درخشش چندباره‌ی گنجینه‌ی کاتای ایران/ لزوم توجه مسئولین به سرمایه‌های کاراته


درخششِ چندباره‌ی گنجینه‌ی کاتای ایران/ لزومِ توجهِ مسئولین به سرمایه‌های کاراته

نکوفر برای چندمین بار، در خارج از مرزهای کشور، افتخارآفرین ظاهر شد.

سیدعلاءالدین نکوفر، قهرمانِ پرآوازه و مربیِ توانمندِ کاراته‌ی ایران، مدتهاست که در خارج از کشور و همراه با ملی‌پوشانِ کویتی، در معتبرترین رقابتهای بین‌المللی، خوش می‌درخشد و از نام، اعتبار و دانشِ مربیانِ ایرانی، سزاوارانه دفاع می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ قهرمانی در رقابتهای کاراته‌وانِ آلمان، چین و امارات، کسب مدال نقره‌ی پیکارهای کاراته‌وانِ اتریش، برنزِ لیگهای جهانیِ فرانسه و ترکیه، کسبِ عنوانِ سومی پیکارهای آسیایی اردن و... تنها بخش‌هایی از افتخاراتِ عظیم و تحسین‌برانگیزی است که این مربیِ فنی، بادانش و بی‌حاشیه‌ی کاراته‌ی ایران، طی ماههای اخیر، در خارج از مرزهای کشور و همراه با ملی‌پوشانِ کاتای تیمی کویت، در کارنامه‌ی پربارِ مربیگریِ خود به ثبت رسانده است.

نکوفر علیرغمِ همه‌ی توانمندی‌هایش، سالهاست که از سویِ متولیانِ کاراته‌ی کشور، موردِ بی‌مهری قرار می‌گیرد و آنگونه که باید و شاید، از پتانسیلِ عظیم و توانایی‌های انکارناپذیرش، به نفعِ کاراته‌ی ایران بهره‌برداری نمی‌شود. او بر خلافِ برخی‌ها، نه اهلِ تبلیغ است و نه حاشیه‌سازی! شاید هم به همین دلیل باشد که تاکنون از آنچه استحقاقش را داشته، محروم مانده است!

به این نامها توجه کنید! سیدعلاءالدین نکوفر، سیدجمال‌الدین نکوفر، دکتر سعید نیکوخصلت، دکتر محمدعلی پیرانی، آرمین روشنی، احد شاهین، فرزاد خانلو و... تبریز ثابت کرده که سرشار از استعدادهای ناب و درخشانِ کاتا در هر دو بخشِ قهرمانی و مربیگری است اما این پتانسیلِ عظیم، بنا به دلایلِ نامعلوم، کمتر مورد بهره‌برداریِ متولیان و مدیرانِ ارشدِ کاراته‌ی کشور قرار گرفته و حالا جوانانِ مستعد و علاقه‌مند به کاتا در ایران، از فیضِ حضورِ گنجینه‌ای همچون سیدعلاءالدین نکوفر، بی‌بهره مانده‌اند.

اگر به همین منوال پیش برویم و این بی‌توجهی‌ها با همین روند ادامه یابد، دیری نخواهد پایید که سرمایه‌های فعلی کاتای کشور همچون امیر یاری، قاسم شهرجردی و... را نیز از دست خواهیم داد و آنوقت با جوانانِ پرشماری روبرو خواهیم گشت که تشنه‌ی یادگیریِ کاتا (این هنرِ برتر و بی‌مانندِ کاراته) هستند اما از فیضِ حضورِ اساتیدی که بتوانند ظرافت‌ها و مهارت‌های بی‌پایانِ این هنرِ جذاب و تماشایی را به آنها بیاموزند، محرومند...

نویسنده: محمد قدیمی


 
   1397/9/18 17:57

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار