وضعیت نامشخص هیئت کاراته‌ی استان فارس/ احتمال ابطال نتیجه‌ی انتخابات

وضعیتِ نامشخصِ هیئت کاراته‌ی استان فارس/ احتمال ابطال نتیجه‌ی انتخابات
 
مجمع انتخاباتیِ هیئت کاراته‌ی استان فارس روزِ گذشته (سه‌شنبه 21 شهریورماه) برگزار و مسعود زیگلری به عنوانِ رییسِ هیئت کاراته‌ی این استان انتخاب شد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ انتخابات ریاستِ هیئت کاراته‌ی استان فارس روز گذشته با حضورِ محمدجواد شلتوک‌کار، مسعود زیگلری، علیرضا برزگر، محمدرضا برزگر، علی حاجی‌زاده و خسرو فروغان برگزار شد و در پایان، مسعود زیگلری با کسبِ 10 رأی از 18 رأیِ مأخوذه، به عنوانِ رییسِ منتخبِ هیئت کاراته‌ی این استان شناخته شد. محمدجواد شلتوک‌کار نیز که ماهها مسئولیتِ سرپرستی هیئت کاراته‌ی استان فارس را برعهده داشت، با کسبِ 8 رأی نتیجه‌ی انتخابات را به رقیب واگذار کرد.
 

خسرو فروغان دیگر کاندیدایِ حاضر در این انتخابات هم بدونِ کسبِ رأی، مجمعِ انتخاباتی را ترک کرد. ضمن اینکه علیرضا برزگر، محمدرضا برزگر و علی حاجی‌زاده نیز پیش از آغازِ فرایندِ رأی‌گیری، انصرافِ خود را از حضور در انتخابات اعلام کردند.
 
پیش از برگزاریِ انتخابات، تعدادی از طرفدارانِ یکی از نامزدها با تجمّع مقابلِ محلِ برگزاریِ مجمع، خواهانِ لغوِ جلسه و موکول شدنِ انتخابات به زمانی دیگر بودند.
 
وعده‌های متناقضِ برخی رأی‌دهنگان، از دیگر نکاتِ جالبِ این انتخابات به شمار میرود. گفته میشود برخی رأی‌دهندگان، همزمان به بیش از یک نامزد، وعده‌ی حمایت داده بودند. ضمنِ اینکه برخی دیگر نیز در آخرین لحظات، تصمیم‌شان را تغییر و به کاندیدایی رأی دادند که پیش‌تر از وی حمایت نمی‌کردند. این نوع اتفاقات اگر چه نقضِ قانون به شمار نمیرود، لیکن می‌تواند دامنه‌ی اختلافات را در داخلِ استان، افزایش دهد.  
 
گذشته از مواردِ فوق، گفته میشود در انتخاباتِ مذکور، چند تخلفِ آیین‌نامه‌ای نیز مشاهده شده که در صورتِ پیگیری و اثبات، به ابطالِ نتیجه‌ی انتخابات خواهد انجامید.
 
بر اساسِ این گزارش، محمدجواد شلتوک‌کار بیش از 8 ماه سرپرستیِ هیئت کاراته‌ی استان فارس را بر عهده داشته و چنانچه تخلفاتِ آیین‌نامه‌ای در انتخاباتِ اخیر، پیگیری و اثبات شود، احتمالا وی همچنان و تا زمانِ برگزاریِ مجمعِ انتخاباتی، در سِمتِ خود ابقا خواهد شد.

به گفته‌ی برخی اهالیِ کاراته‌ی استان فارس، شلتوک‌کار در مدتِ هشت ماه سرپرستیِ هیئت کاراته‌ی این استان، مجموعا مدیریتِ قابلِ قبولی را به نمایش گذاشت و گامهای مؤثری را در مسیر رشد و توسعه‌ی کاراته‌ی استان برداشت. خانواده‌ی کاراته‌ی استان فارس امیدوارند رییسِ جدید نیز (در صورتِ تایید نتیجه‌ی انتخابات)  بتواند همان مسیر را ادامه داده و طرح‌ها، ایده‌ها و برنامه‌های ناتمامِ شلتوک‌کار را به سر منزلِ مقصود برساند. 
 
محمد قدیمی/ ستارگان کاراته


 
   1396/6/22 17:50

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار