تجمع اعتراض‌آمیز ورزشکاران کاراته فارس نسبت به رفتار ناعادلانه مسؤولان ورزشی در مجمع انتخاباتی
تجمع اعتراض‌آمیز ورزشکاران کاراته فارس نسبت به رفتار ناعادلانه مسؤولان ورزشی در مجمع انتخاباتی
جمعی از ورزشکاران کاراته‌کار استان فارس نسبت به رفتار ناعادلانه و دخالت اداره‌کل ورزش و جوانان در مجمع انتخابات کاراته تجمع اعتراض‌آمیز کردند.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، جمعی از ورزشکاران کاراته استان فارس ساعتی پیش و در حالی که قرار است امروز مجمع انتخاباتی این هیأت برای مشخص شدن تکلیف رئیس و هیأت رئیسه کاراته فارس مشخص شود، به دلیل آنچه از آن دخالت اداره کل ورزش و جوانان در انتخابات مجمع یاد می‌کنند، در مقابل این اداره کل تجمع اعتراضی کردند.
 
پیشکسوت کاراته استان فارس و مربی پیشین تیم ملی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز با اشاره به اینکه انتخابات پیش‌رو بیشتر جنبه تشریفاتی دارد، اظهارداشت: آنچه در این انتخابات قرار است انجام شود، خلاف قوانین ابلاغ شده از سوی فدراسیون است.
 
به گفته علی حاجی‌زاده آئین‌نامه هیأت‌های ورزشی استان‌ها داشتن بالاترین درجه مربی‌گری و فعال بودن در رشته ورزشی را شرط افراد داوطلب برای تصدی کرسی ریاست هیأت‌ها می‌داند؛ این در حالی است که افراد مطرح شده برای انتخابات هیأت رئیسه کاراته استان فارس دارای این شرایط نیستند.
 
وی با اشاره به اینکه عدم تخصص در رشته کاراته در برخی نمایندگان حاضر در مجمع انتخاباتی مشهود است، بیان کرد: قرار است تکلیف ریاست هیأت کاراته را ورزشکار کونگ‌فوکار و یا فردی که مدرک داوری‌اش باطل شده، مشخص کنند.
 
این پیشکوست کاراته استان فارس با اشاره به اینکه ورود برخی نمایندگان حاضر در مجمع، به‌صورت انتصابی و بدون اینکه سررشته‌ای در ورزش کاراته داشته باشند، بوده است، گفت: حضور سرپرست و نائب رئیس هیأت کاراته که حق رأی از آنها سلب شده در مجمع انتخابی جای سؤال دارد.
 
 پیشکسوت دیگر هیأت کارته استان فارس نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز با اشاره به اینکه مجمع انتخاباتی کاراته بر اساس یک آئین‌نامه که به امضا معاون رئیس جمهور رسیده، دارای قوانین و مقرراتی بوده که به موجب آن مسؤولان هیأت باید از افراد فعال در این رشته ورزشی باشند، گفت: آنچه در مجمع استان فارس دیده می‌شود خلاف آئین‌نامه فدراسیون است.
 
وی با اشاره به اینکه ارتباط میان سرپرست و اداره کل ورزش و جوانان سبب شده تا مجمع به‌نحوی چیدمان شود که آنچه مورد نظر خودشان است، محقق شود، افزود: استان فارس دارای چندین مربی ارشد در رشته کاراته است که هیچ جایگاهی در مجمع انتخاباتی ندارند.
 
این پیشکسوت ورزش کاراته استان فارس با گلایه از برگزاری مجمع انتخاباتی فارغ از آنچه در آئین‌نامه آمده است، بیان کرد: مسؤولان چنانچه قصد انتصاب فردی به عنوان رئیس هیأت داشتند پس دلیلی برای برگزاری مجمع انتخاباتی نبود.
 
وی حضور 8 ماهه سرپرست هیأت کاراته فارس در این مسؤولیت را غیر قابل توجیه دانست و گفت: به نظر می‌رسد علت این امر مهره‌چینی برای برگزاری انتخابات یک طرفه و از پیش تعیین شده بوده است.
 
پیش از این نیز محسن کریمی‌زاده مربی ارشد و پیشکسوت کاراته فارس در سخنانی گفته بود: بر اساس مستندات موجود و برخلاف قانون دخالت اداره کل ورزش و جوانان استان در انتخابات ریاست کاراته فارس نمایان است.
 
وی با اشاره به اینکه بیش از 8 ماه است که کاراته استان با سرپرستی مشاور سابق فرهنگی مدیرکل ورزش و جوانان فارس انجام می‌شود که سوء‌مدیریت در این مقطع زمانی  بنابر گواه حاضرین در کاراته بیداد می‌کند، افزوده بود: امروز بنابر شنیده‌ها شاهد خلف وعده مدیرکل ورزش و جوانان مبنی بر برگزاری انتخاباتی عادلانه و قانونمند در مجمع انتخابات ریاست هیأت کاراته استان هستیم و شواهد نشان از انتخابات پیشاپیش این هیأت با دخالت مستقیم مدیرکل و آینده مبهم کاراته استان هستیم.
 
کریمی‌زاده با بیان اینکه نمی‌توانیم نسبت به سرنوشت کاراته استان بی‌تفاوت باشیم، بیان کرده بود: چنانچه مجمع پیشنهادی آن اداره‌کل بی‌طرفانه و بدون غرض است، چرا تا امروز دوباره با نامه کتبی فدراسیون کاراته کشور برخی افراد تغییر کرده‌اند و چرا در تغییر نخست باز هم نیاز به تغییر اسامی بعدی بوده و امروز هم اعتراضات ادامه دارد؟ این روند به نفع نامزد اداره‌کل ورزش و جوانان استان است.
 
مربی پیشین کاتا تیم ملی کاراته کشور با اشاره به اینکه بارها مراتب اعتراض و انتقاد خود همراه با مستندات به مدیرکل ورزش و جوانان استان اعلام داشتیم و وی قول بررسی داده است، تصریح کرده بود: در عمل همان روال دخالت‌گونه و ناصواب ادامه دارد.
 
وی اشاره‌ای نیز به جلسه خود به همراه بزرگان و پیشکسوتان کاراته استان با مدیرکل ورزش و جوانان استان داشته و گفته بود: ما دلیل اصرار جناب کامیاب در دخالت مجمع ریاست هیأت کاراته استان را نمی‌دانیم، اما امروز قاطعانه می‌خواهیم اجازه دهند سرنوشت کاراته استان را خود اهالی کاراته فارس مشخص کنند و بیش از این نگذارند شائبه دخالت اداره‌کل تحت مدیریت‌شان در انتخابات پیش‌رو باعث تضعیف و تشدید نارضایتی های موجود از ریاست آینده هیأت شود.
 
کریمی‌زاده بیان کرده بود: حاضریم در مناظره‌ای با مدیرکل یا نماینده وی با حضور اهالی ورزش استان پیرامون دخالت آن اداره‌کل در مجمع پیش‌رو و تبعات و آسیب‌های چنین انتخاباتی که بیشتر به انتصابات شباهت دارد بحث و گفت‌وگو کنیم.

   1396/6/21 12:19

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار