باز هم تکرارِ داستان‌های همیشگی؛
خسته‌ایم از این همه بی‌عدالتی...

باز هم تکرارِ داستان‌های همیشگی؛

خسته‌ایم از این همه بی‌عدالتی...
 
گاهی وقت‌ها دلت می‌خواهد تمامِ ساختارهای نگارشی را در هم بریزی، قوانینِ خبرنویسی را زیرِ پا بگذاری و فارغ از تمامِ آنچه در لا به لایِ کتاب‌ها آموزش داده میشود، خیلی ساده و بی‌آلایش، صریح و آشکار، حرفِ دلت را بزنی! اینجا همان جایی است که حیثیتِ عدالت را لگدمال کرده‌اند! مظلوم را سر بریده‌اند و تو نمی‌توانی از حقش دفاع کنی! اینجا دیگر هیچیک از قواعدِ خبرنویسی، پشیزی نمی‌ارزد! اینجا همان جایی است که باید تمام ساختارهای کهنه و بی‌ارزش را زیرِ پا بگذاری و تنها عدالت را فریاد بزنی! اینجا ستارگان کاراته است، رسانه‌ای که به حیثیتِ عدالت و دفاع از حقِ مظلوم، بیش از حفظِ اصولِ خبرنویسی می‌اندیشد...
 
این چند سطر را بخوانید و قضاوت را به ندایِ همیشه بیدارِ وجدان و فریادهای خاموش اما انکارناپذیرِ فطرت بسپارید...
 
یکسال به عقب بازمی‌گردیم؛ جایی که مینا یوسفی کاراته‌کای مستعدِ پایتخت، توانست با غلبه بر تمامی حریفان، مقتدرانه پیراهنِ تیم ملی را در وزنِ مثبتِ 59 کیلوگرمِ جوانان تصاحب کند. او با تکیه بر تلاش‌ها و توانایی‌هایش، به آنچه سزاوارش بود دست یافت و مسافرِ قطعیِ رقابت‌های آسیاییِ اندونزی لقب گرفت. مدتی بعد و در شرایطی که یوسفی سخت تلاش می‌کرد تا خود را برای حضوری مقتدرانه و باشکوه در تاتامی‌های اندونزی آماده سازد، به یکباره به او گفته شد که در رقابتِ انتخابی که مدتها قبل با دیگر بازیکنِ مستعدِ این وزن (آتوسا رضایی‌جو) داشته است، داوران اشتباه کرده‌اند و در واقع، رضایی‌جو پیروزِ آن مبارزه بوده است! مسئولانِ وقتِ فدراسیون کاراته برای اثباتِ ادعایِ خود، به فیلمی استناد می‌کردند که هرگز به نمایش در نیامد و هیچیک از اهالیِ کاراته‌ی کشور، آنرا ندید! آنها با استناد به همان فیلم، یوسفی را بارِ دیگر به مصافِ رضایی‌جو فرستادند و نتیجه همان شد که دیدیم... برخی‌ها می‌گفتند ای کاش با توجه به شرایطِ موجود، یوسفی اصلا پا به میدانِ انتخابی نمی‌گذاشت و خیلی راحت و آرام از حضور در اردوهای تیم ملی، انصراف می‌داد...
 
به سالِ جاری و به فدراسیونِ محمدصادق فرجی بازمیگردیم؛ جایی که پیش از برگزاریِ رقابت‌های قهرمانیِ کشور، مسئولان اعلام کردند بازیکنانی که در این پیکارها شرکت نکنند، به هیچ وجه حقِ حضور در انتخابی‌های تیم ملی را نخواهند داشت. رضایی‌جو در مسابقاتِ قهرمانی کشور شرکت نکرد اما برخلافِ مقرراتِ اعلام شده از سویِ فدراسیون کاراته، به اردوهای تیم ملی راه یافت و جالب‌تر اینکه حتی از شرکت در مرحله‌ی نخستِ پیکارهای انتخابی تیم ملی هم معاف و مستقیما به مراحلِ پایانی دعوت شد! او در این مرحله توانست پس از یوسفی، به عنوانِ بازیکنِ دومِ وزنِ مثبتِ 59 کیلوگرمِ تیم ملی جوانان انتخاب شده و در اردوها باقی بمانَد.
 
سرانجام آخرین مرحله از رقابتهای انتخابی تیم ملی برای تعیینِ مسافرِ قطعیِ مسابقات آسیایی قزاقستان، میانِ دو کاراته‌کا (مینا یوسفی به عنوانِ بازیکنِ نخست و آتوسا رضا‌یی‌جو به عنوان بازیکنِ دوم) برگزار و یوسفی در دو رقابتِ متوالی، موفق شد رضایی‌جو را با نتیجه‌ی مشابهِ یک بر صفر شکست دهد. بدین‌ترتیب نامِ یوسفی از سویِ مسئولانِ فدراسیون کاراته به عنوان مسافرِ قطعیِ رقابتهای آسیایی قزاقستان اعلام شد اما این پایانِ ماجرا نبود...
 
حالا چند روزی است که شنیده میشود مسئولانِ فدراسیون کاراته گفته‌اند در مسابقاتِ انتخابی، باز هم مثلِ سالِ گذشته، اشتباهاتی از سویِ داوران رخ داده و در واقع، یوسفی پیروزِ میدان نبوده است! آنها می‌گویند کارشناسانِ ما، فیلمِ مسابقاتِ انتخابی را بازبینی کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که برخی امتیازاتِ رضایی‌جو داده نشده است! ما از مسئولانِ فدراسیون کاراته خواستیم فیلمِ مسابقات را به نمایش بگذارند تا دیگران هم ببینند و به صحتِ ادعایِ آنها پی ببرند. اما اینچنین نشد و تاکنون فیلمی از مسابقه‌ی مذکور به نمایش در نیامده است! گفتیم لااقل این فیلم را در اختیارِ کارشناسانِ گروه خبری ستارگان کاراته قرار دهید تا آنها هم به صدقِ ادعایِ شما ایمان بیاورند، اما باز هم فدراسیون به پیشنهادِ "ستارگان کاراته" که منطقی‌ترین راه برای اثباتِ درستیِ گفته‌های آنها بود، پاسخِ مثبت نداد!
 
اکنون شما مخاطبانِ گرامی قضاوت کنید؛ مسئولانِ فدراسیون کاراته برای ابطالِ نتایجِ رقابت‌های انتخابی، به فیلمی استناد می‌کنند که تنها خودشان دیده‌اند و لاغیر! آنها حاضر نیستند این فیلم را به نمایش در بیاورند تا افکارِ عمومی و بویژه کارشناسان، آنرا مشاهده کرده و پیرامونِ درستی یا نادرستیِ ادعایِ فدراسیون‌نشین‌ها قضاوت کنند! به نظرِ شما این نوع رفتار، چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ امتناعِ فدراسیون از انتشارِ فیلمِ مسابقاتِ انتخابی، نشانه‌ی چیست؟
 
از تمامِ اینها گذشته، مدیرانِ ارشدِ فدراسیون کاراته باید به این پرسشِ اساسی پاسخ دهند که اصولا چرا به برخی از اعتراض‌ها ترتیبِ اثر داده میشود و به برخی دیگر، خیر؟! چرا وقتی آتوسا رضایی‌جو به نتایجِ رقابت‌های انتخابی اعتراض می‌کند، صدایش شنیده و فیلمِ مسابقات، بازبینی میشود اما همین قاعده در موردِ سایرین اجرا نمی‌گردد؟! مگر چه تفاوتی بینِ این بازیکن و سایرین وجود دارد؟
 
به نظر میرسد حتی اگر حق با مسئولانِ فدراسیون کاراته بوده و داوران در قضاوتِ مسابقه‌ی انتخابی میانِ یوسفی و رضایی‌جو دچارِ اشتباه شده باشند، باز هم به منظورِ اقامه‌ی عدل و برقراریِ عدالت، باید حقِ اعتراض و بازبینیِ فیلم مسابقات را برای سایرِ شرکت‌کنندگان نیز محفوظ داریم. آیا متولیانِ کاراته‌ی کشور حاضرند در یک فراخوانِ گسترده و بدونِ جهت‌گیریِ خاص، اعلام کنند هر یک از بازیکنانِ حاضر در مراحلِ قبلیِ رقابت‌های انتخابی، چنانچه به قضاوتِ داوران معترض است، در فدراسیون کاراته حضور یابد تا با بازبینیِ فیلمِ مسابقات، به اعتراضش رسیدگی کنیم؟ اگر حاضرند، بسم‌الله و اگر حاضر نیستند، پس منتظرِ اخبار و مطالبِ تکان‌دهنده‌ی "ستارگان کاراته" در روزهای آتی باشند...
 
آیا می‌دانید آخرین وصیتِ سید و سالارِ شهیدان، امام حسین(ع) خطاب به دوستان و یارانش چه بود؟
ارباب و مولایِ آزادگانِ دو عالم، بزرگترین تاریخ‌سازِ عالمِ بشریت و شریف‌ترین معلمِ حرّیت، روزِ عاشورا و لحظاتی پیش از شهادت، خطاب به یارانش فرمود:

إِيَّاكَ وَ ظُلْمَ مَنْ لَا يَجِدُ عَلَيْكَ نَاصِراً إِلَّا اللَّهَ (از ظلم به کسی که در برابرِ تو، یاور و پشتیبانی جز الله (جل‌جلاله) ندارد، برحذر باش)
 
نویسنده: محمد قدیمی / مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته


 
   1396/3/14 13:46

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار