روابط عمومی فدراسیون کاراته شفاف‌سازی کند؛

چه کسی گفت هزینه‌های اعزام به ژاپن را آشوری می‌پردازد؟!


روابط عمومی فدراسیون کاراته شفاف‌سازی کند؛

چه کسی گفت هزینه‌های اعزام به ژاپن را آشوری می‌پردازد؟!

پیش از اعزامِ کاراته‌کاها به رقابتهای آسیایی ژاپن، در "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" نوشتیم برابرِ اخبارِ غیررسمی، محسن آشوری دبیر فدراسیون و رییس سازمان تیمهای ملی، در اقدامی خداپسندانه، هزینه‌های اعزامِ ملی‌پوشان به پیکارهای آسیایی ژاپن را موقتاً برعهده گرفته تا بعدها و در زمانِ استطاعت، اعتباراتِ لازم از سوی فدراسیون تامین شود.

این نقلِ قولِ ساده و نه چندان پیچیده‌ی ستارگان کاراته، مصاحبه‌ها و مخالفت‌های پی در پی را از سویِ برخی مقاماتِ مسئول در فدراسیون کاراته به همراه داشت. محمدصادق فرجی رییسِ این فدراسیون در گفتگو با خبرگزاری‌ها، ضمنِ ردِ ادعای مطرح‌شده از سوی ستارگان کاراته، تاکید کرد که تمامیِ هزینه‌های مرتبط با اعزامِ کاراته‌کاها به ژاپن، از جانبِ وزارت ورزش و جوانان پرداخت شده و آشوری در این خصوص، دخیل نبوده است.

فرجی البته پذیرفت که در موردِ اعزام‌های پیشین (و نه رقابتهای آسیایی ژاپن) گهگاه فدراسیون با کمبودِ منابع و اعتباراتِ مالی مواجه میشده که این کمبودها اغلب از سوی او و یا محسن آشوری، جبران و هزینه‌ی اعزام کاراته‌کاها به میادینِ بین‌المللی با تلاشهای این دو، موقتاً تامین می‌شده است.

فرض میکنیم محسن آشوری در تامینِ هزینه‌های اعزامِ ملی‌پوشان به رقابتهای آسیایی ژاپن، هیچ نقشی نداشته و خبرهایی که در این خصوص شنیده شد، شایعه‌ای بیش نبوده است. اما یقیناً اظهاراتِ صریحِ فرجی را مبنی بر اینکه آشوری پیش‌تر (و برای اعزام به سایر رقابتهای بین‌المللی) چنین عملِ خداپسندانه‌ای را انجام داده است، نمی‌توانیم انکار کنیم.

لذا اگر مشکل، صرفا همان مختصر تقدیری است که "ستارگان کاراته" از اقدامِ ایثارگرانه‌ی آشوری به عمل آورد، این رسانه برای رفعِ این مشکلِ بزرگ و اساسی، ضمنِ پوزش بابتِ اشتباهِ احتمالیِ خود، اعلام می‌دارد که دوستان می‌توانند تقدیرِ ستارگان کاراته را مرتبط با همان أعمالِ خداپسندانه‌ای بدانند که به گفته‌ی فرجی، آشوری پیش‌تر و در خصوصِ سایرِ رقابتهای بین‌المللی صورت داده است. ضمنِ اینکه از فرجی هم به خاطرِ تمامِ الطاف و زحماتش سپاسگزاریم!

امیدواریم با این عذرخواهی، بزرگترین و اساسی‌ترین مشکلِ حالِ حاضرِ کاراته‌ی کشور (یعنی تجلیل از محسن آشوری) برطرف شده باشد و از این پس، کاراته را در مسیرِ رشد و تعالی ببینیم. این رسانه از ابتدایِ تشکیل تا به امروز، انتقاداتِ فراوانی را در بخش‌های مختلف، نسبت به عملکردِ محسن آشوری ابراز داشته و هرگز گمان نمی‌بُرد که یک تجلیلِ ساده از او (آن هم پس از انتقادهای فراوان) چنین معضلِ بزرگ، لاینحل و أسف‌باری را به کاراته‌ی کشور تحمیل کند!

اکنون و پس از عذرخواهیِ صورت‌گرفته، بررسی می‌کنیم که این شایعه، چگونه و از کجا نشأت گرفته است. نخست باید اذعان کنیم که محسن آشوری، در هیچ رسانه‌ای عنوان نکرده که هزینه‌های مربوط به مسابقاتِ ژاپن را شخصا برعهده گرفته است. پیش از اعزامِ کاراته‌کاها به رقابتهای آسیایی ژاپن، عده‌ای در گفتگو با "ستارگان کاراته" عنوان کردند که یکی از مقامات مسئول، در اردوی تیم ملی رده‌های سنیِ پایه حاضر شده و در حضورِ قهرمانان و اعضای کادرفنی، عنوان کرده که محسن آشوری قرار است هزینه‌های اعزام به مسابقاتِ ژاپن را موقتا تامین کند. ما سخنِ این عده را (درست یا غلط) پذیرفتیم و حالا فدراسیون‌نشین‌ها اعلام می‌کنند که این موضوع صحت ندارد. به نظر میرسد اکنون روابط عمومی فدراسیون کاراته (که اتفاقا در اعزامهای برون‌مرزی و سفر به کشورهای خارجی، بسیار فعال است!) باید در ایفای اصلی‌ترین وظیفه‌ی خود (شفاف‌سازی) کوشا باشد.

پیشنهاد می‌کنیم حالا که این موضوع تا این حد برای فدراسیون کاراته، مهم و حیاتی است، روابط عمومیِ این فدراسیون، جلسه‌ای را با حضورِ خبرنگاران، قهرمانانِ تیمهای ملی پایه، اعضای کادرفنی و بویژه رییس فدراسیون، ترتیب دهد تا در آن جلسه، خبرنگاران از بازیکنان و اعضای کادرفنی بپرسند "چه کسی برای نخستین بار، عنوان کرد که هزینه‌های اعزام به رقابتهای آسیایی ژاپن، قرار است از سوی محسن آشوری پرداخت شود؟!"

محمد قدیمی/ ستارگان کاراته


 
   1397/2/31 04:09

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار