انتقاد مردانی از ستارگان کاراته:
تاریخ را تحریف نکنید!

انتقاد مردانی از ستارگان کاراته:

تاریخ را تحریف نکنید!


محمدعلی مردانی مسئول پیشینِ کمیته‌ی داوران فدراسیون کاراته در واکنش به اظهاراتِ مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته، بخشی از مطالبِ عنوان‌شده توسطِ وی را خلافِ واقع توصیف کرد.
 
چندی پیش مدیرمسئول پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته در یک فایلِ صوتی که در کانال تلگرامِ این گروهِ خبری منتشر شد، المیرا گوزل‌زاده (همسر جواد سلیمی) را نخستین داورِ بانویِ ایرانی خواند که در سالهای اخیر موفق به دریافتِ درجه‌ی داوری از فدراسیون جهانی کاراته شده است. محمدعلی مردانی قاضی‌القضاتِ پیشینِ کاراته‌ی کشور ضمنِ ردِ این ادعا، تاکید می‌کند که نخستین داورِ جهانیِ کاراته‌ی ایران در بخشِ بانوان، لمیا فارسی است که از مدتها پیش موفق به دریافتِ درجه‌ی داوری از فدراسیون جهانی شده است.
 
برای مردانی توضیح دادیم که "لمیا فارسی" در رقابتهای اخیر (آنگونه که ما شنیده‌ایم) با ملیتِ عراقی حضور یافته و لذا با این اوصاف، نمی‌توانیم او را در زمره‌ی داورانِ ایرانی به شمار آوریم. مردانی اما می‌گوید "خانمِ فارسی یک داورِ ایرانی است لیکن در سالهای گذشته و به خاطرِ برخی کم‌لطفی‌ها که از سوی مسئولینِ وقت کاراته‌ی کشور نسبت به وی إعمال شد، ترجیح داد با ملیتِ عراقی در رقابتهای بین‌المللی حضور یابد"
 
دبیر پیشینِ فدراسیون کاراته به موضوعِ دیگری هم معترض بود. او گفت: اینکه مدیر پایگاه خبری ستارگان کاراته مرتباً گفتگوی جواد سلیمی را با تلفن همراه در کنارِ تاتامیِ مسابقات، خالی از اشکال توصیف می‌کند، صحیح نیست. (اشاره به مطالبِ مطرح‌شده در فایلِ صوتیِ مذکور)
 
مردانی افزود: منعِ گفتگو با تلفن همراه در کنارِ تاتامیِ مسابقات، اگر چه در قالبِ یک قانونِ رسمی، به رشته‌ی تحریر در نیامده لیکن عرفِ قضّات از سالها قبل، اینچنین بوده است که هنگامِ برگزاریِ مسابقات و در کنارِ تاتامی، با تلفن همراه صحبت نکنند ولو اینکه در پنلِ داوری هم حضور نداشته باشند. سلیمی بهتر از هر شخصِ دیگری می‌داند که سالهاست در رقابتهای جهانی، از گفتگوی داوران با تلفنِ همراه (حینِ برگزاری مسابقات و در کنارِ تاتامی) ممانعت به عمل می‌آید.
 
عضوِ پیشینِ شورای داورانِ آسیا در پایان به این نکته هم اشاره کرد که "بهتر است داوران برای ارتقای درجاتِ ملی و بین‌المللی، سنواتی را که قانون مشخص کرده است، دقیقا به همان شکلِ قانونی طی کنند" او با بیانِ این جمله، ادامه داد: در حالِ حاضر، برخی‌ها پیش از طی کردنِ سنواتِ قانونی، درجاتی را اخذ می‌کنند که به هیچ وجه با سوابق و سنّشان متناسب نیست و این یک اشکالِ بزرگ است که باید هر چه زودتر و به همتِ مسئول کمیته‌ی داوران، برطرف شود. من شخصاً داورِ جوانی را می‌شناسم که از نظرِ سنی، حتی نمی‌تواند به سقفِ درجاتِ داوریِ ملی رسیده باشد اما هم‌اکنون، از درجاتِ آسیایی آن هم در مقاطعِ بالا برخوردار است! این موضوع به دستگاهِ قضاوتِ فدراسیون کاراته لطمه می‌زند و لذا مشکلاتِ اینچنینی باید با اهتمامِ مسئولینِ ذیربط، در اسرعِ وقت مرتفع گردد.
 
محمد قدیمی/ ستارگان کاراته 
   1396/10/25 12:17

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار