توضیحات فرجی شایعات را از بین برد/ اکنون دادگر باید شفاف‌سازی کند


توضیحاتِ فرجی شایعات را از بین بُرد/ اکنون دادگر باید شفاف‌سازی کند
 
رییس فدراسیون کاراته با ردِ شایعه‌ی پناهندگیِ دو تن از چهره‌های شاخصِ کاراته‌ی ایران به کشورِ هلند، حضور قهرمان و مربیِ تیم ملی بانوان را در این کشور، قانونی و باعثِ افتخارِ ورزشِ ایران دانست.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ در پیِ انتشارِ شایعاتی مبنی بر پناهنده شدنِ دو چهره‌ی شاخص و سرشناس کاراته‌ی کشورمان به هلند، محمدصادق فرجی رییس فدراسیون کاراته امروز (یکشنبه 13 خردادماه 97) در گفتگو با رسانه‌ها، ضمنِ ردِ شایعاتِ اخیر تاکید کرد که حضورِ بازیکن و مربیِ تیم ملی کاراته‌ی کشورمان در هلند، قانونی و موضوعِ پناهندگیِ آنها کاملا مردود و بی‌پایه است.
 
فرجی صراحتاً اعلام داشت که این دو چهره‌ی برجسته‌ی کاراته ایران، با دعوتنامه و به شکلِ کاملا قانونی رهسپارِ هلند شده‌اند تا در باشگاههای آن کشور، فعالیتِ ورزشیِ خود را ادامه دهند. او گفت حضور قهرمانان و مربیان در کشورهای خارجی و فعالیتِ قانونمندِ آنها، برای ورزشِ ایران، یک فرصت و البته باعثِ افتخار است.
 
با توضیحاتِ کامل و شفافِ فرجی، شایعات روزهای اخیر، رفته‌رفته از بین می‌رود. آنچه باقی می‌ماند اینکه روابط عمومیِ فدراسیون کاراته می‌بایست در ادامه‌ی روندِ شفاف‌سازی، اسناد و مدارکِ خروج قانونیِ این دو کاراته‌کا و مجوزِ فعالیتِ ورزشیِ آنها را در باشگاههای هلند، منتشر سازد.
 
تا جایی که می‌دانیم، قهرمانان و مربیان برای حضور در فعالیت‌های ورزشیِ برون‌مرزی (از جمله عضویت در تیمها و باشگاههای خارجی) باید حتما مجوزِ شورایِ برون‌مرزیِ وزارت ورزش و جوانان را اخذ و سپس کشور را ترک کنند. ضمن اینکه نهادهای ورزشیِ کشورهای خارجی (اعم از باشگاهها و غیره) اگر تمایل داشته باشند که قهرمانان و مربیانِ کشورمان را جذب کنند، پیش از هر چیز، دعوتنامه‌های خود را به فدراسیون کاراته ارسال کرده و از مسئولان می‌خواهند شرایطِ این همکاری را فراهم سازند.
 
اکنون روابط عمومی فدراسیون کاراته می‌تواند با انتشارِ مدارکِ مزبور (مجوز شورای برون‌مرزی و دعوتنامه‌ی ارسال‌شده برای فدراسیون کاراته) شایعاتِ اخیر را به کلی محو و سخنان فرجی را به صورتِ مستند، استحکام بخشد.
 
و نکته‌ی پایانی اینکه فرجی حضورِ این دو کاراته‌کایِ شاخص و سرشناسِ کشورمان را در باشگاههای هلند، یک فرصت و افتخار برای کاراته‌ی ایران دانست. با این اوصاف و با توجه به اینکه گفته میشود نفراتِ مذکور، نزدیک به دوماه قبل راهیِ هلند شده‌اند، این پرسش مطرح میشود که چرا انوشیروان دادگر (مدیر روابط عمومی فدراسیون کاراته) همان دو ماه قبل و همزمان با خروجِ قانونیِ این دو ورزشکار، این افتخارِ بزرگ و غرورآفرین را از طریقِ سایتِ فدراسیون کاراته، اطلاع‌رسانی نکرد؟
 
نویسنده: محمد قدیمی 


 
   1397/3/13 12:54

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار