تیم تهران قهرمان مسابقات چند جانبه کاراته شهرری شد

 
تیم تهران قهرمان مسابقات چند جانبه کاراته شهرری شد


رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری گفت: رقابت های شورین کمپو کاراته چند جانبه جام 9 دی این شهرستان با قهرمانی تیم تهران به کار خود پایان داد.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"، مجتبی جانعلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رقابت ها با حضور 300 کاراته کا در بخش بانوان و یکهزار و 600 کاراته کا در بخش آقایان در روزهای پنجشنبه و جمعه در شهرری برگزار شد.

وی تصریح کرد: این دوره از مسابقات با شرکت 35 تیم از استان های تهران، خراسان رضوی، زنجان، مازندران و قم در پنج رده سنی خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در شهرری برگزار شد.

جانعلی ادامه داد: در پایان این رقابت ها، تیم استان تهران در بخش آقایان با 44 مدال طلا، 23 نقره و 60 برنز و در بخش بانوان با کسب 5 مدال طلا، 10 نقره و 20 برنز به مقام قهرمانی دست یافت و تیم های زنجان و مازندران نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

در پایان این مسابقات از یوسف رسولی اردلانی قهرمان مسابقات کاراته سبک های آزاد که در کشور ژاپن برگزار شد نیز تجلیل بعمل آمد.

به گزارش ایرنا، سبک شورین کمپو در اواخر قرن پانزدهم و اوایل قرن شانزدهم در اواخر دوران ژاپن فئودالی توسط برخی از ملوک طوایفی های این کشور بنام هاراکمپو مطرح شد پس از وحدت ژاپن نام این سبک ازهاراکمپو به شورین کمپو تغییر کرد.

این سبک دارای ۶ مؤلفه اساسی ضربات حمله و دفاع دست، ضربات حمله و دفاع پا، فنون گراپلینگ و پرتاب، فنون دفاع شخصی و بازداشت، فنون قفل مفاصل و فنون خاص بدن سازی است.

شهرری با یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.


 
   1397/10/15 21:44

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار