قم میزبان مسابقات قهرمان کشوری کاراته شد
قم میزبان مسابقات قهرمان کشوری کاراته شد
مسابقات قهرمان کشوری کاراته انتخابی تیم ملی در چهار رده نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از 27 بهمن ماه سال جاری با حضور350 ورزشکار از 16 استان کشور در سالن ورزشی نخلستان قم برگزار می شود.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" سعید یوسفی مسئول برگزاری این مسابقات در استان قم سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقابت ها در سبک دکیوکوشین کانامورا برگزار می شود و نفرات برگزیده برای حضور در مسابقات جهانی این سبک که تابستان سال آینده در ایران برگزار خواهد شد، انتخاب می شوند.

وی ادامه داد: سطح مسابقات بسیار بالاست و تیم ها و کاراته کاهای مطرح کشوری در این رقابت ها حضور دارند و از استان قم نیز یک تیم منسجم و قوی شرکت خواهد کرد.

یوسفی ادامه داد: با توجه به این که جمهوری اسلامی ایران سال آینده میزبان مسابقات جهانی کاراته در سبک دکیوکوشین کانامورا می باشد، لذا به دنبال این هستیم که با هماهنگی استانداری و سایر مسئولان استان، این رقابت های جهانی را در قم برگزار کنیم. 

سبک دکیوکوشین از سه لغت کیوکو (بالاترین، نهایت)، شین (حقیقت، روح) و کای (گروه، انجمن) ترکیب شده‌است، تاکید این سبک روی مبارزه واقعی از راه نزدیک است. در کیوکوشین برای کاستن مقاومت حریف از اصابت ضربات بطور متوالی استفاده می‌شود.
 
در استان قم 150 نفر در این سبک فعالیت می کنند.
   1396/11/11 10:58

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار