فدراسیون باز هم خبرنگار اعزام می‌کند؟!

اعزام قهرمانان مهمتر است یا خبرنگاران؟!


فدراسیون باز هم خبرنگار اعزام می‌کند؟!

اعزامِ قهرمانان مهمتر است یا خبرنگاران؟!

در شرایطی که کاراته‌ی کشورمان مدتهاست از وضعیتِ بدِ اقتصادی رنج می‌بَرد و قهرمانانِ پرافتخارِ این رشته، رقابتهای معتبرِ بین‌المللی را یکی پس از دیگری به بهانه‌ی کمبودِ منابعِ مالی از دست می‌دهند، اخبارِ غیرِرسمی و تاییدنشده حاکی از آن است که فدراسیون کاراته قصد دارد بارِ دیگر تنی چند از خبرنگاران را همراه با ملی‌پوشان، رهسپارِ رقابتهای جهانیِ اسپانیا سازد!

همین چند روز پیش بود که صالح اباذری جوانِ شایسته و پرافتخارِ کاراته کشورمان به خاطرِ سهل‌انگاریِ مسئولینِ فدراسیون و عدمِ حمایتِ مالی از وی، سفر به پیکارهای کاراته‌وانِ آلمان را از دست داد و بدین‌ترتیب، بهترین و ایده‌آل‌ترین میدانی که می‌توانست سنگِ محک و آزمونی مناسب برای سنجشِ توانایی‌های اباذری و مقایسه‌ی آن با دیگر رقبایِ داخلی‌اش باشد، به سادگی و به شکلی ناباورانه از دست رفت! توجیهِ فدراسیون‌نشین‌ها برای این فرصت‌سوزی، تنها یک جمله بود "پول نداریم"
 
پیش‌تر نیز برخی ملی‌پوشانِ رده‌های سنیِ پایه، به خاطرِ اهمال‌کاریِ مدیرانِ فدراسیون، به رقابتهای آسیایی ژاپن اعزام نشدند تا حاصلِ یکسال تلاش و زحمتِ مستمرِ آنها، در آتشِ بی‌تدبیریِ فدراسیون‌نشین‌ها بسوزد و پایمال شود.
 
بهانه‌ی مسئولینِ فدراسیون کاراته در توجیهِ تمامِ این بی‌تدبیری‌ها، تنها همین یک جمله بود "پول نداریم!"
 
نکته‌ی عجیب اینجاست که فدراسیونی که مدعی است برای اعزامِ قهرمانان و مربیان به رقابتهای بین‌المللی پول ندارد، چگونه به خود اجازه میدهد در سفرهای متعدد، افرادِ غیرِ ضروری را با تیم همراه سازد؟!
 
آقایانِ محترم، فرجی و آشوری، رییس و دبیرِ فدراسیون کاراته؛ لطفا توجه کنید:
آنچه به نامِ بیت‌المال و تحتِ عنوانِ بودجه‌ی فدراسیون کاراته در اختیارِ شما قرار گرفته، متعلق به تک‌تکِ ما اهالیِ کاراته بوده و باید در مسیرِ رشد و تعالیِ این هنرِ رزمی به کار گرفته شود. اکنون و پس از فرصت‌سوزی‌های متعدد، در شرایطی که قهرمانانِ افتخارآفرینِ کاراته‌ی کشورمان به بهانه‌ی تنگدستیِ فدراسیون، از حضور در میادینِ معتبرِ بین‌المللی، یکی پس از دیگری محروم میشوند، اعزامِ خبرنگاران به مسابقاتِ برون‌مرزی، به هیچ وجه معقول و منطقی نیست.

اگر این اعزامها صرفا با هدفِ بازتابِ اخبار و نتایجِ رقابتها صورت می‌گیرد، ستارگان کاراته متعهد میشود که از داخلِ ایران و با بیشترین سرعتِ ممکن، تمامِ آنچه را که موردِ نیازِ خبرنگاران در راستایِ انعکاسِ نتایجِ پیکارهاست، در اختیارشان قرار دهد به گونه‌ای که اگر حتی در سالنِ رقابتها هم حاضر باشند، یقینا با چنین سرعتی قادر به کسبِ اطلاعات نخواهند بود. اگر هم اعزامِ خبرنگاران با هدفی جز این صورت می‌گیرد، والله قسم ما و دیگر اهالیِ کاراته با تمامِ توان در برابرِ اینگونه تصمیم‌های نادرست خواهیم ایستاد و فضای کاراته را در چهارچوبِ قانون، به جهنمی مبدل خواهیم ساخت که در آن، تمامیِ تصمیماتِ اشتباه و زیانبار، یکی پس از دیگری، بسوزد و به تلی از خاکستر تبدیل شود.
 
محمد قدیمی
مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته


 
   1397/7/17 18:05

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار