کمبود بودجه و حمایت کمرنگ کاراته‌کاران خراسان‌رضوی را دلسرد کرده است


 کمبود بودجه و حمایت کمرنگ کاراته‌کاران خراسان‌رضوی را دلسرد کرده است

برخی کاراته کاران خراسان رضوی معتقد هستند کمبود بودجه و عدم حمایت‌ها آنها را در ادامه راه دچار مشکل کرده است.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، خراسان‌رضوی در عرصه کاراته تاکنون موفق عمل کرده و در سطح کشور مبارزات بسیاری با نتیجه برد استان خاتمه یافته است، ورزشکاران خراسان‌رضوی با تلاش زیادی استعداد خود را در این زمینه به اثبات رسانده‌اند.

کاراته دارای رده‌های سنی مختلفی اعم از نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان می‌شود، کاراته با وجود جذابیت خود دارای مشکلاتی بوده که در این متن به آن اشاره می‌کنیم.

حمایت‌ها کمرنگ است

فاطمه رجایی در ارتباط با فعالیت خود در مسابقات آسیایی اظهار داشت: تاکنون توانستم مدال طلای آسیا را در مسابقات گذشته کسب کنم، در چندین دوره انتخابی تیم ملی سبک‌های آزاد کشور شرکت کرده و مدال طلا را به دست آوردم، همچنین نخستین شرکت کننده بانوی خراسانی در تیم ملی و دارای سهمیه جهانی هستم.

قهرمان آسیایی کاراته خاطرنشان کرد: تاکنون هیئت کاراته خراسان رضوی تا حد امکان و توان خود از ورزشکاران استان حمایت کرده است، به طور مثال بنده را به پایگاه قهرمانی استان معرفی کرده و سه روز در هفته در این محل تمریناتم را دنبال می‌کنم اما هنوز معضلات مالی بزرگی را بر دوش دارم و از نظر مالی حمایت نشدم.

کمبود بودجه

وی ادامه داد: به عنوان مثال برای اعزام به مسابقات بین‌المللی و جهانی چندین دوره به عنوان ورزشکار برتر تیم ملی شناخته شدم و به اردوهای آن دعوت شدم، دارای سهمیه بودم اما به دلیل کمبود بودجه به این مسابقات اعزام نشدم‌.

رجایی تصریح کرد: محل تمرین، باشگاه خصوصی و مربی خصوصی با هزینه شخصی در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرد و آنها ‌باید به تنهایی مراقب وضعیت خود در بدنسازی و آمادگی جسمانی باشند.

قهرمان آسیایی کاراته بیان کرد: تجهیزات مورد استفاده ورزشکاران بسیار کم بوده و تنها محل تمرینی آنها، سالن بهشتی است که این سالن تنها سه روز در هفته در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرد، این زمان برای فعالیت در عرصه قهرمانی بسیار کم بوده و نمی‌توان در این زمان محدود فعالیت مناسب و کافی داشت.

رجایی خاطرنشان کرد: تاکنون توسط هیئت از نظر مالی حمایت نشدم و پرداخت هزینه تمامی امورم بر عهده خودم است در حالی که باید این مبالغ را هیئت متقبل شود، تاکنون چندین دوره در انتخابی تیم ملی مقام نخست را کسب کردم اما هیچ جایزه‌ای دریافت نکردم، تنها یک دوره از آن از سوی هیئت قبلی در سال 91 یک سکه دریافت کردم اما دیگر این اتفاق محقق نشد.

اولویت با انتخابی تیم ملی است

محمد حجتیان؛ رئیس هیئت کاراته خراسان رضوی نیز در این باره اظهار داشت: هیئت کاراته استان تا حدودی به ورزشکاران کمک رسانده و از آنها در رقابت‌های تیم ملی و لیگ کشوری حمایت می‌کند اما همکاری با ورزشکاران در مسابقات سبکی نه تنها از توان هیئت بلکه از توان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز خارج است.

وی تصریح کرد: اولویت هئیت کاراته خراسان رضوی با رقابت‌های انتخابی تیم ملی است و در نهایت متولیان آن در بسیاری از لیگ‌های کشوری از ورزشکاران حمایت می‌کنند اما بیش از این بودجه‌ای باقی نمی‌ماند، البته حمایت از ورزشکاران در لیگ‌ها نیز بر عهده باشگاه‌ها بوده اما هیئت این مورد را نیز بر عهده گرفته است.

بدون اسپانسر نمی‌توان به خوبی از ورزشکاران حمایت کرد

حجتیان ادامه داد: ورزشکاران بسیاری در خراسان رضوی مقام‌آور بودند و هیئت نمی‌تواند از تمامی آنها حمایت کند، در حال حاضر 250 مدال‌آور بین‌المللی در خراسان رضوی فعالیت دارند و هیچ اسپانسری نیز جهت همکاری با هیئت و ورزشکاران کاراته وجود ندارد، اداره کل ورزش و جوانان استان تاکنون در این زمینه کمک رسانده اما هنوز اسپانسری یافت نشده است.

وی گفت: از افتخارآفرینی‌های اخیر ورزشکاران کاراته خراسان رضوی می‌توان به حضور و مدال‌آوری ورزشکاران در مسابقات کاراته وان اشاره کرد که در کاتای تیمی در بانوان فاضلی، زهره سلیمانی و مینا جباری مقام سوم را در کشور کسب کردند، همچنین علیرضا رحیمی و فائزه رحیمی رتبه دوم و سلیم حیدری مقام سوم را به دست آوردند.

انتهای پیام/

 
   1397/8/7 19:49

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار