در لیگ کاراته وان آینده سازان ایران؛

تیم کاتای شهید زین الدین قم به مقام نایب قهرمانی رسید


در لیگ کاراته وان آینده سازان ایران؛

تیم کاتای شهید زین الدین قم به مقام نایب قهرمانی رسید

تیم کاتای شهید زین الدین قم در لیگ کاراته وان آینده سازان ایران به مقام نایب قهرمانی رسید.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرنگار مهر، رقابت‌های لیگ کاراته وان آینده سازان از امسال برای نخستین بار سازماندهی شده است و کاراته کاهای سراسر کشور به صورت مرحله‌ای در این مسابقات با هم رقابت می‌کنند و صاحب امتیاز می‌شوند.

کاراته استان قم نیز در این مسابقات حضور دارد و در سومین مرحله از این مسابقات، کاتاروهای قمی توانسته‌اند مدال‌های خوشرنگی به دست بیاورند و توان بالای قم در بخش کاتا را به واسطه تلاش باشگاه شهید زین الدین و برادران سلطانی به عنوان مربیان فعال کاتای استان قم به نمایش بگذارند.

تیم کاتای شهید زین الدین متشکل از سید مجید وکیلی، متین زارع و مهر آیین پلاتینی در کاتای تیمی لیگ کاراته وان کشور توانست در اولین حضور خود در رقابت‌های کاراته وان که جمعه در سالن شهید افراسیابی تهران برگزار شد عنوان نایب قهرمانی را کسب کند.

در این رقابت‌ها کاتاروهای تیم شهید زین الدین پس از یک دور استراحت در دور دوم تیم بانه را با کاتای سوپاریم پی و نتیجه ۵ بر صفر مغلوب خود ساختند و در دور سوم هم تیم مقدم تهران، قهرمان هفته‌های اول و دوم لیگ کاراته وان را با کاتای پایکو و نتیجه ۴ بر یک مغلوب کردند و به دیدار فینال راه یافتند.

در فینال هم تیم شهید زین الدین قم در رقابتی نزدیک در مقابل تیم تبریز با کاتای کوسونشو و نتیجه ۴ بر یک تن به شکست داد و در اولین حضور خود توانست مدال نقره را از آن خود کند. در بخش کاتای انفرادی هم متین محمدی یکتا در رده سنی نوجوانان و سید مجید وکیلی در رده سنی جوانان توانستند مدال برنز را از آن خود کنند.

این تیم در اقدامی حرفه‌ای از کاراته کاهای قم و تهران تشکیل شده که سید مجید وکیلی به مربیگری برادران سلطانی در باشگاه شهید زین الدین قم و متین زارع و مهرآیین پلاتینی به مربیگری حسین پارسی در باشگاه شهید کبکانیان تهران تمرینات خود را پیگیری می‌کنند.

همچنین در مسابقات کومیته انفرادی  وزن ۶۱- کیلوگرم جوانان، حسین خدری کاراته کای قمی موفق شد با شکست تمامی حریفان خود به مدال طلا دست یابد.


 
   1397/8/7 17:43

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار