اعزام به ترکیه و پرسش‌هایی که بی‌پاسخ ماند؛
آقای فرجی؛ کمیته‌ی انضباطی فقط برای غریبه‌ها نیست/ به تخلفات احتمالی دبیرتان هم رسیدگی کنید!

اعزام به ترکیه و پرسش‌هایی که بی‌پاسخ ماند؛

آقای فرجی؛ کمیته‌ی انضباطی فقط برای غریبه‌ها نیست/ به تخلفاتِ احتمالیِ دبیرتان هم رسیدگی کنید!
 
اهالیِ کاراته می‌گویند اعزام کاراته‌کاهای سبکِ شیتوریو اینویی‌ها به رقابتهای بین‌المللی ترکیه در شهریورماهِ سالِ جاری، با تخلفاتِ گسترده‌ای همراه بوده که می‌بایست از سوی مسئولین فدراسیون موردِ رسیدگی قرار گیرد. این در حالیست که تا کنون و پس از گذشتِ هفته‌ها، هنوز هیچگونه شفاف‌سازی در این خصوص از سوی مسئولینِ ذیربط صورت نگرفته است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ اواخر شهریورماهِ سالِ جاری تعدادِ کثیری از کاراته‌کاها در قالبِ سبکِ شیتوریو اینویی‌ها، راهیِ رقابتهای بین‌المللی ترکیه شدند و دقیقا ساعاتی بعد، جمعی از اهالیِ کاراته و مسئولینِ سبک‌ها، در اعتراض به این اعزام، با "ستارگان کاراته" به گفتگو نشستند.
 
معترضین به چندین مورد، اشاره و از آن به عنوانِ مصادیقِ بارزِ تبعیض یاد می‌کردند. نخست اینکه اساسا سبکِ شیتوریو اینویی‌ها، در قالبِ گروه (و نه کمیته یا انجمن) فعالیت می‌کند و مطابقِ آیین‌نامه‌ی شورای ساماندهی سبک‌های رزمی، گروه‌ها حقِ شرکت در فعالیت‌های بین‌المللی (از جمله اعزام به رقابتهای برون‌مرزی) را ندارند.
 
اهالیِ کاراته همچنین تاکید می‌کنند که مسئولانِ این سبک، حتی در تعدادِ نفراتِ اعزامی به رقابتهای بین‌المللی ترکیه هم مرتکبِ تخلف شده‌اند و در واقع تعدادِ کاراته‌کاهای اعزامی، چندین برابرِ عددِ ذکر شده در مجوزِ شورای برون‌مرزی بوده است!
 
اما پس از بازگشتِ کاراته‌کاها به میهن، اعتراضات در ابعادی تازه و البته گسترده‌تر مطرح شد. برخی‌ها با ارسالِ تصاویری تاسف‌بار برای این پایگاه خبری، مدعی شدند که تنی چند از دخترانِ اعزامی به این رقابتها، با پوششی بسیار نامناسب در خیابانهای ترکیه ظاهر شده و بدین‌ترتیب، شأن و منزلتِ بانویِ مسلمانِ ایرانی را موردِ هتکِ‌حرمت قرار داده‌اند! این گروه می‌گویند ورزشکارانِ اعزامی به رقابتهای بین‌المللی، در واقع سفیرانِ فرهنگ و تمدنِ ملی مذهبیِ ما به شمار میروند و لذا نباید در کشورِ میزبان و در حضورِ نمایندگانِ سایر ممالک، به گونه‌ای رفتار کنند که موجبِ شرمندگی و سرشکستگیِ ملتِ شریف، عزتمند و شهیدپرورِ ایرانِ اسلامی باشند. از سویِ دیگر، مسئولیتِ نظارت بر رفتار و عملکردِ بازیکنانِ اعزامی، برعهده‌ی اعزام‌کنندگان است که البته به نظر میرسد مسئولینِ سبکِ شیتوریو اینویی‌ها در این خصوص، آنگونه که باید و شاید، مدبّرانه رفتار نکرده‌اند.
 
(تذکر: تصاویرِ مربوط به هنجارشکنی‌های برخی اعضای سبکِ شیتوریو اینویی‌ها در رقابتهای بین‌المللی ترکیه، از طریقِ "ستارگان کاراته" برای مدیرانِ فدراسیون و نیز مسئولان حراست، ارسال خواهد شد تا در روزهای آینده، گزارشِ تصمیمات و پیگیری‌های مسئولینِ مذکور نیز از طریقِ همین پایگاه خبری برای عموم، تشریح شود)
 
گذشته از مواردِ فوق، حالا برخی خانواده‌ها هم در گفتگو با ستارگان کاراته، از وضعیتِ اسکانِ فرزندانشان در مسابقاتِ بین‌المللی ترکیه، به شدت شکایت می‌کنند. آنها می‌گویند مکانی که مسئولین برای اسکانِ فرزندانشان در نظر گرفته بودند، به هیچ وجه متناسب با شأن و منزلتِ خانواده‌ی مؤمن و متدینِ ایرانی نبوده است.
 
ستارگان کاراته نمی‌تواند در خصوصِ صحت و سقمِ هیچیک از مواردِ فوق، رأساً قضاوت کند اما این موضوع که پس از گذشتِ هفته‌ها، هنوز فدراسیون کاراته هیچ اقدامِ عملی در جهتِ تایید یا تکذیبِ مواردِ مذکور صورت نداده، خود قابلِ انتقاد است. بالاخره محمدصادق فرجی به عنوان رییس فدراسیون کاراته، می‌بایست در خصوصِ مواردِ مطرح‌شده (که فریادِ اعتراضِ بسیاری از اهالی کاراته کشور را به دنبال داشته) توضیحاتی را ارائه و مسائل را شفاف‌سازی کند. او باید گروهی را مامورِ رسیدگی به تخلفاتِ احتمالیِ این سبک در رقابتهای بین‌المللی ترکیه کرده و سرانجام، رأی نهایی فدراسیون کاراته (و یا کمیته‌ی انضباطی) را صراحتا اعلام دارد. این سبک و مسئولانش، یا مرتکب تخلف شده‌اند و یا خیر؛ در هر صورت این موضوع می‌بایست با بررسی‌های دقیق و موشکافانه، آشکار شده و به اطلاعِ اهالیِ کاراته نیز برسد.
 
حساسیتِ مضاعفِ خانواده‌ی کاراته در خصوصِ تخلفاتِ احتمالیِ سبکِ شیتوریو اینویی‌ها، از آن جهت است که ریاستِ این سبک را "محسن آشوری" دبیر فدراسیون کاراته و مدیر تیمهای ملی برعهده دارد. اهالی کاراته می‌خواهند بدانند که آیا کمیته‌ی انضباطی فقط برای غریبه‌هاست و یا اینکه خودی‌ها هم گهگاه مجبور می‌شوند در این کمیته حضور یافته و پیرامونِ برخی پرسش‌ها، پاسخگو باشند.
 
(تذکر: برخی‌ها طیِ روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی و گروههای تلگرامی عنوان کرده بودند که چرا "ستارگان کاراته" هیچگاه از محمدصادق فرجی رییس فدراسیون، انتقاد نمی‌کند؟! ادعای مطرح شده از سوی این افراد، به هیچ وجه صحت ندارد. ما در مواردِ متعدد و آنجا که لازم بوده، از فرجی نیز مانندِ هر مدیرِ دیگری انتقاد کرده‌ایم و در آینده هم چنین خواهیم کرد. در حالِ حاضر، مهمترین انتقادِ "ستارگان کاراته" علیهِ فرجی، این است که چرا تا این لحظه، تخلفاتِ احتمالیِ سبکِ منتسب به دبیرِ فدراسیون را آنگونه که باید و شاید، پیگیری نکرده است؟)
 
نویسنده: محمد قدیمی/ مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته 
   1396/8/28 23:55

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار