مسابقات ترکیه و نقاط ضعفی که باید برطرف شود؛
لزوم تجدیدنظر در برخی اوزان احساس میشود

مسابقات ترکیه و نقاطِ ضعفی که باید برطرف شود؛

لزومِ تجدیدنظر در برخی اوزان احساس میشود

 
ملی‌پوشان کاراته‌ی کشورمان در رده‌های سنی پایه، هفته‌ی گذشته در حالی پا به میدانِ تدارکاتی ترکیه گذاشتند که نتایجِ حاصل از این رقابتها برای نفراتی که قرار است به پیکارهای جهانی اسپانیا اعزام شوند، چندان مطلوب و قابلِ دفاع نبود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ با مروری گذرا بر نتایجِ مسابقاتِ بین‌المللی ترکیه، متوجه میشویم که نفراتِ دومِ برخی اوزان، عملکردی به مراتب بهتر از بازیکنانِ نخست داشته‌اند. این موضوعی است که از نگاهِ اعضای کادرفنی هم پنهان نمانده به گونه‌ای که سرمربیانِ رده‌های سنی مختلف در مصاحبه‌های منتشر شده طیِ روزهای گذشته، صراحتا بر ضرورتِ تجدیدِ نظر در برخی اوزان، تاکید کرده‌اند.

 
مهران بهنامفر، حسن روحانی و فرخناز ارباب، سرمربیانِ تیمهای ملی کاراته‌ی کشورمان در رده‌های سنیِ پایه هستند که پس از پایانِ پیکارهای بین‌المللی ترکیه، از ضرورتِ تغییر در ترکیبِ نفراتِ اعزامی به مسابقات جهانی اسپانیا سخن گفتند.
 
به اعتقادِ برخی کارشناسان، رقابتهای بین‌المللی ترکیه، حکم بازیِ تدارکاتی جهتِ آماده‌سازی ملی‌پوشان برای حضور در مسابقاتِ جهانی اسپانیا را داشت و لذا کسبِ نتایجِ ضعیف در ترکیه، نمی‌تواند بهانه‌ی قابلِ قبولی برای تحتِ فشار قرار دادنِ اعضای کادرفنی باشد. در واقع آنچه پس از پایانِ مسابقاتِ تدارکاتی اهمیت دارد، بررسیِ دقیق و موشکافانه‌ی نقاطِ ضعف و قوتِ ملی‌پوشان و نیز تلاش برای ارتقای سطحِ فنیِ تیمهای ملی است.
 
اگر از این منظر به رقابتهای بین‌المللی ترکیه بنگریم، باید در فرصتِ باقی‌مانده تا آغازِ رقابتهای جهانی اسپانیا، ضمن تلاش برای برطرف‌سازیِ نقاطِ ضعف و تقویتِ نقاطِ قوت، توجهِ ویژه به بازیکنانِ ذخیره‌ای داشته باشیم که در تاتامی‌های ترکیه، عملکردی موفق‌تر از نفراتِ اصلی داشتند.
 
به نظر میرسد بازیکنانی همچون حمید حسنی‌پور و محمدرضا مرادی در بخشِ پسران و همینطور سوده خلیلی، مهسا رضایی، صدیقه شاهرخی و مبینا حیدری در بخش دختران، با توجه به عملکردشان در رقابتهای بین‌المللی ترکیه و یا کارنامه‌ی موفق‌شان در مسابقاتِ قبلی، نیازمند توجهِ ویژه از سوی اعضای کادرفنی هستند تا در نهایت، نفراتِ اعزامی به مسابقاتِ جهانی اسپانیا با دقتِ نظرِ کافی و با بهره‌گیری از تمامیِ ظرفیت‌های کاراته‌ی ایران در رده‌های سنی پایه، گزینش شوند.
 
نویسنده: محمد قدیمی      


 
   1396/7/8 19:42

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار