یک اقدام نامتعارف از سوی فدراسیون کاراته؛

دریافت هزینه از متقاضیان حضور در رقابتهای قهرمانی کشور!


یک اقدامِ نامتعارف از سوی فدراسیون کاراته؛

دریافتِ هزینه از متقاضیانِ حضور در رقابتهای قهرمانی کشور!

معترضین، به وزارت ورزش مراجعه کنند

 
فدراسیون کاراته بر خلافِ دستورِ صریحِ وزارتِ ورزش و جوانان، از متقاضیانِ حضور در پیکارهای قهرمانی کشور، مبالغی را تحتِ عنوانِ " ورودیِ مسابقات" دریافت می‌دارد!
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ وزارت ورزش و جوانان به منظورِ فراهم آوردنِ شرایطِ مساعد برای حضورِ تمامی اقشار (بویژه فرزندانِ قشرِ کم درآمد) در رقابتهای قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) و شکوفاییِ استعدادها، از مدتها قبل در اقدامی پسندیده و قابلِ تقدیر، اخذِ هرگونه مبلغی را تحتِ عنوانِ ورودیِ مسابقات و یا عناوینِ مشابه، برای فدراسیون‌های ورزشی ممنوع اعلام کرده است. این در حالیست که فدراسیون کاراته برای ثبت‌نام بازیکنان در پیکارهای قهرمانیِ کشور، بر خلافِ بخشنامه‌ی وزارت ورزش و جوانان، مبلغ 60 هزار تومان ورودی دریافت می‌دارد!
 
این مبلغ البته تنها هزینه‌ی لازم برای شرکت در رقابتهای کاراته‌ی قهرمانی کشور به شمار نمیرود. کاراته‌کاها پیش از ثبت‌نام در مسابقات، موظفند علاوه بر پرداختِ 60 هزار تومان هزینه‌ی ورودی، مبلغ 50 هزار تومان هم بابتِ دریافتِ کدرهگیری بپردازند! هزینه‌ی تحمیلیِ دیگری که آن نیز داستانی طولانی دارد و به اعتقادِ برخی‌ها، مبنایِ دریافتش، هرگز منطبق بر قاعده‌ی انصاف نیست.
 
به آنچه پیش‌تر گفته شد، این را هم بیفزایید که همزمان با جلوسِ محمدصادق فرجی بر کرسیِ ریاستِ فدراسیون کاراته، به یکباره هزینه‌های لازم برای دریافتِ احکامِ مربیگری، دان و غیره، با جهشی چشمگیر و بی‌سابقه، به چندین برابر افزایش یافت به گونه‌ای که بسیاری از اهالیِ کاراته معتقدند این روزها، هزینه‌ی عضویت در این خانواده، بسیار سنگین و طاقت‌فرسا شده است! پر واضح است که ادامه‌ی این روند، می‌تواند به کاهشِ جمعیتِ کاراته و بویژه، حذفِ استعدادهای نهفته در میانِ اقشارِ کم درآمد، بیانجامد.
 
امید است با مراجعه‌ی معترضین به وزارت ورزش و پیگیریِ مسئولینِ ذیربط، این روند متوقف و رقابتهای قهرمانی کشور، مطابقِ بخشنامه‌های لازم‌الاجرا، بدونِ دریافتِ هزینه از داوطلبان، برگزار گردد.

 
نویسنده: محمد قدیمی/ مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته 
   1397/9/18 23:48

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار