قم قهرمان کاراته ایران / قمی‌ها در راه آمریکای جنوبی و آسیا
قم قهرمان كاراته ايران / قمي‌ها در راه آمريكاي جنوبي و آسيا
كاراته‌كاهاي استان قم با كسب مقام قهرماني انتخابي تيم ملي و به دست آوردن سهميه مسابقات المپيك جوانان جهان و پيكارهاي قهرماني آسيا در آستانه دو اعزام برون‌مرزي قرار گرفتند.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری فارس از قم، کاراته‌کاهایی که از دل پیکارهای انتخابی رده سنی جوانان کاراته قم مجوز حضور در مسابقات گزینشی تیم ملی را به دست آورده بودند با نمایش توانمندی، استعداد، تکنیک و قابلیت‌های فنی خود مقتدرانه رتبه نخست کاراته ایران را کسب کردند.
 
این در حالی است که مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته رده سنی جوانان برای شناسایی نفرات اعزامی به رقابت‌های کسب سهمیه المپیک 2018 در بوینس آیرس آرژانتین و پیکارهای آسیایی سال آینده به میزبانی هیأت کاراته استان کردستان در شهر سنندج برگزار شد.
 
* قم روی سکوی نخست انتخابی تیم ملی جوانان
 
تیم هیأت کاراته استان قم با کسب مرغوب‌ترین مدال‌ها در حالی بالاتر از دیگر رقبای خود بر سکوی نخست پیکارهای انتخابی تیم ملی کاراته جوانان ایران ایستاد که سالن آزادی شهر سنندج در حالی از این پیکارها میزبانی کرد که مدعیان عضویت در تیم ملی برای کسب رتبه‌های برتر کومیته انفرادی پیکار کردند و نفرات برتر برای حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک بوینوس آیرس و مسابقات آسیایی در 2 رقابت جداگانه مشخص شدند.
 
* 5 کاراته‌کای قم در جمع مدال‌آوران
 
از بین تمام کاراته‌کاهایی که به نمایندگی از هیأت کاراته استان قم راهی این دوره از مسابقات گزینشی تیم ملی شده بودند، پنج کاراته‌کا به نام‌های مرتضی نعمتی، مهدی پاشاپور، محمدسینا عبدالحسینی و علیرضا برخورداری موفق به کسب مدال شدند، در حالی که سهم قم دو طلا و دو برنز این پیکارها بود.
 
از بین پنج کاراته‌کای مدال‌آور استان قم از این رقابت‌ها، چهار کاراته‌کا در بین برترین‌های انتخابی سهمیه المپیک 2018 آرژانتین قرار داشتند و یک نفر یعنی علیرضا برخورداری در بین مدال‌آوران پیکارهای 2018 قهرمانی رده سنی جوانان کاراته آسیا قرار گرفته است.
 
* نعمتی، عبدالحسینی، دولی‌خانی، پاشاپور و برخورداری مدال‌آوران قم
 
طلایی‌های استان قم در این دوره از رقابت‌های انتخابی تیم ملی ایران، مرتضی نعمتی در وزن منهای 55 کیلوگرم و محمدسینا عبدالحسینی در وزن به اضافه 76 کیلوگرم بودند، ضمن اینکه حسن دولی‌خانی در وزن منهای 55 کیلوگرم، مهدی پاشاپور در وزن منهای 61 کیلوگرم و علیرضا برخورداری در وزن به اضافه 76 کیلوگرم صاحب نشان برنز این رقابت‌ها شدند.
 
* 2 مدال طلا و برنز وزن 55 کیلوگرم سهم قمی‌ها
 
نفرات برتر سهمیه المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس آرژانتین در اوزان منهای 55، 61، 68، 76 و به اضافه 76 کیلوگرم در حالی معرفی شدند که در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم مرتضی نعمتی از قم در دیدار نهایی با غلبه بر محمدمهدی خوش‌نواز از تیم هیأت کاراته مرکزی بر سکوی قهرمانی ایستاد.
 
در حالی که طلای وزن منهای 55 کیلوگرم به مرتضی نعمتی از تیم هیأت کاراته استان قم تعلق گرفت، در همین وزن حسن دولی‌خانی دیگر نماینده اعزامی از استان قم روی سکوی سوم ایستاد و مدال برنز این وزن را نصیب قم کرد تا قم از یک وزن دو مدال به دست بیاورد.
 
* پاشاپور کاراته‌کای برنزی وزن منهای 61 کیلوگرم
 
در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم این دوره از مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان مهرداد مستحسن از گیلان مقام نخست را کسب کرد، امیرحسین ضابطی از تیم هیأت کاراته گیلان نایب‌قهرمان شد و مهدی پاشاپور از تیم هیأت کاراته استان قم به همراه علیرضا فرجی از مازندران با ایستادن روی سکوی سوم مشترک به مدال برنز رسیدند، در شرایطی که برای کسب عناوین برتر این وزن ۴۵ کاراته‌کا رقابت کردند.
 
* قهرمانی عبدالحسینی در وزن به اضافه 76 کیلوگرم
 
چهارمین مدال تیم منتخب هیأت کاراته استان قم از پیکارهای کسب سهمیه المپیک 2018 جوانان در آرژانتین نتیجه رقابت و تلاش موفق محمدسینا عبدالحسینی در وزن به اضافه 76 کیلوگرم بود، کاراته‌کایی که در این وزن با شکست تمامی حریفان خود و پیروزی در فینال برابر کمیل فیضی از مازندران مقتدرانه به مقام قهرمانی و نشان طلا دست یافت.
 
در این وزن مجموعا تعداد 21 کاراته‌کا از استان‌های مختلف کشور برای کسب عناوین برتر با یکدیگر مسابقه دادند که در رده‌بندی نهایی بعد از نماینده کاراته استان قم، کمیل فیضی از مازندران در مکان دوم ایستاد، نیما مرادی از اصفهان و محمدرضا کاظمی‌پور از قزوین مشترکا سوم شدند .
 
* قم روی سکوی نخست مسابقات کسب سهمیه المپیک 2018
 
در جدول رده‌بندی مدال‌های توزیع شده مسابقات گزینشی سهمیه المپیک ۲۰۱۸ بوینس‌آیرس آرژانتین، تیم هیأت کاراته قم با کسب دو مدال طلای مرتضی نعمتی و محمد سینا عبدالحسینی و دو نشان برنز حسن دولی‌خانی و مهدی پاشاپور مقتدرانه بالاتر از دیگر رقبای خود با چهار مدال روی سکوی نخست ایستاد و قهرمان شد.
 
تیم مازندران با کسب یک نشان طلا، یک نقره و دو برنز نایب‌قهرمان شد، گیلان با کسب یک نشان طلا و یک نقره به مقام سوم رسید، البرز با یک طلا چهارم شد، مرکزی با یک نشان نقره و یک مدال برنز به مقام پنجم رسید، تهران و ایلام هر کدام با یک نقره ششم شدند، اصفهان با دو برنز هفتم شد و تیم‌های هیأت فارس، قزوین و گلستان هر کدام با یک برنز رتبه مشترک هشتم را به خود اختصاص دادند.
 
* رقابت 232 کاراته‌کا در انتخابی پیکارهای آسیایی
 
در شرایطی که این دوره از مسابقات به مناسبت دهه مبارک فجر و یادواره پنج هزار و 400 شهید استان کردستان در سالن آزادی سنندج به انجام رسید، کاراته‌کاهای مدعی کسب سهمیه مسابقات 2018 قهرمانی آسیا نیز در اوزان منهای 55، 61، 68، 76 و به اضافه 76 کیلوگرم با یکدیگر پیکار کردند.
 
در این رقابت‌ها مجموعا 232 کاراته‌کا برای رسیدن به سهمیه مسابقات آسیایی پیکار کردند و تنها مدال تیم اعزامی هیأت کاراته قم از این انتخابی به وزن به اضافه 76 کیلوگرم باز می‌گردد که در آن تعداد 37 کاراته‌کا برای رسیدن به مقام‌های اول تا سوم به روی تاتامی رفتند.
 
* مدال برنز برخوردار در راه کسب سهمیه آسیا
 
در وزن به اضافه 76 کیلوگرم انتخابی پیکارهای آسیایی علیرضا برخورداری نماینده هیأت کاراته قم بود که در نهایت به مقام سوم و نشان برنز دست یافت، در شرایطی که قهرمانی این وزن به محمد بهبود از مازندران رسید، سجاد مهربان از تیم هیأت خراسان‌رضوی نایب‌قهرمان شد و برترین‌ها به اردو راه یافتند.
   1396/11/23 21:25

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار