در حاشیه‌ی برگزاری جلسه‌ی کمیته فنی رخ داد؛
رفتار غیرحرفه‌ای خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس/ توهین به اعضای کمیته فنی!

در حاشیه‌ی برگزاری جلسه‌ی کمیته فنی فدراسیون کاراته رخ داد؛

رفتار غیرحرفه‌ای خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس/ توهین به اعضای کمیته فنی!
 
عضو کمیته‌ی فنی فدراسیون کاراته گفت: روز گذشته و در حاشیه‌ی برگزاری جلسه‌ی کمیته‌ی فنی برای تعیین سرمربی تیم ملی، خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با به کار بردنِ الفاظ و جملاتی بسیار زشت و زننده، اعضای کمیته‌ی فنی را موردِ هتکِ‌حرمت قرار داد و با رفتار و گفتارِ غیرحرفه‌ای خود، به اعتبار و آبروی خبرگزاری وزین، معتبر و عدالت‌محورِ فارس لطمه زد.
 
این کارشناس کاراته و استادِ دانشگاه در گفتگو با "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" افزود: پس از پایان جلسه‌ی کمیته‌ی فنی و انتخاب سید شهرام هروی به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان، متوجه شدم فردی با صدای نسبتاً بلند به اعضای کمیته‌ی فنی توهین می‌کند! ابتدا تصور کردم این فرد یکی از کارمندان جدیدالورود فدراسیون کاراته است اما وقتی از دوستان درباره‌ی او پرسیدم، گفتند او خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس است. واقعا برایم بسیار عجیب و غیرقابل باور بود که یک خبرنگار با این لحن و با چنین ادبیاتی سخن بگوید و به سایرین توهین کند!
 
وی ادامه داد: وقتی علتِ این رفتارِ ناشایست را از او پرسیدم، با همان ادبیاتِ سخیف و زننده، پاسخ داد که یکی از اعضای کمیته‌ی فنی پیش از اینکه ما خبرِ انتخاب شهرام هروی را به عنوان سرمربی تیم ملی کاراته در خبرگزاری فارس منتشر سازیم، این خبر را برای خبرنگار خبرگزاری تسنیم مخابره کرده و حالا خبرگزاری تسنیم، چهار دقیقه زودتر از ما خبرِ سرمربیگری شهرام هروی را منتشر کرده است.
 
قهرمان اسبق تیم ملی کاراته در حالی که به نحوه‌ی پاسخگویی و استدلال خبرنگار خبرگزاری فارس می‌خندید، بیان کرد: واقعا از شنیدن توضیحاتِ این خبرنگار، شگفت‌زده شدم! به او گفتم "شما صرفا به خاطر 4 دقیقه تأخیر در انتشار یک خبر، اعضای کمیته‌ی فنی را که عمدتاً از بزرگان و پیشکسوتان کاراته‌ی کشور هستند، با بدترین الفاظ مورد حمله قرار می‌دهید؟! آیا واقعاً 4 دقیقه تأخیر، ارزشِ آن را دارد که ادب و انسانیت را قربانی کنید؟! از اینها گذشته، مگر اعضای کمیته‌ی فنی تضمین داده‌اند که هر خبری را ابتدا در اختیارِ شما قرار دهند و سپس به اطلاع سایرین برسانند؟!
 
عضو کمیته‌ی فنی فدراسیون کاراته با بیان اینکه "پس از سالها حضور در سطحِ اولِ ورزش قهرمانی، این نخستین بار بود که شاهدِ برخوردی تا این حد زشت و زننده از سوی یک خبرنگار بودم" عنوان کرد: از مسئولان خبرگزاری وزین و خوشنامِ فارس می‌خواهم که در گزینش خبرنگاران، دقتِ بیشتری داشته باشند تا از این پس، شاهدِ رفتارهای اینچنینی نباشیم. این اصلا قابلِ قبول نیست که نماینده‌ی یک خبرگزاری معتبر و خوشنام همچون خبرگزاری فارس، رفتاری تا این حد زشت و زننده داشته باشد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ پس از رفتار غیرحرفه‌ای خبرنگار مذکور که روز گذشته و در جریان انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان اتفاق افتاد، حملاتِ رسانه‌ایِ این خبرنگار به اعضای کمیته‌ی فنی فدراسیون کاراته طی دیروز و امروز همچنان ادامه دارد به گونه‌ای که وی در دو مطلبِ جداگانه، اعضای این کمیته را به مواردی همچون "افشای خبرهای پنهانی، حاشیه‌سازی برای کاراته کشور و نیز غیرقابل اعتماد بودن" متهم ساخته است!
 
شیوه‌ی نگارش خبرنگار مذکور و حملاتِ رسانه‌ایِ او به کمیته‌ی فنی فدراسیون کاراته بلافاصله پس از مشاجره‌ی لفظی با اعضای این کمیته، تداعی‌کننده‌ی این مطلب است که شاید تسویه‌حساب‌های شخصی در اولویتِ نگارشِ این خبرنگار قرار گرفته باشد و البته شاید هم اینچنین نباشد و انتقادهای اخیرِ او علیه اعضای کمیته فنی (آن هم بلافاصله پس از مشاجره لفظی با اعضای این کمیته) امری کاملا تصادفی و غیرمرتبط با وقایعِ روزِ گذشته باشد!
 
به هر حال امید می‌رود مدیران ارشدِ خبرگزاری وزین و خوشنامِ فارس، چاره‌ای اندیشیده و مسیری را بپیمایند که شائبه‌های ایجاد شده، به کلی برطرف شود.
 
محمد قدیمی/ ستارگان کاراته

 
   1395/2/8 18:40

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار