کاراته کاهای کرمانشاهی آماده کسب افتخار در لیگ جهانی 2018 پاریس
کاراته کاهای کرمانشاهی آماده کسب افتخار در لیگ جهانی 2018 پاریس
نخستین مرحله رقابت های لیگ جهانی سال 2018 در حالی از امروز جمعه (ششم بهمن) به میزبانی شهر پاریس در فرانسه آغاز می شود که چهار کاراته کا کرمانشاهی نیز در این رقابت ها حضور دارند و آماده درخشش و کسب افتخار برای کشورمان هستند.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرنگار ایرنا، سعید احمدی، هامون درفشی پور، مهدی خدابخشی و محدثه آقایی چهار کاراته کا کرمانشاهی هستند که قرار است در رقابت های لیگ جهانی از اعتبار و حیثیت کاراته ایران دفاع کنند.

احمدی و درفشی پور نمایندگان وزن 67 کیلوگرم، خدابخشی نماینده وزن 84 کیلوگرم و محدثه آقایی نیز نماینده وزن به اضافه 68 کیلوگرم تیم کاراته ایران در اولین مرحله لیگ جهانی سال 2018 هستند.

نخستین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در سال 2018 قرار است با حضور 756 کاراته کا از 81 کشور جهان از ششم تا هشتم بهمن در پاریس برگزار شود.

در اولین روز این پیکارها رقابتهای مقدماتی و رپه شارژ(جدول شانس مجدد) کاتای انفرادی بانوان و کاتای تیمی مردان و اوزان 60-، 67- و 75-کیلوگرم کومیته مردان و نیز اوزان 50- و 55-کیلوگرم بانوان برگزار خواهد شد.

دومین روز رقابتها روز شنبه (7 بهمن ماه) با انجام مبارزات کاتای انفرادی مردان و کاتای تیمی بانوان به اضافه اوزان 61-، 68- و 68+کیلوگرم کومیته بانوان و اوزان 84-و 84+کیلوگرم کومیته مردان پیگیری می شود.

مسابقات کسب مدال برنز و فینال کاتا و تمام اوزان کومیته هم روز یکشنبه (8 بهمن) برگزار می شود.

براساس اعلام فدراسیون جهانی و از آنجا که لیگ های جهانی از این پس حکم رقابتهای گزینشی 2020 را دارد، امتیازات آن در رتبه قهرمانان برای کسب سهمیه لحاظ خواهد شد.

ملی پوشان کرمانشاهی تیم کاراته ایران پیش از اعزام به پاریس در گفت و گوهای جداگانه با خبرنگار ایرنا، در خصوص آخرین وضعیت آمادگی خود و مسابقات پیش رو توضیحاتی ارائه دادند.
 
**انگیزه زیادی برای کسب عنوان عنوان و مدال طلا دارم

سعید احمدی کاراته کا وزن 67 کیلوگرم تیم ملی ایران با اشاره به وضعیت آمادگی مطلوب خود در آستانه رقابت های لیگ جهانی پاریس، اظهار کرد: انگیزه زیادی برای کسب عنوان قهرمانی و مدال طلا در این رقابت ها دارم.

احمدی با اشاره به تمرینات منظمی که طی ماه های گذشته داشته است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه شرایط خوبی دارم و برای حضور در لیگ جهانی نیز آماده هستم.

وی با بیان اینکه رقابت های لیگ جهانی در چند مرحله برگزار می شود، تاکید کرد: موفقیت در اولین مرحله آن می تواند تاثیر بسیار زیادی در مراحل آینده لیگ جهانی داشته باشد.

قهرمان کاراته جهان ادامه داد: بدون شک حضور در مسابقات لیگ جهانی نیاز به حداکثر آمادگی دارد چرا که همه رقبا با حداکثر توان و آمادگی در این رویداد مهم شرکت می کنند.

احمدی در پایان از کاراته ها کاهای ژاپن، فرانسه، صربستان و ونزوئلا به عنوان مهمترین رقبای خود در مسابقات لیگ جهانی یاد کرد.
 
**در لیگ جهانی به چیزی جز کسب مدال فکر نمی کنم

هامون درفشی پور دیگر کاراته کا کرمانشاهی وزن 67 کیلوگرم تیم ایران نیز در گفت و گو با ایرنا و با بیان اینکه در لیگ جهانی به چیزی جز کسب مدال فکر نمی کند، گفت: تمام توانم را برای کسب این مهم به کار می گیرم.

وی ادامه داد: تمرینات تیم ملی چند روزی است که اغاز شده و خوشبختانه همه ملی پوشان حاضر در اردو نیز با انگیزه زیادی مشغول تمرین کردن هستند تا بتوانند در اولین دوره لیگ جهانی سال 2018 نتایج خوبی کسب کنند.

درفشی پور افزود: در آخرین مرحله لیگ جهانی سال 2017 که مهرماه امسال در ترکیه برگزار شد توانستم با شکست تمامی رقبا مدال طلا را کسب کنم.

قهرمان کاراته جهان با بیان اینکه تکرار موفقیت لیگ جهانی ترکیه این بار در پاریس کار سختی است، تصریح کرد: با این حال تمام تلاش خود را می کنم که بتوانم مدال طلای دیگری را کسب و پرچم پرافتخار کشورمان را بازهم به اهتزاز درآورم.

وی در پایان گفت: امتیازات کسب شده در لیگ جهانی برای کسب سهمیه مسابقات المپیک 2020 توکیو محاسبه می شود و به همین دلیل تمامی رقبا با حداکثر توان و آمادگی در این رقابت ها حضور پیدا می کنند.
 
**شرایط برای موفقیت تیم کاراته ایران در لیگ جهانی مهیاست

مهدی خدابخشی دیگر کاراته کا کرمانشاهی وزن 84 کیلوگرم تیم ملی نیز با ابراز رضایت از وضعیت فعلی تیم ملی کاراته ایران، گفت: شرایط برای موفقیت این تیم در رقابت های لیگ جهانی مهیاست و امیدوارم دست پر از مسابقات خارج شویم.

وی ادامه داد: لیگ جهانی محل حضور برترین کاراته کاهای دنیاست و برای موفق شدن باید بهترین شرایط آمادگی را داشته باشی که خوشبختانه اکثر ملی پوشان این شرایط را دارند.

خدابخشی افزود: از آن جایی که کاراته قرار است برای اولین بار در مسابقات المپیک شرکت داده شود، تمامی ورزشکاران این رشته آرزو دارند که بتوانند با کسب موفقیت در مسابقاتی نظیر لیگ جهانی، شرایط حضور خود را در بزرگترین رویداد ورزشی جهان هموار کنند.

ملی پوش کاراته ایران یادآور شد: من نیز از شرایط آمادگی مطلوبی برخوردار و به طور قطع به چیزی جز کسب مدال در مسابقات لیگ جهانی پاریس فکر نمی کنم.

وی در پایان از کاراته کاهای استرالیا، ژاپن، ایتالیا، برزیل و هلند به عنوان مهمترین رقبای خود در اولین مرحله لیگ جهانی 2018 نام برد.
 
**از اعتبار کاراته ایران در لیگ جهانی دفاع می کنیم

محدثه آقایی تنها نماینده بانوان کاراته کا کرمانشاه در لیگ جهانی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در لیگ جهانی پاریس با تمام توان از اعتبار و حیثیت کاراته ایران دفاع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: لیگ جهانی یکی از معتبرترین رقابت های کاراته در سطح جهانی و بین المللی است که با اضافه شدن این رشته به المپیک از حساسیت و اعتبار مظاعف تری برخوردار شده است.

آقایی گفت: امتیازات کسب شده در لیگ جهانی برای حضور ورزشکاران در المپیک 2020 بسیار مهم است و همین مسئله باعث خواهد شد تا سطح و کیفیت این رقابت ها نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد.
 
نماینده وزن 68+ کیلوگرم کاراته ایران ادامه داد: من هم مانند بقیه ملی پوشان شرایط آمادگی مطلوبی دارم و فکر می کنم تا زمان آغاز مسابقات به صد در صد آمادگی دست یابم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با دعای خیر مردم و حضور خوب ملی پوشان، تیم ایران بتواند در اولین دوره رقابت های لیگ جهانی سال 2018 نتایج خوبی کسب کند.
 
**ترکیب تیم های کاراته بانوان و آقایان ایران در لیگ جهانی

تیم ملی کاراته زنان ایران با ترکیب سارا بهمنیار، نسرین دوستی، زهره برزگر، طراوت خاکسار، فاطمه چالاکی، رزیتا علیپور، مبینا کاویانی، محدثه آقایی و حمیده عباسعلی و با هدایت لیلا بهرامی در لیگ جهانی حضور پیدا کرده است.

در بخش مردان نیز مجید حسن نیا، امیر مهدی زاده، سعید احمدی، هامون درفشی پور، سعید علیپور، بهمن عسگری، مهدی خدابخشی، ذبیح الله پورشیب، سجاد گنج زاده، مهدی قراری زاده، علی اصغر آسیابری، صالح اباذری و امیررضا میرزایی ترکیب تیم ایران را تشکیل می دهند.

هدایت تیم ملی کاراته مردان ایران نیز بر عهده شهرام هروی است و شهاب سلطانی، حسین روحانی و سعید حسنی پور نیز به عنوان مربی در تیم ملی حضور دارند.
   1396/11/6 11:02

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار