دوره ارتقاء درجه داوری کاراته کشور در قزوین آغاز شد

 
دوره ارتقاء درجه داوری کاراته کشور در قزوین آغاز شد


دوره ارتقاء درجه داوری کاتا و کومیته روز چهارشنبه درسالن سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین آغاز به کار کرد.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از ایرنا، در این دوره که به مدت سه روز ادامه می یابد، هفت رتبه داوری توسط مدرس فدراسیون به مدت 3 روز تدریس می شود.

در این دوره بیش از 100 داور به نمایندگی از استان های آذربایجان غربی، گیلان، مرکزی و تهران حضور دارند.

در این دوره ارتقاء درجه داوری، موضوعات تا سطح ملی و ممتاز در دستور کار قرار دارد و مدرس این دوره آموزشی جواد سلیمی عضو شورای داوران بین المللی است.

تدریس به روز ترین قوانین داوری از نظر تئوری و عملی از مهمترین موضوعاتی است که در این سه روز به داوران آموزش داده می شود.


**تلاش برای اعزام داوران ایرانی به مسابقات آسیایی

 رییس کمیته داوران فدراسیون کاراته ایران در خاشیه این دور به ایرتا گفت: هدف این فدراسیون اعزام داوران به مسابقات آسیایی سال آینده در کشورهای مالزی و ویتنام است.

جواد سلیمی افزود: یکی از مشکلاتی که در حوزه داوری کاراته با آن مواجه هستیم، نبود منابع مالی برای حمایت از داوران است و فدراسیون نیز قادر به حمایت تمام قد نیست.

وی یادآور شد: کسب رتبه لازم برای شرکت در المیپاد سال 2020 مستلزم سپری کردن 12 رویداد کشوری است که اکنون با وجود هزینه های بالا نیازمند حمایت های بیشتری هستیم.

وی اظهار داشت: استان قزوین با داشتن داوران مجرب و قهرمانان فراملی به عنوان یکی از قطب های کاراته در ایران به حساب می آید.
وی اضافه کرد: کلاس های داوری کاتا و کمیته تا سطح ممتاز درحال برگزاری است و استان قزوین از بین 56 داور بین المللی کاتا در کشور، دارای چهار داور زبده و مجرب است.


 
   1397/10/15 22:17

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار