دبیر هیأت کاراته استان قم خبر داد

درخشش کاراته‌کاهای قم با کسب 2 مدال رقابت پیشکسوتان ایران


دبير هیأت كاراته استان قم خبر داد

درخشش كاراته‌كاهاي قم با كسب 2 مدال رقابت پيشكسوتان ايران

دبير هیأت كاراته استان قم از درخشش كاراته‌كاهاي استان قم با كسب دو مدال از پيكارهاي كاراته قهرماني رده سني پيشكسوتان ايران خبر داد.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ سعید برخوردار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: نفرات برتر پیکارهای کاراته قهرمانی پیشکسوتان در حالی معرفی شدند که بین مدال‌آوران این دوره از مسابقات شاهد حضور درخشان دو کاراته‌کای با تجربه استان قم نیز بودیم و قم به واسطه درخشش این عزیزان یکی از 6 تیم‌ برتر مسابقات شد.

وی با اشاره به برگزاری نهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی پیشکسوتان ایران در تهران، بیان کرد: فدراسیون کاراته این دوره از مسابقات را با حضور 166 کاراته‌کا به میزبانی سالن شهید کبکانیان تهران برگزار کرد و سرانجام تیم‌های تهران، مازندران، اصفهان، فارس، مرکزی و قم اول تا ششم شدند.

دبیر هیأت کاراته استان قم افزود: مسابقات این دوره در بخش‌های کاتا و کومیته به انجام رسید و شرکت کنندگان در بخش کومیته برای کسب عناوین برتر اوزان مختلف رده‌های سنی 35 تا 39 سال، 40 تا 44 سال، 45 تا 49 سال، 50 تا 54 سال و بالای 60 سال به روی تاتامی رفتند.

وی با اشاره به موفقیت کاراته‌کاهای قم در کسب دو مدال طلا و نقره این دوره از مسابقات، ابراز کرد: نخستین مدال تیم اعزامی قم حاصل تلاش و پشتکار مجید کریمی کاراته‌کای قم در گروه سنی 40 تا 44 سال بود، کاراته‌کایی که در وزن منهای 75 کیلوگرم به میدان رفت و نایب‌قهرمان شد.

برخوردار خاطرنشان کرد: در وزن منهای 75 کیلوگرم مجید کریمی از قم برای کسب مقام قهرمانی و نشان طلا به مصاف محمدهادی محمدی از فارس رفت اما با واگذاری نتیجه این رقابت نزدیک و حساس به مدال نقره بسنده کرد، ضمن اینکه مقام سوم مشترک به امیر صوفی از کردستان و علی عین‌اللهی از تهران تعلق گرفت.

وی با بیان اینکه دومین مدال تیم قم با درخشش سیدمحمد موسوی‌پور در گروه سنی 45 تا 49 سال به دست آمد، یاد آور شد: موسوی‌پور در وزن منهای 70 کیلوگرم برای کسب مدال طلا در فینال از سد علی قاسمی کاراته‌کای تیم قزوین گذشت، ضمن اینکه مقام سوم این وزن نصیب حسن شکری از آذربایجان شرقی  شد.


 
   1397/10/20 15:52

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار