هر زمان صافی اراده کند، با شاگردانش مسابقه می‌دهم؛
جدّایی: تیم کاراته ناشنوایان عادلانه گزینش نشد/ صافی شاگردانش را بدونِ انتخابی فیکس کرد!

هر زمان صافی اراده کند، با شاگردانش مسابقه می‌دهم؛

جدّایی: تیم کاراته ناشنوایان عادلانه گزینش نشد/ صافی شاگردانش را بدونِ انتخابی فیکس کرد!
 
اختصاصی ستارگان کاراته:

کاپیتان اسبق تیم کاراته ناشنوایان گفت: رقابتهای انتخابی تیم ناشنوایان جهت اعزام به المپیک ترکیه به هیچ وجه عادلانه برگزار نشد و به همین دلیل، تیم ایران نتوانست از تمامِ توان و داشته‌هایش بهره‌برداری کند.
 

مرتضی جدّایی در گفتگوی اختصاصی با "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" ضمنِ انتقاد از نحوه‌ی گزینشِ ملی‌پوشانِ اعزامی به المپیک ترکیه، اظهار داشت: متاسفانه تیم کاراته‌ی ناشنوایان بواسطه‌ی تصمیماتِ نادرستِ اعضای کادرفنی، در فرایندی کاملا غیرمنطقی و ناعادلانه گزینش شد و به همین دلیل، برخی چهره‌های برتر که از هر نظر شایسته‌ی حضور در تیم ملی بودند، از حقِ مسلّمِ خود محروم ماندند.
 

وی ادامه داد: من در رقابتهای قهرمانی کشور و در بخشِ کومیته، موفق به کسبِ عنوانِ نخست در سنگین‌وزن شدم اما در انتخابی‌های درون‌اردویی، غلامرضا حیدری (سرمربیِ تیم کاراته ناشنوایان) یکی از شاگردانش را که بازیکنِ میان‌وزن بود، به سنگین‌وزن آورد و مقابلِ من قرار داد! این مسابقه نهایتاً با پیروزیِ شاگردِ حیدری به پایان رسید و همین موضوع، بهانه‌ی لازم برای حذفِ جدّایی از اردوهای تیم ملی را در اختیار کادرفنی قرار داد. در واقع من به خاطرِ شکست برابرِ حریفی حذف شدم که اصلا هم‌وزنم نبود و نمی‌بایست در سنگین‌وزن مبارزه میکرد.
 
دارنده‌ی چندین عنوان قهرمانی از رقابتهای بین‌المللی، با تأکیدِ دوباره بر اینکه "تیم کاراته ناشنوایان اعزامی به المپیک ترکیه، به هیچ وجه عادلانه گزینش نشد" بیان داشت: من و شاگردانم در بخشِ کاتای تیمی نیز در رقابتهای قهرمانی کشور شرکت کردیم که البته این مسابقات به دلیلِ عدمِ حضورِ سایرِ تیم‌ها، برگزار نشد. در واقع ما تنها تیمِ کاتای شرکت‌کننده در پیکارهای قهرمانی کشور بودیم و لذا بدونِ برگزاریِ مسابقه، مستقیماً به اردویِ تیم ملی راه یافتیم. اما در این بخش هم اعضای کادرفنی با طرحِ بهانه‌های واهی، حقِ مسلّمِ ما را نادیده گرفتند.
 
وی افزود: در رقابتهای درون اردویی، پس از اینکه من و شاگردانم در بخشِ کومیته و به أشکالِ غیرِ متعارف حذف شدیم، تمامِ توان و تمرکزِ خود را به حضورِ مقتدرانه در بخشِ کاتای تیمی معطوف ساخته و تلاش کردیم تا در این بخش به آنچه سزاوارش هستیم، دست یابیم. اما به یکباره و به شکلی عجیب و ناباورانه، به ما اعلام کردند که حقِ شرکت در رقابتهای انتخابیِ کاتایِ تیمی را نداریم! آقای صافی (مربی کاتای ناشنوایان) به ما گفت چون در پیکارهای بخشِ کومیته شرکت کرده‌اید، دیگر نمی‌توانید در رقابتهای کاتای تیمی حضور یافته و شانسِ خود را برای پوشیدنِ پیراهنِ تیم ملی بیازمایید! من به ایشان گفتم "رقابتهای کومیته برای ما پایان یافته و همانطور که می‌دانید، هیچیک از ما در این بخش انتخاب نشده‌ایم. پس این حقِ ماست که با خداحافظی از پیکارهای کومیته، بختِ خود را در رقابتهای کاتای تیمی بیازماییم!"
 
جدّایی ادامه داد: اما آقای صافی اصلا به حرف‌های ما توجه نمی‌کرد. او مصرّانه تاکید می‌کرد که چون در انتخابی‌های کومیته حضور یافته‌اید، حقِ شرکت در بخشِ کاتا را ندارید! واقعا نمی‌دانم این چه قانونی بود که صافی از آن دم می‌زد؟! وقتی نامِ من و شاگردانم از لیستِ کومیته خط خورده است، چرا نباید حقِ شرکت در بخشِ کاتا را داشته باشیم؟!
 
کاپیتان اسبقِ تیم کاراته ناشنوایان در پاسخ به این پرسش که "علتِ مخالفتِ صافی با حضورِ شما در رقابتهای انتخابیِ کاتای تیمی، چه بود؟" اذعان کرد: در این رقابتها، تنها دو تیم حضور داشتند؛ تیمِ من و تیمِ متشکل از شاگردانِ آقای صافی. در واقع صافی با حذفِ تیمِ ما، تیم خودش را به راحتی و بدونِ حضور در هیچ مسابقه‌ای، فیکس کرد! شاید این موضوع به نظرتان عجیب بیاید اما این همان چیزی بود که در اردوهای تیم کاراته ناشنوایان و در سکوتِ مطلقِ خبری به وقوع پیوست و البته ما نیز همانند شما، از آنچه رخ داد، به شدت متعجب شدیم!
 
وی با ابرازِ تاسف از آنچه در اردوهای تیم کاراته ناشنوایان رخ داده است، تصریح کرد: من و سایرِ افرادی که از حقوقِ مسلّمِ خود در اردوهای تیم ملی محروم شده‌ایم، این مسئله را پایان یافته قلمداد نمی‌کنیم. ما این موضوع را از طریقِ مسئولانِ ورزشیِ کشور و سایرِ نهادهای ذیصلاح، با قدرت پیگیری خواهیم کرد تا در سالهای آینده، شاهدِ تکرارِ چنین اتفاقاتی نباشیم. واقعا این موضوع قابلِ باور نیست که یک مربی، شاگردانش را بدون حضور در هیچ رقابتِ انتخابی، به عضویتِ تیم ملی درآورَد! من همانجا اعلام کردم و باز هم می‌گویم که حاضرم با کاتای تیمیِ آقای صافی در حضورِ کارشناسانِ کاراته کشور، مسابقه بدهم و یقین دارم که حتی یک نفر از کارشناسان، رای به برتریِ تیمِ صافی نخواهد داد! واقعا تیمِ ما از هر نظر، آماده‌تر و برتر از تیمِ صافی بود و من حاضرم این حقیقت را هر زمان که آنها اراده کنند، در تاتامی و با قضاوتِ کارشناسانِ کاراته‌ی کشور به اثبات برسانم.
 
به گزارش ستارگان کاراته؛ تیم کاراته‌ی ناشنوایان کشورمان در دو بخشِ مردان و زنان، چندی پیش با حضور در رقابتهای المپیک 2017 ترکیه، موفق به کسبِ یک مدال طلا، 4 نقره و 5 برنز شد. هدایتِ این تیم را در بخشِ مردان، غلامرضا حیدری و در بخشِ بانوان، مریم مشیری به عنوانِ سرمربی برعهده داشتند.


************ 
 
تذکر: مطالبِ عنوان شده در مصاحبه‌ها، برگرفته از نقطه‌نظراتِ مصاحبه‌شوندگان بوده و انتشارِ آنها در این پایگاه خبری، الزاماً به معنایِ انطباقشان بر دیدگاههای مسئولین "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" نیست. بدیهی است انتشارِ این مطالب، صرفاً با هدفِ نشرِ نظرات و دیدگاههای مختلف صورت می‌گیرد و البته نفراتِ موردِ انتقاد نیز می‌توانند از طریقِ همین پایگاه خبری، به پرسش‌های مطرح شده پاسخ داده و ابهامات را برطرف سازند.

نویسنده: محمد قدیمی


 
   1396/5/20 20:58

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار