، حداکثر در چندثانیه به نتیجه‌ی نهاییِ "بله یا خیر" ختم میشود، در پیکارهای سوپرلیگِ کاراته‌ی ایران، گاهی تا چند دقیقه هم زمان می‌گیرد! وقفه‌های طولانی‌مدتِ این رقابتها پس از هر تقاضایِ ویدیوچک، بازیکنان و مربیان را آزار میدهد و پیکارهای سوپرلیگ را از تب و تاب می‌اندازد.

گذشته از این موارد، گاه در رقابتهای سوپرلیگ مشاهده میشود که یک داور به تنهایی وظیفه‌ی بازبینیِ صحنه‌ی موردِ اعتراض را برعهده دارد و همان یک نفر، رأیِ 4 داورِ مسابقه را وتو می‌کند! اقدامی غیرِقانونی که نه عادلانه است و نه عاقلانه!
 
به نظر میرسد جواد سلیمی قاضی‌القضاتِ کاراته‌ی ایران می‌بایست پیرامونِ مشکلاتِ مذکور و روش‌های رفعِ آن، تدابیری بیندیشد. فردِ نخستِ داوریِ کشور و چهره‌ی بین‌المللی کاراته‌ی ایران که حالا دیگر رفته‌رفته با غیبت‌های پرتعدادش در مسابقاتِ مهمِ داخلی، خو گرفته‌ایم.
 
به غیر از سلیمی، محمدصادق فرجی رییس بازنشسته‌ی فدراسیون کاراته نیز روزِ جمعه در سالن برگزاری پیکارهای سوپرلیگ حضور نداشت تا یکی از پراهمیت‌ترین رویدادهای داخلی کاراته در غیابِ متولیِ این رشته برگزار شود.
 
به نظر میرسد فرجی پس از ابلاغِ قانونِ منعِ بکارگیری بازنشسته‌ها، حالا دیگر انگیزه‌ی چندانی برای ادامه‌ی فعالیت ندارد و به همین دلیل، اکنون و بر خلافِ گذشته، شاهدِ برگزاری رقابتهای سوپرلیگ در غیابِ این رییسِ بازنشسته هستیم. پیش‌تر هم گفته بودیم که اهالی کاراته از فرجی انتظار دارند تا زمانی که بر مسندِ ریاستِ فدراسیون کاراته تکیه زده، کاملا پرانرژی و سرشار از انگیزه به فعالیتش ادامه دهد و هر زمان احساس کرد دیگر انگیزه‌ای برای ادامه‌ی فعالیت ندارد، لااقل راه را برای سایرین باز گذاشته و اجازه دهد نیروهای توانمند، شاداب و پرانگیزه جایگزینِ او شوند.

امیدواریم غیبتِ فرجی در پیکارهای سوپرلیگ، دلیلی جز فقدانِ انگیزه داشته باشد که در غیرِ اینصورت، باید خود را برای مواجهه با روزهای بی‌برنامه در فدراسیون کاراته آماده سازیم.
 
نویسنده: محمد قدیمی
مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته


 
   1397/7/14 12:08

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار