پایان انتظارِ 47 ساله و فتح‌الفتوح برای کاراته‌ی ایران؛
قاضی‌القضات به جمعِ بزرگان داوری جهان پیوست

پایانِ انتظارِ 47 ساله و فتح‌الفتوح برای کاراته‌ی ایران؛

قاضی‌القضات به جمعِ بزرگانِ داوریِ جهان پیوست

 
اختصاصی ستارگان کاراته:

انتظارِ 47 ساله‌ی کاراته‌ی ایران بالاخره روزِ گذشته به پایان رسید و جواد سلیمی قاضی‌القضاتِ کاراته‌ی کشور، با حکمِ آنتونیو اسپینوز مردِ شماره یکِ کاراته‌ی جهان، به عضویتِ شورای داورانِ فدراسیون جهانی درآمد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ کاراته‌ی ایران حالا و پس از سالها انتظار، صاحبِ کرسی در یکی از حساس‌ترین و تاثیرگذارترین کمیته‌های فدراسیون جهانی شده است. افتخاری بزرگ و بی‌نظیر که در شکل‌گیری‌اش، گروهی عظیم از اهالیِ کاراته‌ی کشور از گذشته تا حال، دخیل بوده‌اند. حاصلِ سالها تلاش و مجاهدتِ خانواده‌ی بزرگِ کاراته‌ی ایران، سرانجام با هدایت و رهبریِ دقیق و هوشمندانه‌ی محمدصادق فرجی به بار نشست و کاراته‌ی کشور به پیروزیِ بزرگ و کم‌نظیری دست یافت که می‌توان از آن با عنوانِ "فتح‌الفتوح" یاد کرد.
 
رییس جوان و خوش‌پیشینه‌ی فدراسیون کاراته، علیرغمِ تمامِ انتقاداتی که به او و مجموعه‌ی تحتِ هدایتش وارد است، ثابت کرد که در علمِ دیپلماسی و دنیایِ پُرپیچ و خمِ آن، یک استادِ تمام عیار و البته مدیری قابلِ اعتماد است. فرجی نشان داد که هنرِ چانه‌زنی در مجامعِ بین‌المللی و ظرافت‌های خاصِ آن را، به خوبی می‌شناسد و می‌تواند در جبهه‌ی دیپلماسی، آنگونه که شایسته‌ی نام و اعتبارِ کاراته‌ی ایران است، بجنگد و امتیاز کسب کند.
 
سالها بود که جامعه‌ی بزرگ و شریفِ کاراته‌ی ایران، به رغمِ تمامِ داشته‌های فنی و درخشش‌های کم‌نظیرِ قهرمانانش در رقابتهای بین‌المللی، از کرسی‌های حساس و تاثیرگذارِ فدراسیون جهانی محروم مانده بود. این موضوع اگر تا المپیکِ 2020 ادامه می‌یافت، احتمالا مشکلات و دردسرهای فراوانی را برای کاراته‌ی ایران رقم می‌زد و در این میدانِ حساس و سرنوشت‌ساز، بزرگترین ضربه‌ها را متوجهِ قهرمانان و نمایندگانِ کاراته‌ی کشورمان می‌ساخت. حالا اما با همت و درایتِ متولیانِ کاراته‌ی کشور، بسیاری از دغدغه‌های پیشین، هر روز کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌شوند؛ امروز دیگر طرفدارانِ پرشمارِ کاراته در ایران، خیالشان راحت است که افرادی در جبهه‌ی دیپلماسی، همپای قهرمانان، برای دفاع از نام و اعتبارِ کاراته‌ی ایران می‌جنگند و تلاش می‌کنند تا حقی از ملی‌پوشان در میادینِ بین‌المللی پایمال نشود.
 
جواد سلیمی قاضی‌القضاتِ کاراته‌ی ایران، ساعاتی پس از عضویت در شورای داوران فدراسیون جهانی، در گفتگوی اختصاصی با "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" اظهار داشت: خوشحالم که به عنوانِ نماینده‌ی کاراته‌ی کشورم به عضویتِ این شورا درآمدم و امیدوارم بتوانم در این سِمت، برای کاراته‌ی ایران و جهان مثمرثمر باشم.
 
وی ادامه داد: افرادِ پرشماری از گذشته تا حال تلاش کرده‌اند که کاراته‌ی ایران در شورای داوران فدراسیون جهانی، نماینده داشته باشد. این تلاش‌ها سرانجام در فدراسیونِ فعلی و با محوریت و رهبریِ محمدصادق فرجی به ثمر نشست. فرجی در این خصوص، گامهای بسیار بلند و حساب‌شده‌ای را برداشت تا اینکه نهایتا توانست با رایزنی‌های دقیق و هوشمندانه، کاراته‌ی ایران را در شورای داوران فدراسیون جهانی، صاحبِ کرسی سازد. من شخصا از تلاش‌های او و نقشِ پررنگ و تاثیرگذارش در کسبِ این کرسی برای کاراته‌ی ایران، تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم بتوانم در این شورا، نماینده‌ی شایسته‌ای برای کاراته‌ی کشورم باشم.
 
عضو شورای داوران فدراسیون جهانی افزود: لحظاتی پس از انتشارِ این خبر، سیلِ تبریک‌ها و الطافِ اهالیِ کاراته، به سَمتِ من و فدراسیون سرازیر شد و این موفقیتِ بزرگ را برایم بیش از پیش، مسرت‌بخش ساخت. وقتی می‌بینم اعضای جامعه‌ی کاراته از کسبِ این پیروزی که در حقیقت متعلق به خودِ آنهاست، اینگونه مسرور و شادمان گشته‌اند، خوشحالی‌ام دو چندان میشود.
 
رییس کمیته‌ی داوران فدراسیون کاراته کشورمان، با تاکید بر اینکه این موفقیت، متعلق به یکایکِ اهالیِ کاراته است، تصریح کرد: سلیمی نماینده‌ی جامعه‌ی شریف و بزرگوارِ کاراته‌ی ایران در شورای داورانِ فدراسیون جهانی است و هرگز فراموش نخواهد کرد که حمایت‌های اهالیِ کاراته، از رؤسای سبک‌ها و هیئت‌ها گرفته تا قشرها و گروههای مختلف، امروز او را در چنین جایگاهی قرار داده است. دستِ یکایکِ پیشکسوتان، داوران، اساتید و بزرگانِ کاراته‌ی ایران را می‌بوسم و از تمامیِ دوستان و آشنایانی که در ساعاتِ گذشته، پیام‌های تبریکشان را در قالبِ واژگانی پُرمهر برایم ارسال داشته‌اند، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.
 
نویسنده: محمد قدیمی


 
   1396/6/8 19:16

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار