هامون درفشی‌پور: کاراته برای تبدیل شدن به ضلع پنجم رشته‌های مدال‌آور در المپیک، باید حمایت شود/ با پس‌اندازم در مسابقات چین شرکت کردم


هامون درفشی‌پور: کاراته برای تبدیل شدن به ضلع پنجم رشته‌های مدال‌آور در المپیک، باید حمایت شود/ با پس‌اندازم در مسابقات چین شرکت کردم

هامون درفشی‌پور ملی‌پوش کاراته ایران گفت: اگر قصد داریم در توکیو کاراته را به عنوان ضلع پنجم رشته‌های مدال‌آور ورزش کشور تبدیل کنیم باید حمایت بیشتری صورت گیرد.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ هامون درفشی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، در خصوص حضور در مسابقات کاراته وان چین اظهار داشت: بعد از پایان مسابقات جهانی کاراته در ابتدا قصد حضور در این مسابقات را نداشتم اما بعد از اینکه لیست نفراتی که در این مسابقات ثبت‌نام کردند را دیدم، متوجه شدم اکثر رقبای اصلی من در این رویداد حضور دارند و به همین دلیل تصمیم به حضور گرفتم. بعد از کسب مدال برنز جهان در  رنکینگ المپیک جایگاه ایده‌آلی پیدا کردم و بر همین اساس فکر کردم حضور در این مسابقات و کسب امتیاز در آن در روزهای آخر می‌تواند برای کسب سهمیه المپیک به من کمک کند.

وی با اعلام اینکه با هزینه شخصی در این رویداد حضور خواهد داشت، عنوان کرد: تامین هزینه‌های حضور در این مسابقات برای من سخت بود و برای حضور در این  مسابقات از پس‌اندازی که داشتم استفاده کردم. این در حالی است که با کمترین امکانات در این مسابقات حاضر می‌شوم و برای اقامت یکی از سطح پایین‌ترین هتل‌ها را گرفتم و برای غذا نیز با خودم کنسرو بردم. هیچ کسی برنامه‌ای برای اعزام ما نداشت و در این شرایط ترجیح دادم با هزینه شخصی‌ام اعزام شوم.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی اسپانیا در خصوص اینکه برای مسابقات بعدی نیز تصمیم دارد با هزینه خود اعزام شود، گفت: اصلا امکان این کار را ندارم و درآمد کاراته به قدری نیست که بتوانم در مسابقات با هزینه شخصی حضور داشته باشیم. حضور در چین حدود 13 تا 14 میلیون تومان برای من هزینه داشته و قطعا در آینده نمی‌توانم با هزینه شخصی در مسابقات حاضر شوم. امیدوارم با توجه به المپیکی شدن کاراته، وزارت ورزش و جوانان کمک بیشتری به این رشته داشته باشد.

درفشی‌پور خاطرنشان کرد: در هر سه وزن کومیته انفرادی شانس کسب سهمیه المپیک را داریم. اگر واقعا قصد داریم در توکیو کاراته را به عنوان ضلع پنجم رشته‌های مدال‌آور ورزش کشور تبدیل کنیم نیازمند حمایت بیشتر از مسئولان فدراسیون کاراته و وزارت ورزش و جوانان هستیم. برای حضور در چین تنها من، امیر مهدی‌زاده و ذبیح‌الله پورشیب نتوانستیم هزینه‌های خود را تامین کنیم و سجاد گنج‌زاده و بهمن عسگری امکان حضور در این مسابقات را نداشتند.

وی در خصوص اینکه غیبت مربیان تیم ملی در عملکرد آنها تاثیرگذار خواهد بود، به تسنیم گفت: صددرصد غیبت شهرام هروی در عملکرد ما تاثیرگذار است، اما مگر یک مربی چقدر می‌تواند از جیب خود برای حضور در مسابقات هزینه کند؟ قطعا آنها نیز مشکلات خود را دارند و باید هزینه‌های آنها را فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان تامین کنند. فکر می‌کنم در تمام اوزان از غیبت بازیکنان خود لطمه بسیاری خواهیم خورد، چون از دست دادن این امتیازات در روزهای آخر خود را نشان خواهد داد و باعث لطمه به کاراته ایران می‌شود.

ملی‌پوش وزن 67- کیلوگرم تیم ملی کاراته اظهار داشت: سجاد گنج‌زاده با غیبت در مسابقات کاراته وان ژاپن جایگاه اول خود را در رنکینگ از دست داد و به جایگاه چهارم سقوط کرد و قطعا بعد از این مسابقات نیز پایین‌تر خواهد رفت. اگر این شرایط ادامه داشته بشد و در دو، سه رویداد دیگر نیز حضور نداشته باشیم وضعیت ما بدتر خواهد شد و در پایان مراحل کسب سهمیه بیشترین آسیب را خواهیم دید.


 
   1397/9/14 08:44

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار