بهمن عسگری در یک قدمی سکوی اول کاراته جهان؛ پایان 12 سال انتظار


بهمن عسگری در یک قدمی سکوی اول کاراته جهان؛ پایان 12 سال انتظار

بعد از گذشت هفت سال از فینالیست شدن در رقابتهای جهانی امیدها در مالزی، بهمن عسگری بار دیگر به فینال راه یافت؛ این بار در مسابقات بزرگسالان جهان در مادرید اسپانیا.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون؛ بهمن برای رسیدن به دیدار نهایی وزن منهای 75 کیلو گرم بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی راه سخت و پر فراز و نشیبی را طی کرد؛ بخصوص در جدال با حریف چغر و بدقلق سنگالی در پیکار چهارم و مبارزه پنجم برابر کن نیشیمورا کاراته کای زیرک و باهوش ژاپنی.

عسگری در حالی برای کسب نخستین مدال انفرادی بزرگسالان جهان خود روز شنبه رودروی لوئیجی بوسا، کاپیتان کهنه کار تیم ملی ایتالیا قرار می گیرد که در پرونده افتخارات این ایتالیایی باتجربه دو طلا جهان و چهار نشان زرین قهرمانی اروپا دیده می شود، همراه با مدالهای متعدد نقره و برنز جهان، اروپا و کاراته وان. لوئیجی برای اینکه به دیدار بهمن بشتابد، در نیمه نهایی موفق شد از سد رافائل آقایف آذربایجانی بگذرد.

اما بهمن جدا از طلای امیدهای جهان در سال 2011 و طلای آسیا در سالهای 2013 و 2017, در یکسال گذشته حضوری درخشان در میادین بین المللی داشته از طلای کاراته وان استانبول 2017 تا طلای بازیهای آسیایی جاکارتا و نقره کاراته وان هلند و ترکیه و برنز پاریس.

او حالا این فرصت را دارد تا پس از 12 سال کاراته ایران را در وزن منهای 75 صاحب مدال طلا کند، کاری که بهمن قادر به انجام آن است. آخرین بار جاسم ویشگاهی موفق شده بود در جهانی 2016 فنلاند به نشان طلای این وزن دست یابد.

بهمن عسگری برای راهیابی به فینال وزن منهای 75 کیلو گرم جهان موفق شد این حریفان را شکست دهد:

مبارزه اول: ویلیام انگمن از سوئد، 3 بر 1
مبارزه دوم: فالی لی از چین، 8 بر صفر
مبارزه چهارم: یرمک آینازورف از قزاقستان، 2 بر صفر
مبارزه سوم: عبدالرحمان سنه از سنگال، 3 بر یک
مبارزه پنجم: کن نیشیمورا از ژاپن، تساوی صفر بر صفر پیروزی در هانتی3 بر 2
مبارزه ششم؛ بسلان مزوف از روسیه را 2 بر صفر

 
   1397/8/16 16:28

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار