کوتاه از رقابتهای سوپرلیگ؛

تکرار غیبت‌های آزاردهنده‌ی فرجی و سلیمی/ نوید مبارزات حساس و پرهیجان در روزهای آتی


کوتاه از رقابتهای سوپرلیگ؛

تکرارِ غیبت‌های آزاردهنده‌ی فرجی و سلیمی/ نویدِ مبارزاتِ حساس و پرهیجان در روزهای آتی

هفته‌ی دومِ پیکارهای سوپرلیگ کاراته‌ی باشگاههای کشور، امروز (جمعه 9 آذرماه) در سالنِ غدیرِ نیروی انتظامی با برگزاریِ دیدارهای جذاب و تماشایی میانِ تیمها و نفراتِ شرکت‌کننده، پیگیری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ در این رقابتها همچون مرحله‌ی پیشین، محسن آشوری (دبیر فدراسیون) از نزدیک، جدالِ کاراته‌کاها را دنبال می‌کرد اما باز هم محمدصادق فرجی (رییس) و جواد سلیمی قاضی‌القضاتِ کاراته‌ی کشور، در سالنِ برگزاریِ مسابقات حاضر نبودند.

به نظر میرسد فرجی این روزها، بخشِ اعظمِ توان و انرژیِ خود را به رفعِ موانعِ ادامه‌ی ریاستش بر فدراسیون کاراته معطوف ساخته و به همین دلیل، فرصتِ کافی برای حضور در سالنِ برگزاریِ مسابقات سوپرلیگ را ندارد؛ رقابتهایی که بی‌شک، بالاترین کیفیتِ فنیِ مسابقاتِ داخلی را به نمایش می‌گذارد.

برخی‌ها معتقدند این آخرین فرصتِ فرجی برای حضور در سالنِ برگزاریِ رقابتهای سوپرلیگ به عنوانِ رییس فدراسیون کاراته بود که به سادگی از دست رفت و مِن‌بَعد، فرجی اگر بخواهد از مشاهده‌ی مبارزاتِ کاراته‌کاها لذت ببرد، باید از سکوهای تماشاچیان، جدالِ بازیکنان را دنبال کند!

گروهی دیگر اما بر این باورند که مشکلاتِ مربوط به بازنشستگیِ این رییسِ به ظاهر جوان، به زودی مرتفع خواهد شد و او می‌تواند همچنان به عنوانِ مردِ نخستِ کاراته‌ی ایران، به فعالیتش در فدراسیون ادامه دهد.

گذشته از مسئله‌ی پر رمز و رازِ بازنشستگیِ فرجی، غیبت‌های پُرشمارِ قاضی‌القضات هم در رقابتهای داخلی، رفته‌رفته آزاردهنده میشود. سلیمی به همان اندازه که حضورش در پیکارهای داخلی، موثر و منشاءِ خیر و عاملِ اصلاحِ اشتباهاتِ داوران است، غیبت‌هایش نیز اثراتِ منفی و جبران‌ناپذیر به بار می‌آورَد. به نظر میرسد قاضی‌القضات باید برنامه‌هایش را به گونه‌ای سازمان دهد که حتی‌المقدور در پیکارهایِ مهمِ داخلی، شخصا حضور داشته باشد.

جدا از این چند اتفاقِ بد، در هفته‌ی دومِ رقابتهای سوپرلیگ، شاهدِ رخدادهای مثبت و مسرت‌بخشی هم بودیم؛ از جمله اینکه ملی‌پوشانِ بازگشته از پیکارهای قهرمانی جهان، بواسطه‌ی کسبِ عناوینِ ارزشمند در این رقابتها، از روحیه‌ای بسیار شاد، قوی، مصمم و پرانرژی سود می‌بردند و این موضوع در نحوه‌ی گفتار و رفتارِ یکایکِ آنها، به وضوح مشاهده میشد. این می‌تواند برای کاراته‌ی ایران، نویدبخشِ روزهای بهتر و پرافتخارتر باشد. از سویِ دیگر، تعدادِ پرشماری از بازیکنانِ جوان و باانگیزه، در تیمهای مختلف به خدمت گرفته شده‌اند که برای نبرد با حماسه‌آفرینانِ پیکارهای جهانیِ اسپانیا، لحظه‌شماری می‌کنند و این روحیه‌ی بالا و انگیزه‌ی سرشار، قطعا لحظاتِ حساس، مهیج و پرتنشی را در مبارزاتِ روزهای آتی، رقم خواهد زد. همین نکته، بر ضرورتِ حضورِ سیدشهرام هروی (سرمربی موفق تیم ملی) در سالنِ برگزاری رقابتهای سوپرلیگ و مشاهده و تعقیبِ مبارزاتِ بازیکنان، به گونه‌ای مضاعف می‌افزاید. اتفاقی که برخلافِ مرحله‌ی پیشین، در هفته‌ی دوم رخ نداد.


محمد قدیمی/ ستارگان کاراته


نتایجِ هفته‌ی دوم از رقابتهای سوپرلیگ را اینجا مشاهده کنید.


 
   1397/9/10 00:00

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار