احتمال تکرار رقابتهای قهرمانی کشور؛
فدراسیون در محاسبه‌ی رده‌های سنی دچار اشتباه شد!

احتمال تکرارِ رقابتهای قهرمانیِ کشور؛

فدراسیون در محاسبه‌ی رده‌های سنی دچار اشتباه شد!

حذفِ وزنِ منهای 55 کیلوگرم از رقابتهای امیدهای آسیا (بخش پسران)

نخستین مرحله از رقابتهای انتخابیِ تیمهای ملی پایه برای حضور در پیکارهای کاراته قهرمانی آسیا در حالی هفته‌ی گذشته در ورزشگاه پیروزی اصفهان پایان یافت که فدراسیون کاراته در تشخیص و اعلامِ شرایطِ رده‌های سنیِ مختلف، دچار اشتباه شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ رقابتهای کاراته‌ی قهرمانی آسیا در رده‌های سنی پایه قرار است اردیبهشت‌ماهِ سالِ 97 به میزبانیِ سرزمینِ آفتابِ تابان (ژاپن) برگزار شود و به همین منظور فدراسیون کاراته کشورمان هفته‌ی گذشته نخستین مرحله از پیکارهای انتخابی تیم ملی را در ورزشگاه پیروزی اصفهان برگزار کرد. این در حالیست که محدوده‌ی سنیِ اعلام شده از سوی کنفدراسیون کاراته‌ی آسیا برای شرکت در این رقابتها، با آنچه که فدراسیون کاراته‌ی کشورمان منظور کرده است، اختلاف دارد!
 
برای پی بردن به اختلافِ مذکور، محدوده‌ی سنیِ اعلام شده از سوی هر دو سازمان (کنفدراسیون کاراته‌ی آسیا و فدراسیون کاراته‌ی کشورمان) را با هم مقایسه کنید:
 
رده‌ی سنی نوجوانان (اعلام شده از سوی کنفدراسیون کاراته آسیا): 81/2/21 لغایت 83/2/20
رده‌ی سنی نوجوانان (اعلام شده از سوی فدراسیون کاراته ایران): 81/10/11 لغایت 83/10/10
 
رده‌ی سنی جوانان (اعلام شده از سوی کنفدراسیون کاراته آسیا): 79/2/21 لغایت 81/2/20
رده‌ی سنی جوانان (اعلام شده از سوی فدراسیون کاراته ایران): 79/10/11 لغایت 81/10/10
 
رده‌ی سنی امید (اعلام شده از سوی کنفدراسیون کاراته آسیا): 76/2/21 لغایت 79/2/20
رده‌ی سنی امید (اعلام شده از سوی فدراسیون کاراته ایران): 76/10/11 لغایت 79/10/10
 
به نظر میرسد با توجه به مغایرتِ تاریخ‌های اعلام‌شده از سوی فدراسیون کاراته‌ی کشورمان و آنچه که مسئولانِ فدراسیون آسیایی اعلام کرده‌اند، باید منتظرِ اصلاحِ تاریخ‌های مذکور و تکرارِ رقابتهای قهرمانی کشور باشیم. ضمن اینکه مطابقِ آخرین اخبارِ دریافتی، وزنِ منهای 55 کیلوگرم از رقابتهای قهرمانیِ امیدهای آسیا (بخش پسران) حذف شده است و لذا نمایندگان کاراته‌ی کشورمان در این بخش، صرفا در پنج وزنِ منهای 60 ، منهای 67 ، منهای 75 ، منهای 84 و مثبتِ 84 کیلوگرم به مصافِ حریفان خواهند رفت.

گفتنی است اشتباهاتِ مذکور در حالی از سوی فدراسیون کاراته کشورمان رخ داده است که "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" پیش‌تر و در قالبِ یک گزارشِ تحلیلی، ضرورتِ دقتِ نظرِ بیشتر در مواردِ اعلام‌شده از سویِ فدراسیون‌های جهانی و آسیایی را به متولیان کاراته‌ی کشورمان گوشزد کرده بود.
 
محمد قدیمی/ ستارگان کاراته


 
   1396/11/3 13:39

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار