برترین قهرمانان کاراته سال 95 معرفی شدند

برترین قهرمانان کاراته سال 95 معرفی شدند
 
نظرسنجی گروه خبری ستارگان کاراته برای انتخاب و معرفیِ برترین قهرمانان کاراته‌ی سال 95 سرانجام به پایان رسید و نفراتِ برتر بر اساسِ رأی و نظرِ جمع کثیری از کارشناسان و چهره‌های برجسته‌ی کاراته‌ی کشور، تعیین شدند. 


بخش مردان:

در این نظرسنجی که بیش از سه ماه به طول انجامید، سجاد گنج‌زاده مردِ طلایی کاراته‌ی ایران در رقابتهای جهانی اتریش، بیش از سایرِ قهرمانان موردِ توجهِ کارشناسان و چهره‌های برجسته‌ی کاراته‌ی کشور قرار گرفت و با کسبِ مجموعِ 5750 امتیاز، بارِ دیگر عنوانِ برترین قهرمانِ کاراته‌ی سال را به خود اختصاص داد. سجاد در سالِ 93 هم با جلبِ آرای جمعِ کثیری از کارشناسان، به عنوانِ برترین قهرمانِ کاراته‌ی سال، انتخاب شده بود.
 
گنج‌زاده سالِ گذشته و در رقابتهای جهانی اتریش، بالاتر از تمامی مدعیان بر سکوی قهرمانی ایستاد و برای نخستین بار، مدالِ طلای سنگین‌وزنِ کاراته‌ی جهان را به نامِ ایران ضرب کرد. او در بخش پیکارهای کومیته‌ی تیمی نیز با نام و پرچمِ پرافتخارِ کشورمان به میدان رفت و با کسبِ خوش‌رنگ‌ترین مدال، به کارِ خود پایان داد. مدال طلایِ رقابتهای کاراته‌وان پاریس (معتبرترین تورنمنتِ بین‌المللی کاراته پس از پیکارهای جهانی) و نیز مدالِ برنزِ مسابقات کاراته‌وانِ هلند، از دیگر عناوینِ کسب‌شده توسطِ سنگین‌وزنِ پرافتخارِ کاراته‌ی کشورمان در سال 95 به شمار می‌رود.

 
امیر مهدیزاده دیگر طلایی کاراته‌ی ایران در تاتامی‌های اتریش، با کسبِ مجموعِ 5410 امتیاز، جایگاهِ دومِ برترین قهرمانان کاراته‌ی سال 95 را به خود اختصاص داد. مهدیزاده در رقابتهای جهانی اتریش، موفق شد برای دومین بار بر بامِ کاراته‌ی جهان بایستد و این افتخاری است که تا کنون تنها نصیبِ یک ایرانی شده است. او اکنون با کسبِ دو مدالِ طلا و یک نشانِ برنز، پرافتخارترین قهرمانِ کاراته‌ی ایران در عرصه‌ی پیکارهای جهانی محسوب میشود.
 
کاپیتان ذبیح‌الله پورشیب، مردِ متعصب، مجرب و غیرتمندِ کاراته‌ی ایران که حضورش در هر میدانی، موازنه‌ی قدرت را به نفعِ ملی‌پوشانِ کاراته‌ی کشورمان بر هم می‌زند، سالِ گذشته و در پیکارهای جهانی اتریش، از سکوی سومِ معتبرترین میدانِ بین‌المللیِ کاراته بالا رفت تا پس از سالها تلاش و ممارست، مدالِ افتخارِ وزنِ منهای 84 کیلوگرمِ رقابتهای جهانی را بر گردن بیاویزد. کاپیتان پورشیب سوایِ افتخاراتی که شخصاً برای کاراته‌ی کشورمان بدست آورده، از جمله بازیکنانی به شمار میرود که حضورشان در تیم‌های ملی و باشگاهی، به عنوانِ یک محرکِ قوی و روحیه‌ساز برای دیگر اعضای تیم محسوب میشود. ذبیح‌الله در رقابتهای جهانی اتریش، علاوه بر کسبِ مدالِ برنزِ انفرادی، در بخش کومیته‌ی تیمی نیز به عنوانِ کاپیتانِ شجاع و دلاورِ کاراته‌ی کشورمان به میدان رفت و موفق به کسبِ مدال طلا شد.
 
مدال‌های برنزِ رقابتهای کاراته‌وان فرانسه و هلند، دیگر نشان‌های ارزشمندی است که کاپیتانِ پرافتخارِ کاراته‌ی کشورمان در سالِ 95 به آلبومِ افتخاراتِ خود افزود. پورشیب در نظرسنجیِ گروه خبری ستارگان کاراته با کسبِ 4340 امتیاز در جایگاهِ سومین قهرمانِ برترِ سالِ 95 قرار گرفت.

 
علی اصغر آسیابری، جوانِ شایسته و آینده‌دارِ کاراته‌ی ایران با درخششِ وصف‌ناپذیر در رقابتهای جهانی اتریش و کسبِ مدالِ برنز، شعله‌های امید را دلِ اهالیِ پرشمارِ کاراته‌ی کشور روشن ساخت و حالا ده‌ها هزار علاقه‌مند به هنرِ رزمی کاراته در سراسرِ ایران، امیدوارند که در سال‌های آینده، نامِ این قهرمانِ جوان و محجوب را در کنارِ نام‌های بزرگ و پرافتخاری همچون امیر مهدیزاده، حسین روحانی، جاسم ویشگاهی، سجاد گنج‌زاده، مهدی عموزاده و... مشاهده کنند. آسیابری در نظرسنجی گروه خبری ستارگان کاراته و بر اساسِ آرای ماخوذه از سویِ کارشناسان و چهره‌های برجسته‌ی کاراته‌ی کشور، با کسبِ مجموعِ 4230 امتیاز، به عنوان چهارمین قهرمانِ برترِ کاراته‌ی ایران در سالِ 95 شناخته شد.
 


در این نظرسنجی و در بخش مردان، رضا عنایتی، اردلان گیلان‌پور، آرش علینژاد، نوید محمدی، ابوالفضل شهرجردی، سعید احمدی، ابراهیم حسن‌بیگی، سامان حیدری، فرید حقیقی و علی فداکار به ترتیب در جایگاهِ پنجم تا چهاردهم ایستادند.

 
بخش بانوان:

حمیده عباسعلی سرشناس‌ترین چهره‌ی کاراته‌ی بانوان همچون دوره‌های گذشته، در این دوره نیز توانست بیشترین آرایِ کارشناسان و چهره‌های برجسته‌ی کاراته‌ی کشور را به خود اختصاص دهد. دارنده‌ی مدالِ برنز رقابتهای جهانی اتریش، با کسبِ 5950 امتیاز، امسال نیز همچون دو سالِ گذشته، به عنوان برترین قهرمان کاراته‌ی ایران در بخشِ بانوان شناخته شد. عباسعلی مدالهای ارزشمندِ نقره و برنزِ رقابتهای جهانی کاراته را در آلبوم افتخاراتِ خود دارد و با توجه به شرایطِ روحی و فیزیکیِ مناسب، کسبِ نشانِ زرینِ پیکارهای جهانی از سویِ این قهرمان در سالهای آینده، دور از انتظار نیست.
 
زهره برزگر، نامِ بلند و پرآوازه‌ای است که به رغمِ سنِ کم و تجربه‌ی اندک، با سود بردن از آموزه‌های ارزشمندِ لاله صمدی، مربیِ توانمندِ مازندرانی، حالا دیگر در قد و قواره‌ی یک مدعیِ سرسخت در برابرِ هر حریفِ قدرتمندی، هنرنمایی می‌کند. قهرمان امیدهای جهان و آسیا با درخششِ مستمر در پیکارهای بین‌المللی، در کنارِ ستاره‌های جوان و جویایِ نامی همچون طراوت خاکسار، علی‌اصغر آسیابری و... چشمانِ اهالیِ کاراته را به افق‌های روشنِ آینده و بویژه درخشش در المپیکِ 2020 توکیو، متمایل ساخته است. زهره برزگر (قهرمان امیدهای آسیا در سال 2016) مطابقِ آرای مأخوذه از سوی کارشناسان و چهره‌های برجسته‌ی کاراته‌ی کشور، با کسبِ 5300 امتیاز به عنوان دومین قهرمانِ برترِ کاراته‌ی ایران در سالِ 95 شناخته شد.
 

طراوت خاکسار دیگر چهره‌ی جوان و جویایِ نامِ کاراته‌ی بانوان؛ در رقابتهای کاراته‌وان پاریس (معتبرترین میدانِ بین‌المللی کاراته پس از رقابتهای جهانی) کاری کرد کارستان!

طراوت در این رقابتها و در حضورِ نامدارانِ کاراته‌ی جهان، مقتدرانه بر سکویِ نخست ایستاد تا نظرِ کارشناسانِ کاراته‌ی کشور را بیش از پیش به توانایی‌های خود جلب کند. خاکسار در نظرسنجی گروه خبری ستارگان کاراته با کسبِ 4970 امتیاز، سکویِ سومِ برترین‌های کاراته‌ی ایران در سالِ 95 را به خود اختصاص داد.
 فاطمه چالاکی تنها بانوی کاراته‌ی ایران که در دو دوره بازیهای آسیایی، موفق به کسبِ مدال شده، امسال و در نظرسنجیِ گروه خبری ستارگان کاراته، با کسبِ 4780 امتیاز، در جایگاهِ چهارمین قهرمانِ برترِ کاراته‌ی کشور ایستاد. چالاکی تنها طلاییِ کاراته‌ی بانوان در رقابتهای کاراته‌وانِ امارات بود. او با کسبِ نشانِ زرینِ این مسابقات، ثابت کرد که همچنان در اوجِ آمادگیِ روحی و فیزیکی به سر می‌بَرد و تا مدتها می‌تواند با کسبِ مدالهای ارزشمند در معتبرترین میادینِ بین‌المللی، کاراته‌ی ایران را در آسیا و جهان سربلند سازد.
 در این نظرسنجی و در بخش بانوان، مبینا حیدری، فاطمه صادقی، زهرا برزگر، نگین باقری، آتوسا رضایی‌جو، مهسا افسانه، لیلا برجعلی، رزیتا علیپور، آلاله صعودی و سمیرا ملکی‌پور به ترتیب عناوین پنجم تا چهاردهم را به خود اختصاص دادند.
 
گفتنی است به همت متولیانِ کاراته‌ی پایتخت و بویژه محمدمهدی عطایی ریاستِ هیئت کاراته‌ی استان تهران، هدایایی (از جمله یک سکه‌ی بهار آزادی) به نفراتِ برترِ این نظرسنجی (حمیده عباسعلی و سجاد گنج‌زاده) اهدا خواهد شد.


رده‌بندی برترین قهرمانان کاراته در سال 95

آقایان:
مقام اول: سجاد گنج‌زاده با 5750 امتیاز
مقام دوم: امیر مهدیزاده با 5410 امتیاز
مقام سوم: ذبیح‌الله پورشیب با 4340 امتیاز
مقام چهارم: علی‌اصغر آسیابری با 4230 امتیاز
 
بانوان:
مقام اول: حمیده عباسعلی با 5950 امتیاز
مقام دوم: زهره برزگر با 5300 امتیاز
مقام سوم: طراوت خاکسار با 4970 امتیاز
مقام چهارم: فاطمه چالاکی با 4780 امتیاز


*********************


محمد قدیمی/ ستارگان کاراته 
   1396/2/8 21:15

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار