مسئولین کمیته‌ها تودیع شدند؛
دکتر ابوالحسنی: فعالیت بسیج در ورزش کاراته، هدفمند دنبال میشود/ رویکرد بسیج، سازندگی در رده‌های سنی پایه است

مسئولین کمیته‌ها تودیع شدند؛

دکتر ابوالحسنی: فعالیت بسیج در ورزش کاراته، هدفمند دنبال میشود/ رویکرد بسیج، سازندگی در رده‌های سنی پایه است

 
رییس هیئت کاراته بسیج، گفت: همکاری فدراسیون کاراته با تشکیلات بسیج در مقاطعی از زمان ضعیف و در مقطعی دیگر نسبتاً مطلوب بوده اما این همکاری هیچگاه به سطح آرمانی و کاملاً مطلوب، نرسیده است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ تشکیلات بسیج در سالهای پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، همواره نقش تأثیرگذار و انکارناپذیری را در توسعه‌ی ورزشهای رزمی و بویژه کاراته ایفا کرده است. این نهادِ مردمی با سرمایه‌گذاری هدفمند در بخش‌های مختلفِ کاراته از جمله بخشِ آموزش، بسترهای مناسب جهتِ شناسایی و شکوفاییِ استعدادهای بالقوه‌ی این هنرِ رزمی را در مرزهای ایران اسلامی فراهم آورده است.  پرداختن به هنر رزمیِ جذاب، انسان‌ساز و اخلاق‌محورِ کاراته، جوانان برومندِ این سرزمینِ قهرمان‌پرور را از گزند توطئه‌های استکباری از جمله تهاجم فرهنگی مصون میدارد و این بخشی از همان اهدافِ ارزشمندی است که نهادِ مقدس بسیج و پرسنلِ زحمتکشِ آن دنبال میکنند.
 
نیروی مقاومت بسیج و نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نخستین سالهای راه‌اندازیِ رقابتهای لیگ بزرگسالان در فدراسیون کاراته، همواره تیمهایی را در این مسابقات شرکت داده‌اند و به عناوین ارزشمندِ پرشماری نیز دست یافته‌اند. در سالهای اخیر اما مشاهده میشود که نگاه مدیرانِ ورزشی بسیج به جای سرمایه‌گذاری در بخش‌های حرفه‌ای کاراته، بیشتر به سمتِ سازندگی در رده‌های سنی پایه متمایل شده است.
 
دکتر محمد ابوالحسنی، رییس هیئت کاراته‌ی بسیج و عضو هیئت رییسه‌ی فدراسیون کاراته در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ با تأکید بر اینکه "فعالیت بسیج در ورزش کاراته، بصورتِ کاملاً کارشناسانه و هدفمند دنبال میشود" اظهار داشت: پس از کسب عناوین پُرشمار در رده‌ی سنی بزرگسالان، تصمیم گرفتیم فعالیتهای بسیج را در بخش کاراته با رویکردِ سازندگی در رده‌های سنی پایه دنبال کنیم تا از این رهگذر، نوجوانان و جوانانِ بسیجی پس از طی مراحلِ آموزشیِ لازم، به قهرمانان بزرگ و عنوان‌دار تبدیل شده و برای کاراته‌ی کشور در میادین معتبر بین‌المللی افتخار کسب کنند. به همین منظور پایگاههای استعدادیابی بسیج در استانهای مختلف راه‌اندازی شد و از مربیان فنی و متعهد دعوت به عمل آمد تا دانش فنی خود را در اختیار جوانان و نوجوانان منتخبِ بسیج قرار دهند و با آموزش استعدادهای بالقوه، زمینه‌های پرورش و ظهور قهرمانان بزرگ را در سالهای آینده فراهم سازند.
 
وی ادامه داد: همه ساله نوجوانان و جوانان پرورش‌یافته‌ی پایگاههای بسیج، در قالب تیمهای استانی به رقابتهای المپیاد و همینطور لیگ کاراته بسیج اعزام میشوند و از میانِ آنها، موفق‌ترین چهره‌ها به تیم کاراته‌ی آینده‌سازانِ بسیج دعوت شده و از حضورِ آنها در لیگهای کشوری فدراسیون کاراته استفاده میشود.  
 
دکتر ابوالحسنی در پاسخ به این سئوال که "سطح همکاری فدراسیون کاراته و هیئت کاراته بسیج را چگونه ارزیابی می‌کنید؟" تصریح کرد: این همکاری در مقاطعی از زمان ضعیف و در مقطعی دیگر نسبتاً مطلوب بوده اما واقعیت این است که همکاری فدراسیون کاراته با تشکیلاتِ بسیج، هیچگاه کاملاً آرمانی و مطلوب نبوده است. بسیج و سپاه دو نهادی هستند که در قیاس با دیگر سازمانها، بیشترین سرمایه‌گذاری را در بخش کاراته داشته‌اند و لذا شایسته است که فدراسیون کاراته نیز سطح همکاری خود را با این دو نهاد افزایش دهد. در حال حاضر جز فدراسیون کاراته و بسیج، هیچ سازمان دیگری اقدام به برگزاری لیگهای کاراته به شکل منظم و سازمان‌یافته نمی‌کند و این موضوع به خوبی بیانگر لزوم همکاریِ بیشتر میانِ تشکیلاتِ بسیج و فدراسیون کاراته است.
 
وی افزود: در سالهای گذشته قهرمانان پُرشماری از دلِ تیمهای کاراته‌ی بسیج و سپاه به تیمهای ملی معرفی شده‌اند و در میادین بین‌المللی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مردم شریف و انقلابیِ این سرزمینِ قهرمان‌پرور و همینطور برای خانواده‌ی کاراته افتخار آفریده‌اند و قطعاً همکاری و هماهنگیِ بیشتر میانِ فدراسیون کاراته و هیئت کاراته‌ی بسیج، ثمرات و برکاتِ بیشتری را برای کاراته‌ی کشور به همراه خواهد داشت.
 
رییس هیئت کاراته بسیج در بخش دیگری از این گفتگو به تلاشِ این هیئت برای افزایش بازدهی کمیته‌های مختلف اشاره کرد و گفت: قصد داریم در آینده‌ای نزدیک با تشکیل یک کمیته‌ی فنی قوی متشکل از چهره‌های سرشناس و بادانش کاراته‌ی کشور، زمینه‌های لازم برای استفاده‌ی مطلوب از نظراتِ کارشناسانه‌ی چهره‌های مجرب و تأثیرگذار کاراته را فراهم آوریم که این موضوع قطعاً منشأ خیر برای بخش‌های مختلف کاراته‌ی ایران خواهد بود. به همین منظور به زودی تغییراتی را در شیوه‌ی اداره‌ی کمیته‌های مختلف هیئت کاراته بسیج ایجاد خواهیم کرد که در وقتِ مقتضی به توضیح پیرامونِ آن خواهم پرداخت.
 
وی با بیان این مطلب که "همواره تلاش کرده‌ایم تا از حضور بهترین‌ها در رأس کمیته‌های مختلف هیئت کاراته بسیج بهره‌مند شویم" اذعان داشت: اغلب در نیل به این هدف موفق بوده‌ایم اما در پاره‌ای از موارد نیز متوجه شده‌ایم که می‌توان در بعضی کمیته‌ها با إعمال برخی تغییرات، عملکردی مناسب‌تر داشت. از اینرو تصمیم گرفتیم چهره‌های جدیدی را در رأس تعدادی از کمیته‌ها قرار دهیم تا بازدهیِ آنها افزایش یابد.
 
دکتر ابوالحسنی در پایان خاطرنشان کرد: اواخر ماه گذشته رؤسای تمامی کمیته‌های هیئت کاراته بسیج از جمله کمیته‌ی برگزاری مسابقات، کمیته‌ی داوران و... با حضور در جلسه‌ای تودیع شدند و حالا قصد داریم با بررسی دقیق و موشکافانه‌ی عملکرد کمیته‌های مختلف، در خصوص ادامه و یا قطع همکاری با مسئولینِ آنها تصمیم‌گیری کنیم. مسئولینی که عملکردِ کمیته‌ی تحتِ نظارتِ آنها -پس از بررسی‌های کارشناسانه- مطلوب ارزیابی شود، در سِمتِ خود ابقا خواهند شد و در سایر کمیته‌ها نیز از حضور نفراتِ جدید استفاده خواهیم کرد.

محمد قدیمی/ ستارگان کاراته

****************

به کانال رسمی گروه خبری ستارگان کاراته در تلگرام بپیوندید تا همه روزه از مهمترین اخبار و رویدادهای کاراته ایران و جهان آگاه شوید


                                  

 
   1394/12/14 22:45

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار