پس از برگزاری انتخابی بی حاشیه؛

چالاکی و علیپور مسافران رقابت های قهرمانی جهان شدند


 پس از برگزاری انتخابی بی حاشیه؛

چالاکی و علیپور مسافران رقابت های قهرمانی جهان شدند

با برگزاری رقابت های انتخابی فاطمه چالاکی و رزیتا علیپور نمایندگان اوزان ۵۵_ و ۶۱_ کیلوگرم در رقابت های قهرمانی جهان اسپانیا شدند.


به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته" در حالی امروز ۱۶ مهر ماه انتخابی دو وزن ۵۵_ و ۶۱_ کیلوگرم برگزار گردید که دیگر همانند گذشته نه خبری از حواشی بود و نه حتی شاهد اعتراضات جدی به نحوه قضاوت ها بودیم.

در این رقابتها که با حضور افسانه باقری نایب رئیس بانوان و فاطمه پور زمانی مسئول کمیته داوران بانوان کشور برگزار گردید شاهد رقابت های بسیار جذاب و پر و افت خیز بودیم.

در وزن ۵۵_ کیلوگرم جایی که فاطمه چالاکی، طراوات خاکسار و آویشن باقری حضور داشتند شاهد رقابت های بسیار نزدیک بودیم هر سه قهرمان کاراته کشورمان در این وزن مبارزات بسیار خوب و جذابی را از خود به نمایش گذاشتند، خصوصا در مبارزات فاطمه چالاکی و طراوت خاکسار، که در نهایت باعث شد تا ثانیه های پایانی تکلیف نفر اعزامی این وزن مشخص نشود.

چالاکی در پنج باری که به روی تاتامی رفت سه بار پیروز میدان شد و دو بار تن به تساوی داد وی در گام نخست ۴ بر ۳ مقابل خاکسار به پیروزی رسید وی سپس مقابل باقری به تساوی ۱ بر ۱ دست یافت اما در بازی دوم مقابل آویشن ۴ بر ۰ برنده شد وی در گام بعد بار دیگر به مصاف خاکسار رفت تا در یک بازی جذاب و نفس گیر ۳ بر ۳ به تساوی دست یابد چالاکی در گام آخر در ثانیه های پایانی ۵ بر ۴ از سد طراوت خاکسار گذشت تا در مجموع با سه برد، دو تساوی و بدون باخت به عنوان نماینده کشورمان در وزن ۵۵_ کیلوگرم، مسافر رقابت های جهانی شود.

خاکسار در دو مبارزه دیگر مقابل آویشن باقری با نتایج ۲ بر ۱ و ۳ بر ۱ پیروز میدان شد.

در وزن ۶۱_کیلوگرم رزیتا علیپور به مصاف شیما آل سعدی رفت رزیتا در بازی نخست ۰ بر ۰ به تساوی رسید اما در رقابت دوم ۲ بر ۰ به برتری رسید و در دیدار پایانی نیز شاهد یک مبارزه جذاب و دیدنی از سوی هر دو قهرمان کشورمان بودیم که در نهایت این علیپور بود که ۴ بر ۳ پیروز میدان شد تا با ۲ پیروزی و یک تساوی جواز حضور در رقابت های انفرادی وزن ۶۱_ کیلوگرم به نام وی به ثبت رسد.

پیش از آغاز این رقابت ها ستاره موسوی سرمربی تیم ملی بانوان به تشریح روند انتخابی پرداخت وی در گفتگو با نفرات حاضر در انتخابی توضیح داد که اگر بار نخست تقاضای بازبینی فیلم، امتیازی را در بر نداشته باشد می توانند برای بار دوم نیز تقاضای بازبینی فیلم نمایند ضمن آنکه اگر در پایانی وقت قانونی به تساوی دست یابند هر دو کاراته کا باید برای بار دوم به روی تاتامی بروند و اگر برای بار دوم نیز به تساوی دست یافتند، هانتی تعیین کننده پیروز میدان خواهد بود.

نکته قابل توجه در انتخابی امروز آن بود که اولا در هیچ یک از انتخابی ها هانتی تعیین کننده پیروز میدان نبود ثانیا هر ۵ قهرمان کشورمان تا ثانیه های پایانی مبارزاتی بسیار جذاب به نمایش گذاشتند.

اما نقطه ضعفی که در برگزاری این پیکارها مشهود بود عدم وجود تابلو امتیازات بود تا در حین رقابت ها، شرکت کنندگان از زمان باقیمانده مطلع شوند.

لاله خالق
سردبیر پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته


 
   1397/7/16 23:52

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار