کاراته‌کاهای قم روی تاتامی پاریس
کاراته‌کاهای قم روی تاتامی پاریس
کاراته‌کاهای استان قم در اوزان منهای 60 و 67 کیلوگرم پیکارهای مرحله نخست لیگ جهانی کاراته در سال 2018 برابر حریفان خود به روی تاتامی می‌روند.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری فارس از قم، امیر مهدی‌زاده و سعید علی‌پور دو کاراته‌کای شاخص استان قم در اردوی تیم ملی اعزامی ایران به پیکارهای مرحله نخست لیگ جهانی کاراته در سال 2018 هستند، رقابت‌‌هایی که طبق برنامه‌ریزی فدراسیون جهانی کاراته در بهمن ماه سال جاری به انجام می‌رسد.
 
برنامه مبارزات لیگ جهانی کاراته در حالی اعلام شد که این پیکارها را شهر پاریس فرانسه میزبانی می‌کند و بیش از 750 کاراته‌کا از 81 کشور در این دوره به میدان می‌روند، رقابت‌هایی که امیر مهدی‌زاده در وزن منهای 60 کیلوگرم و سعید علی‌پور در وزن منهای 67 کیلوگرم آن مسابقه می‌دهند.
 
بر اساس برنامه اعلام شده از سوی کمیته برگزاری این رقابت‌ها، کاراته‌کاهای شرکت کننده در مرحله نخست لیگ جهانی روزهای ششم تا هشتم بهمن ماه با یکدیگر پیکار می‌کنند، در حالی که در روز نخست مسابقات هر دو کاراته‌کای قم در وزن‌های اختصاصی خود به روی تاتامی می‌روند.
 
در نخستین روز پیکارها جمعه ششم بهمن ماه مسابقات مرحله مقدماتی و جدول شانس مجدد کاتای انفرادی بانوان و کاتای تیمی مردان به انجام می‌رسد و کاراته‌کاهای اوزان منهای 60، 67 و 75 کیلوگرم کومیته مردان و اوزان منهای 50 و 55 کیلوگرم بانوان با یکدیگر رقابت می‌کنند.
 
کاراته‌کاهای مطرح استان قم در حالی به این پیکارها اعزام می‌شوند که طبق اعلام فدراسیون جهانی کاراته و با توجه به اینکه لیگ‌های جهانی از این به بعد حکم رقابت‌های گزینشی المپیک 2020 را دارد، امتیازات آن در رتبه قهرمانان برای کسب سهمیه المپیک آینده لحاظ خواهد شد.
 
در شرایطی که در هر وزن حداکثر 64 کاراته‌کای دارای بالاترین رنکینگ مجوز شرکت در مسابقات را دارند، کاراته از سال 2020 برای نخستین بار به بازی‌های المپیک افزوده شده و در شهر توکیو ژاپن این المپیک برگزار می‌شود.
   1396/10/26 15:08

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار