قانون برای همه یکسان است؛
تخلفات آیین‌نامه‌ای در اعزام کاراته‌کاها به ترکیه/ مسئولین پیگیری کنند

قانون برای همه یکسان است؛

تخلفاتِ آیین‌نامه‌ای در اعزام کاراته‌کاها به ترکیه/ مسئولین پیگیری کنند
 
اهالیِ کاراته و نمایندگان سبک‌ها می‌گویند هفته‌ی گذشته و در اعزامِ کاراته‌کاها به رقابتهای بین‌المللی ترکیه، آیین‌نامه‌های وزارتِ ورزش و جوانان نادیده گرفته شده و تخلفاتی رخ داده است که می‌بایست به آنها رسیدگی شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ هفته‌ی گذشته مسئولینِ سبکِ شیتوریو اینویی‌ها با اخذِ مجوز از شورای برون‌مرزیِ وزارت ورزش و جوانان، جمعِ کثیری از کاراته‌کاها را به رقابتهای بین‌المللی ترکیه اعزام کردند. این در حالیست که گفته میشود تعدادِ نفراتِ اعزام شده به این پیکارها، بسیار بیشتر از تعدادی بوده که از سوی شورای برون‌مرزی تعیین شده است.

 
نمایندگان سبک‌ها همچنین عنوان می‌کنند که مطابقِ آیین‌نامه‌ی شورای ساماندهی سبکهای رزمی، سبک‌های مختلف در سه بخشِ انجمن، کمیته و گروه طبقه‌بندی میشوند که به دو بخشِ نخست (انجمن و کمیته) اجازه‌ی فعالیت‌های بین‌المللی (از قبیلِ حضور در مسابقاتِ برون‌مرزی) داده میشود اما بخشِ سوم (گروه) از چنین مجوزی برخوردار نیست.
 
به گفته‌ی برخی اهالی کاراته، سبکِ شیتوریو اینویی‌ها هم‌اکنون در دسته‌ی سوم (گروه) قرار دارد و لذا مطابقِ آیین‌نامه‌ی شورای ساماندهی سبکهای رزمی، مسئولینِ این سبک نمی‌توانند مجوز اعزامِ کاراته‌کاها به رقابتهای بین‌المللی را دریافت دارند. این افراد معتقدند اعطای مجوز به سبکِ شیتوریو اینویی‌ها جهتِ حضور در رقابتهای بین‌المللی ترکیه، یک تخلفِ آیین‌نامه‌ای بوده است که می‌بایست موردِ رسیدگی قرار گیرد.
 
اگر اعطای مجوز به سبکِ شیتوریو اینویی‌ها برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی، خلافِ آیین‌نامه‌های وزارت ورزش و جوانان است، پس به چه دلیل شورای برون‌مرزیِ همین وزارت، چنین مجوزی را برای سبکِ مذکور صادر کرده است؟
معترضین در پاسخ به پرسشِ اخیر، می‌گویند "اعطای این مجوز از سوی شورای برون‌مرزی برای سبکِ شیتوریو اینویی‌ها، احتمالا به خاطرِ بی‌دقتی و عدمِ توجه به آیین‌نامه‌های مربوطه صورت گرفته و لذا شایسته است که مسئولینِ ذیربط، موضوع را موردِ بررسی قرار داده و از تضییع حقوقِ سایرین، جلوگیری کنند چرا که بسیاری از دیگر سبکها که در قالبِ "گروه" طبقه‌بندی شده‌اند، علیرغمِ تلاشهای فراوان برای اخذِ مجوزِ اعزام به رقابتهای بین‌المللی، از چنین امتیازی محروم مانده‌اند"
 
معترضین همچنین تاکید می‌کنند که اگر چه اصلِ اعطایِ مجوز به سبکِ شیتوریو اینویی‌ها برای اعزامِ ورزشکاران به رقابتهای بین‌المللی ترکیه، خلافِ آیین‌نامه‌ی وزارتِ ورزش بوده است، لیکن در همان مجوز نیز، تنها با اعزامِ عده‌ی قلیلی موافقت شده بود اما در عمل، تعدادِ کثیری از کاراته‌کاها همراه با سبکِ مذکور، راهیِ مسابقات بین‌المللی ترکیه شدند که این نیز به نوبه‌ی خود، یک تخلفِ آشکار و قابلِ پیگیری است.
 
آنچه در سطورِ فوق عنوان شد، برگرفته از گفته‌های برخی اهالیِ کاراته بود و "پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته" در این خصوص، از اطلاعاتِ کافی برخوردار نیست. لذا چنانچه اظهاراتِ فوق، خلافِ واقع باشد و مسئولینِ سبکِ شیتوریو اینویی‌ها در صددِ پاسخگویی و رفعِ سوءتفاهمات برآیند، ستارگان کاراته برای انعکاسِ پاسخِ آنها، آمادگی کامل دارد. مسئولینِ این سبک می‌توانند با ارسالِ اسناد و مدارکِ لازم برای این پایگاه خبری، به معترضین و دیگر اهالیِ کاراته ثابت کنند که تعدادِ نفراتِ اعزامی به رقابتهای ترکیه، برابر با همان تعدادی بوده که از سویِ شورای برون‌مرزی تعیین شده است. اما چنانچه ادعای معترضین و تخلفاتِ یاد شده، صحت داشته باشد، شایسته است مسئولین ذیربط موضوع را موردِ بررسی قرار داده و با خاطیان، مطابقِ قانون برخورد کنند.
 
گفتنی است مسئولیتِ سبکِ شیتوریو اینویی‌ها در ایران، بر عهده‌ی محسن آشوری دبیر فدراسیون کاراته است. حضورِ رییسِ این سبک در مسندِ دبیریِ فدراسیون، حساسیتهای جامعه‌ی کاراته را پیرامونِ اعتراضاتِ اخیر و همینطور تخلفاتِ احتمالیِ سبکِ مذکور، به شدت افزایش داده است. اهالیِ کاراته می‌خواهند بدانند آیا با سبکِ منتسب به دبیرِ فدراسیون کاراته نیز همانند سایرِ سبک‌ها رفتار میشود و یا اینکه سبک‌های اینچنینی، از امتیازاتِ ویژه برخوردارند؟
 
نویسنده: محمد قدیمی/ مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته


 
   1396/7/6 16:38

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار