ماجرای آلمان تکرار شد؛
خبرنگار کم‌سواد از سفر به اتریش بازماند/ حمله به فدراسیون کاراته با هدف تسویه حساب شخصی!

ماجرای آلمان تکرار شد؛

خبرنگار کم‌سواد از سفر به اتریش بازماند/ حمله به فدراسیون کاراته با هدف تسویه حساب شخصی!
 
ساعاتی قبل مشخص شد که نام خبرنگارِ مغرض و کم‌سواد از لیست نفراتِ اعزامی به رقابتهای جهانی اتریش حذف شده است. این موضوع باعث شد تا او بارِ دیگر همان سیاستِ نخ‌نمای سالهای گذشته‌ی خود را دنبال کرده و با هدفِ انتقام گرفتن از مسئولان فدراسیون کاراته، این فدراسیون را موردِ تاخت و تاز قرار دهد!
 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ در روزهای گذشته خبرهایی به گوش رسید مبنی بر اینکه فدراسیون کاراته به خبرنگار کم‌سواد (که چهره‌ی او برای اهالی رسانه شناخته‌شده است) وعده‌ی اعزام به رقابتهای جهانی اتریش را داده و تلاش می‌کند تا مقدماتِ سفرِ وی را به این رقابتها فراهم سازد. این موضوع باعث شد تا خبرنگارِ مذکور طی روزهای گذشته، با تمام توان در پیِ حمایت از مدیرانِ فدراسیون کاراته و تمامیِ تصمیماتِ درست یا غلطِ آنها باشد.
 
اما روزِ گذشته مشخص شد که ویزای این خبرنگار برای سفر به اتریش، آماده نشده و او سفر به این کشورِ اروپایی و حضور در رقابتهای جهانی اتریش را از دست داده است. این موضوع باعث شد تا رویکردِ این خبرنگارِ فرصت‌طلب نسبت به فدراسیون کاراته و مدیرانش، با چرخشِ 180 درجه‌ای مواجه گردد به گونه‌ای که حالا دیگر بر خلافِ روزهای قبل، تمام کاستی‌ها و ضعف‌های فدراسیون کاراته را به خوبی می‌بیند و از بیانِ هیچیک از آنها شانه خالی نمی‌کند! او امروز در کسوتِ مدافعِ حقوقِ ملی‌پوشان ظاهر شده و از فدراسیون کاراته به خاطرِ کوتاهی در اخذِ روادیدِ ورزشکاران برای اعزام به مسابقات جهانی اتریش شکایت می‌کند و حتی به یکباره و پس از هفته‌ها، متوجه شده که فدراسیون کاراته در موضوعِ عدم اعزام ملی‌پوشان به پیکارهای کاراته‌وان آلمان و همینطور رقابتهای جهانی دانشجویان نیز مقصر بوده است! اما همین خبرنگار تا دو روز قبل، هیچ انتقادی را بابتِ موضوعاتِ مذکور و اشتباهات متولیان کاراته‌ی کشور مطرح نمیکرد و با حمایت‌های کورکورانه و غیرمنطقیِ خود از فدراسیون کاراته، جایگاه رسانه‌ی تحتِ اختیارش را تا حدِ روابط عمومیِ این فدراسیون پایین آورده بود!

جالب است بدانید موضوعِ احتمالِ عدمِ اعزامِ برخی ملی‌پوشان به رقابتهای جهانی اتریش، از مدتها قبل مطرح شد و تقریبا تمامی اهالی رسانه از آن آگاه بودند اما این خبرنگار تا زمانی که از اعزامِ خودش به اتریش ناامید نشده بود، هرگز لب به انتقاد نگشود و یقین بدانید با توجه به پیشینه‌ای که از او سراغ داریم، اگر به اتریش اعزام شده بود، دیگر نه لغوِ اعزام تیم ملی به مسابقات تدارکاتی برایش کوچکترین اهمیتی داشت و نه حتی عدمِ اعزام برخی ملی‌پوشان به پیکارهای جهانی اتریش!
 
در واقع انتقادات و همینطور حمایت‌های این خبرنگارِ کم‌سواد و فرصت‌طلب از فدراسیون‌ها، تنها به میزانِ امتیازاتی بستگی دارد که از سوی فدراسیون‌های ورزشی به وی اعطا میشود و تجربه ثابت کرده که او هرگز بدنبالِ بازگوییِ حقایق نیست.
 
مشکلاتِ مدیریتی در فدراسیون کاراته همواره وجود داشته اما اینکه این خبرنگار تنها زمانی که از اعزام به اتریش ناامید میشود، به ذکرِ این مشکلات و طرح انتقادات می‌پردازد، به خوبی بیانگرِ میزانِ منفعت‌طلبی و رفتارهای غیرحرفه‌ایِ اوست.

همین خبرنگار، دو سال قبل و پیش از آغاز رقابتهای جهانی آلمان هم از سوی مسئولینِ وقتِ فدراسیون کاراته، وعده‌ی اعزام به آلمان را دریافت کرده بود و به همین دلیل، با تمام توان از فدراسیون کاراته حمایت میکرد اما همانطور که میدانیم، دو سال قبل هم مشکلاتِ مربوط به اعزام، باعث شد این خبرنگار در نهایت نتواند راهیِ آلمان شود و جالب اینکه در آن زمان هم بلافاصله پس از اینکه از اعزام به آلمان ناامید شد، فدراسیون کاراته و مدیرانش را با تمام توان موردِ تاخت و تاز قرار داد و این بار حتی نقاطِ قوتِ این فدراسیون را هم به عنوانِ نقاط ضعف معرفی کرد!
 
اکنون و پس از گذشتِ دو سال، بار دیگر ماجرای آلمان تکرار شده و خبرنگارِ کم‌سواد که حالا دیگر هیچ امیدی برای اعزام به اتریش ندارد، شمشیرش را برای فدراسیون کاراته از رو بسته و در مطلبی که از نظرِ نگارشی (همچون اکثر مطالب این خبرنگار) بسیار ضعیف، پراشتباه و غیرحرفه‌ای به رشته‌ی تحریر درآمده، فدراسیون کاراته و مسئولانش را مسبب تمامی بدبختی‌های جامعه‌ی کاراته معرفی کرده است.

گویا از نگاهِ این خبرنگار کم‌سواد و مغرض (که اصلا مشخص نیست چگونه و با استناد به کدامین توانایی‌أش، سر از یک خبرگزاری درآورده!) قدرت مدیریت و میزانِ تبحر مسئولان فدراسیون کاراته در اداره‌ی امور این فدراسیون، تنها به میزانِ امتیازاتی بازمیگردد که به این خبرنگارِ کم‌سواد اعطا میکنند! اگر فدراسیون‌نشین‌ها، او را روانه‌ی رقابتهای بین‌المللی سازند، مدیرانی شایسته و کاربلد هستند و اگر هم نتوانند انتظاراتش را برآورده کنند، مدیرانی ضعیف و ناکارآمد به شمار میروند! این همان منطقی است که این خبرنگارِ مغرض و منفعت‌طلب، سالهاست از آن پیروی می‌کند و متاسفانه سردبیرِ بخش ورزشیِ آن خبرگزاری هم یا اصلا متوجهِ این موضوع نیست و یا اینکه تعمداً چشمانِ خود را به روی حقایق بسته تا رفتارهای زشت و ناشایستِ خبرنگارِ تحتِ امرش را نبیند!
 
ستارگان کاراته به عنوان یکی از جدی‌ترین منتقدانِ فدراسیون کاراته، می‌پذیرد که مشکلاتِ بوجود آمده در خصوص عدم صدورِ ویزا برای برخی بازیکنان، به ضعفِ سیستمِ مدیریتیِ فدراسیون بازمیگردد و ما حتی از هفته‌ها قبل عنوان کردیم که در موضوعِ عدمِ صدور ویزا برای اعزام ملی‌پوشان به رقابتهای جهانی آلمان، مقصرِ اول و آخر، تنها و تنها مسئولان فدراسیون کاراته بودند و بس. اما چرا همین خبرنگارِ منفعت‌طلب در آن مقطعِ زمانی، تلاش میکرد تا به طُرُق مختلف، ضعفهای مسئولان فدراسیون کاراته را بپوشاند و کوتاهیِ آنها را در اخذ روادید برای ملی‌پوشان، توجیه کند؟! آیا جز این است که در آن زمان، وعده‌ی اعزام به رقابتهای جهانی اتریش، چشمانِ این خبرنگار را کور و عقلش را زایل کرده بود؟!
 
نویسنده: محمد قدیمی

 
   1395/7/21 05:37

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار