سال۲۰۱۸برهه نفس‌گیر کاراته/شرکت درلیگ جهانی برای کسب سهمیه المپیک
سال۲۰۱۸برهه نفس‌گیر کاراته/شرکت درلیگ جهانی برای کسب سهمیه المپیک
رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته کشور گفت: سال ۲۰۱۸ برهه تعیین کننده و نفس گیری برای کاراته کشور است چراکه ورزشکاران کاراته بایستی در لیگ جهانی به منظور کسب سهمیه المپیک آتی رقابت کنند.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" وحید مومنی در گفت و گو با خبرنگار مهر در حاشیه برگزاری رقابت های قهرمانی لیگ کاراته خردسالان، نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان باشگاه های کشور در اراک اظهار داشت: لیگ کاراته بزرگسالان باشگاه های کشور در بخش آقایان و بانوان از تاریخ ۲۴شهریور ماه جاری در تهران آغاز می شود.
 
وی افزود: این رقابت ها با شرکت ۱۰ تیم برتر باشگاه های کشور در بخش آقایان و ۱۰ تیم برتر نیز در بخش بانوان در دو رشته کاتا و کومیته برگزار خواهد شد.
 
رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته گفت: مسابقات بانوان در مجموعه ورزشی کبکانیان و مسابقات آقایان در مجموعه ورزشی غدیر تهران پیگیری می شود.
 
مومنی با اشاره به اینکه تعداد تیم های شرکت کننده نسبت به سال گذشته افزایش دارد، بیان داشت: سال گذشته در تمامی رده های سنی، ۱۴۴ تیم در لیگ کاراته کشور حضور داشتند و امسال این رقم به ۲۰۰ تیم افزایش یافته که نشان از گسترش و توسعه این ورزش دارد.
 
رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته خاطرنشان کرد: همچنین در این دوره از رقابت ها در سال جاری تغییراتی در نحوه امتیازدهی صورت گرفته که این تغییرات در مسابقات لیگ پایه ها در اراک نیز اعمال شد.
 
مومنی با اشاره به این تغییرات ادامه داد: در امتیازدهی کاتا، امتیاز کاتای تیمی از چهار به پنج افزایش یافت و تیم ها اگر با نتیجه سه بر دو برنده شوند، دو امتیاز به فرد برنده و یک امتیاز به فرد بازنده تعلق می گیرد و در کاتای انفرادی و کاتای تیمی هم سه امتیاز به تیم برنده و دو امتیاز به تیم بازنده داده می شود.
 
وی تصریح کرد: در سال میال شرکت در پنج لیگ جهانی کاراته را در پیش رو داریم که بازیکنان برای کسب سهمیه به این رقابت ها اعزام می شوند تا سهمیه المپیک را کسب کنند.
 
رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته در پاسخ به خبرنگار مهر، در مورد ورزشکاران سازمان یافته کاراته کشور هم اظهار داشت: براساس ارزیابی انجام شده، در حال حاضر بیش از ۲۰۰هزار ورزشکار کاراته سازمان یافته و تثبیت شده در کشور وجود دارد که با درنظر گرفتن سایر ورزشکاران این رشته، این رقم به حدود ۵۰۰ هزار کاراته کا نیز می رسد.
 
مومنی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: شهرستان ها با برگزاری مسابقات و برنامه ریزی براساس جدول و تقویم فدراسیون کاراته می توانند در گسترش این ورزش در منطقه خود بسیار موثر باشند همانطور که استان مرکزی طی سال های اخیر توانسته در رشته کاراته به خوبی رشد کند و ورزشکاران این استان در تمامی رده های سنی کاراته در تیم ملی حضور دارند.
   1396/6/18 23:22

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار