جایگاه ارزشمند نگین باقری در کاتای بانوان

جایگاه ارزشمندِ نگین باقری در کاتای بانوان

در تازه‌ترین رنکینگِ اعلام‌شده از سوی فدراسیون جهانی برای تعیینِ جایگاهِ برترین کاراته‌کاها، نگین باقری با قرار گرفتن در رتبه‌ی هفدهم، موقعیتی ممتاز برای خود و جایگاهی ارزشمند برای کاتای بانوان رقم زد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ نگین باقری که در سالها و ماههای اخیر، با حضوری مستمر در میادینِ بین‌المللی، پیشرفتِ چشمگیری را تجربه کرده بود، حالا و در ابتدایِ سالِ 2018 مطابقِ اعلامِ فدراسیون جهانی در جایگاهِ هفدهمِ برترین کاتاروهای جهان ایستاده است تا از این طریق و دستِ کم بر اساسِ شماره‌های مندرج در جداولِ رنکینگِ wkf، فاصله‌ی کیلومتریِ او با دیگر رقبای داخلی احراز گردد.
 

مهسا افسانه بانوی پرافتخارِ کاتای ایران و جدی‌ترین رقیبِ داخلیِ باقری، هم‌اکنون جایگاهِ 155 رنکینگِ فدراسیون جهانی را در اختیار دارد و در واقع غیبت‌های طولانی‌مدتِ او در رقابتهای کاراته‌وان، این گنجینه‌ی ارزشمندِ کاتای بانوان را از دسترسی به رتبه‌های برتر، محروم ساخته است.
 
نگین باقری در پیکارهای کاراته‌وانِ پاریس 2018 با ارائه‌ی نمایشی تحسین‌برانگیز، حریفانی از هلند، انگلیس و جمهوری چک را با بیشترین اختلافِ ممکن (5 بر صفر) شکست داد و در مرحله‌ی چهارم نیز توانست یک پرچم برابرِ ساندرا سانچز چهره‌ی برجسته‌ی کاتای بانوان بگیرد. او پیش‌تر هم در پیکارهای کاراته‌وانِ امارات، موفق به اخذِ پرچم مقابلِ سانچزِ اسپانیایی شده بود.
 
باقری اکنون و با روندِ رو به رشدی که در ماههای اخیر در پیش گرفته است، به تصاحبِ پیراهنِ تیم ملی برای حضور در میادینِ آسیایی و جهانی می‌اندیشد. این می‌تواند آغازِ فصلی نوین از زندگیِ ورزشیِ قهرمانی باشد که سالها تلاش کرده و حالا در آستانه‌ی دریافتِ پاداشِ ریاضت‌های طولانی‌مدتش قرار دارد.
 
نویسنده: محمد قدیمی


 
   1396/11/24 03:05

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار