مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی خبر داد؛

اراک میزبان برگزاری المپیاد اسکواش دختران و کاراته پسران کشور


مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی خبر داد؛

اراک میزبان برگزاری المپیاد اسکواش دختران و کاراته پسران کشور

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی از میزبانی اراک برای برگزاری رقابت‌های المپیاد ورزشی استعدادهای برتر در دو رشته ورزشی اسکواش دختران و کاراته پسران کشور خبر داد.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ عابد حقدادی در گفت وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: المپیاد استعدادهای برتر ورزش یکی از حلقه های مفقوده چند سال گذشته در ورزش کشور بود، که به همت وزارت ورزش و جوانان و اداره کل دفتر استعدادیابی معاونت توسعه ورزش قهرمانی شکل گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه این المپیاد ورزشی با همکاری فدراسیون های ورزشی و اداره کل استان ها، در سطح کشور برگزار می‌شود، افزود: طی یک فرایند که در  وزارت ورزش و جوانان تعریف شده، حدود چهار هزار ورزشکار نخبه در سطح کشور در رشته های مختلف شناسایی می شوند و برای این ورزشکاران قرار است برنامه‌های مناسبی انجام شود.

حقدادی ادامه داد: این اقدام با این هدف است که بتوان برای حضور در رقابت های المپیک جوانان و همچنین در بازی‌های آسیایی پیشرو و المپیک آتی از این استعداد ها در قالب تیم‌های ملی استفاده کرد و از این طریق تیم‌های ملی کشور نیز تقویت شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه اجرای این المپیاد عمدتا بر عهده اداره کل ورزش استان ها است و از اعتبارات ۲۷ صدم درصد سهم ورزش از ارزش افزوده برای برگزاری آن استفاده می‌شود، بیان داشت: این اعتبارات هدفمند در راستای نخبه یابی استفاده می‌شود تا استعدادهایی که در شهرستان ها، روستاها و بخش ها وجود دارد، این فرصت را داشته باشند توانایی و ظرفیت‌های خود را به نمایش بگذارند و در مسابقات شرکت کنند تا نخبگان ورزشی شناسایی شوند.

وی خاطرنشان کرد: در استان مرکزی، به جد به دنبال این مهم هستیم و از تیم های ورزشی و هیات‌های شرکت کننده در رقابت های المپیاد استعدادهای برتر ورزشی حمایت مالی می‌شود. استان مرکزی (اراک) برای برگزاری رقابت های المپیاد دو رشته اسکواش بانوان و کاراته آقایان کشور میزبان است.


 
   1397/8/30 14:21

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار