مرد طلایی کاراته، حالا دیگر محبوب نیست!
طباطبایی هم طعم تلخِ رفاقت با کاراته‌کاها را چشید...

مرد طلایی کاراته، حالا دیگر محبوب نیست!

طباطبایی هم طعم تلخِ رفاقت با کاراته‌کاها را چشید...
 
دوران حکمرانیِ سیدحسن طباطبایی بر کاراته‌ی کشور، در حالی به ساعت‌های پایانی نزدیک میشود که او حالا و برخلافِ روزهای نخست، دیگر نه مردِ طلاییِ کاراته است و نه حتی شخصیتی محبوب! طباطبایی امروز جیب‌هایش خالی است و این یعنی پایانِ تمامِ محبوبیت‌ها...
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ با مروری گذرا بر آنچه طی ماههای اخیر و در دورانِ سرپرستیِ طباطبایی بر کاراته‌ی کشور گذشت، مجموعه‌ای از نقاط مثبت و منفی را مشاهده می‌کنیم که می‌بایست هر کدام به شکلِ مجزا و با نگاهی کارشناسانه مورد بررسی قرار گیرد. این بررسی احتمالا طی روزهای آینده و از سوی این پایگاه خبری صورت خواهد گرفت اما پیش از آن، مایلیم به موضوعی بپردازیم که یقیناً هم برای ما و هم برای رؤسای آینده‌ی فدراسیون کاراته، مفید و آموزنده خواهد بود.
 
ماهها قبل، وقتی طباطبایی سکان هدایت کاراته‌ی کشور را در دست گرفت و شروع به بذل و بخشش‌هایی کرد که با میزانِ درآمدهای فدراسیون همخوانی نداشت، ستارگان کاراته از این موضوع انتقاد و عنوان کرد که با ادامه‌ی این روند، قطعا کاراته‌ی کشور طی ماههای آتی با بحران روبرو خواهد شد. متاسفانه در آن زمان، افرادِ معدودی که از حاتم‌بخشی‌های طباطبایی منتفع می‌شدند، به شدت در برابرِ این پایگاه خبری موضع‌گیری و عنوان کردند که "ستارگان کاراته" بی‌جهت به دنبالِ حاشیه‌سازی است! این افراد (برخی از ملی‌پوشان) در پیامهایی که بیشتر به اعلانِ جنگ شبیه بود، برای ستارگان کاراته نوشتند که مثلِ کوه پشتِ سرِ طباطبایی ایستاده‌اند و تا آخرین نفس، از او و آرمانهای مقدسش دفاع خواهند کرد!
 
دفاعِ جانانه‌ی برخی ملی‌پوشان در آن مقطعِ زمانی از طباطبایی، البته قابلِ درک بود چرا که پاداش‌های میلیونی و امکاناتِ آنچنانی از فدراسیون دریافت کرده بودند و لذا خوش نداشتند که روشنگری‌های ستارگان کاراته، ادامه‌ی این روند را متوقف سازد. نکته‌ای که این دوستان از آن غافل بودند، این است که جامعه‌ی بزرگ کاراته، صرفا در تعدادِ قلیلی از ملی‌پوشان خلاصه نمیشود و در واقع، کاراته‌ی کشور مساوی با تیم ملی بزرگسالان نیست! (اگر چه تیم ملی بزرگسالان هم بخشِ مهمی از کاراته کشور است) لذا فراهم آوردنِ امکاناتی مطلوب برای عده‌ی قلیلی از ملی‌پوشان (در حالی که سایر بخش‌های جامعه‌ی کاراته در محرومیتِ مطلق به سر می‌برند) نامش مدیریتِ مدبرانه نیست!

این گروه از ملی‌پوشان، هرگز به این موضوع توجه نداشتند که قرار نیست امکاناتِ فدراسیون، صرفا به چند ملی‌پوش در رده‌ی سنی بزرگسالان تعلق گیرد و سایرین حتی از ابتدایی‌ترین حقوق و امکانات هم محروم باشند. اگر قدری دقت کنیم، درخواهیم یافت در همان مقطعِ زمانی که تیم ملی بزرگسالان از بهترین و کاملترین حقوق و امکانات برخوردار بود، ملی‌پوشانِ کاتا و کومیته در سایر رده‌های سنی، از حداقلِ امکانات و حقوق هم برخوردار نبودند و این یعنی تبعیض در اداره‌ی تیمهای ملی! مضاف بر اینکه اساسا کاراته‌ی کشور، به غیر از تیمهای ملی، بخش‌های دیگری هم دارد که می‌بایست موردِ توجه قرار گیرند. برای مثال بخش‌هایی همچون آموزش در سطوح پایه و نیز توسعه‌ی زیرساختهای سخت‌افزاری و ظرفیت‌های نرم‌افزاری در استانها، از مهمترین مسائلی است که باید مورد توجه مسئولان فدراسیون قرار گیرد تا برایندِ آن، منتهی به رشد و تعالیِ کاراته کشور در سطوحِ مختلف و از جمله تیمهای ملی شود.
 
اما متاسفانه برخی‌ها مدیریت را صرفا در پرداختِ دستمزد و پاداش تعریف می‌کنند (آن هم دستمزدها و پاداش‌هایی که فقط به خودشان پرداخت میشود!) و لذا اگر یک مدیر، توقعاتِ آنها را در زمینه‌های اقتصادی برآورده سازد، او را بهترین و کاملترین مدیر توصیف می‌کنند و اگر جز این باشد، بی‌امان بر او می‌تازند!
 
شهری را در نظر بگیرید که در آن، همه از گرسنگی رنج می‌برند جز عده‌ای قلیل. حالا تصور کنید آن عده‌ی قلیل که در ناز و نعمت به سر می‌برند، بی‌توجه به مشکلاتِ عده‌ی کثیری از شهروندان، شرایطِ موجود را کاملا مطلوب و ایده‌آل توصیف کرده و حاکمانِ آن شهر را، مردانِ طلایی و مدیرانی بسیار توانمند خطاب کنند که از هر نظر شایسته و بی‌نقص‌اند! بدیهی است برای این افراد، آنچه اهمیت دارد، صرفا وضعیت و شرایطِ خودشان است و لاغیر.
 
حالا اما شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خورده! خزانه‌ی فدراسیون کاملا خالی است و طباطبایی دیگر قادر به پرداختِ پاداش و مزایا به حامیانِ دیروزش نیست. همین موضوع کافی است تا همانها که در گذشته‌ای نه چندان دور طباطبایی را فرشته‌ای توصیف می‌کردند که از آسمان به زمین آمده تا کشتیِ طوفان‌زده‌ی کاراته را به سرمنزلِ مقصود برساند، امروز مرتباً از او گلایه کنند به گونه‌ای که تقریبا روزی نیست که سایت ستارگان کاراته را باز کنیم و شاهد گلایه‌های این افراد از نحوه‌ی مدیریتِ طباطبایی و بدقولی‌هایش نباشیم.
 
آنروز که طباطبایی این دوستان را در "هتل آزادی" اسکان داده بود و بهترین امکانات و تغذیه را همراه با حقوق، پاداش و مزایا برایشان فراهم کرده بود، طرحِ هر انتقادی علیه طباطبایی (حتی انتقادی کوچک) را مساوی با کفر می‌دانستند و امروز که جیب‌های طباطبایی خالی و دورانِ حکمرانی‌اش به پایان رسیده است، او را موردِ تاخت و تاز قرار می‌دهند! همان‌ها که دیروز مدعی بودند همچون کوهی استوار، پشتِ طباطبایی ایستاده‌اند و در برابر حاشیه‌سازی‌های "ستارگان کاراته" از او دفاع می‌کنند، اکنون به خاطرِ چند میلیون تومان پول و پاداش، طباطبایی را به مسلخ برده‌اند! جالب است آن کوهِ استوار که برخی‌ها از آن سخن می‌گفتند، صرفا به خاطر چند میلیون تومان پول و پاداش، فرو ریخت!... کوهِ مستحکمی که قرار بود پشتیبان و تکیه‌گاهِ سرپرست فدراسیون باشد، حالا بر سرش خراب شده تا بدین ترتیب، طباطبایی بداند که به دیوار برخی‌ها (حتی اگر کوه هم باشد) نباید تکیه زد چرا که این تکیه‌گاه، ممکن است به قتلگاه تبدیل شود!
 
ماهها پیش که برخی‌ها طباطبایی را مردِ طلاییِ کاراته خطاب می‌کردند، به سرپرست فدراسیون گفتیم محبوبیتی که با پول و پاداش بدست آید، با همان پول و پاداش هم از دست می‌رود. گفتیم کافی است فقط چند هفته، پول و پاداشِ برخی‌ها به تعویق بیفتد تا ببینید همان‌ها که امروز در دفاع از شما، سینه سپر کرده و پیراهن می‌درند، فردا در برابرتان قد علم کرده و سخنانِ درشت می‌گویند!
 
و امروز متأسفیم از اینکه آنچه ماهها قبل پیش‌بینی کرده بودیم، به واقعیت پیوسته است...

آقای طباطبایی؛ شما نیز همانند سایرِ مدیران، در طولِ دورانِ مسئولیتِ خود، هم نقاط قوت و هم نقاطِ ضعف داشتید و البته این نقص‌ها، جزو لاینفکِ سرشتِ ما انسانهاست. حالا که قرار است تا ساعاتی دیگر با جامعه‌ی کاراته خداحافظی کنید، ستارگان کاراته (که جدی‌ترین منتقدِ شما طی ماههای اخیر بود) از شما بابتِ تمامی تلاشها، زحمات و سختی‌هایی که در دورانِ مسئولیتِ خود برای اعتلای کاراته‌ی کشور متحمل شدید، تشکر و قدردانی کرده و برایتان آرزوی موفقیت می‌کند. اکنون ببینیم دوستانِ دیروزِ شما (که قرار بود همچون کوه پشتیبان شما باشند!) امروز چگونه شما را بدرقه می‌کنند؟...
 

نویسنده: محمد قدیمی / مدیرمسئول پایگاه خبری ستارگان کاراته


*******************

توضیح تصویر ذیل: توصیف طباطبایی از زبان یکی از ملی‌پوشان کاراته کشورمان در شبکه‌های اجتماعی پیش از رقابتهای جهانی اتریش (اکنون ملی‌پوشان، طباطبایی را چگونه توصیف می‌کنند؟!)


 
   1395/10/27 13:30

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار