آیا رقابتهای انتخابی تیم ملی دوباره تکرار میشود؟!
فدراسیون باز هم اشتباه کرد!

آیا رقابتهای انتخابی تیم ملی دوباره تکرار میشود؟!

فدراسیون باز هم اشتباه کرد!

 
رقابتهای کاراته انتخابی تیم ملی جهتِ گزینشِ نفراتِ اعزامی به پیکارهای المپیک جوانان (آرژانتین) در حالی اواخر بهمن‌ماهِ سال جاری به میزبانی سنندج برگزار شد که مسئولینِ فدراسیون کاراته‌ی کشورمان این بار در تشخیصِ اوزانِ شرکت‌کنندگان دچارِ اشتباه شدند!
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ پس از پایانِ پیکارهای قهرمانی کشور در اصفهان، مشخص شد متولیانِ کاراته‌ی کشورمان در محاسبه‌ی رده‌های سنیِ بازیکنانِ اعزامی به رقابتهای آسیایی ژاپن، دچار اشتباه شده‌اند و به همین دلیل، این پیکارها بارِ دیگر و این بار به میزبانیِ کردستان تکرار شد.

 
در تاتامی‌های سنندج، کاراته‌کاهای رده‌ی سنی جوانان در دو نوبت به رقابت با یکدیگر پرداختند. ابتدا برای جبرانِ اشتباهی که فدراسیون کاراته پیش‌تر و در مسابقاتِ کشوری اصفهان مرتکب شده بود، بارِ دیگر به روی تاتامی رفتند تا تکلیفِ دعوت‌شدگان به اردوهای تیم ملیِ اعزامی به رقابتهای آسیایی ژاپن مشخص شود و سپس، بلافاصله برای تعیینِ وضعیتِ اولیه‌ی بازیکنانی که قرار است به المپیک آرژانتین اعزام شوند، به مصافِ هم رفتند.
 
نکته‌ی جالب اینکه جوانانِ کاراته‌ی کشورمان در مسابقات گزینشیِ المپیک، در قالبِ اوزانِ آسیایی (وزن‌های معمول) با یکدیگر مبارزه کردند و حال آنکه برای حضور در بازیهای المپیک، شرایطِ اوزانِ بازیکنان به گونه‌ای دیگر ترسیم شده است! در سطورِ ذیل، تفاوتِ اوزان میانِ رقابتهای آسیایی و بازیهای المپیک را مشاهده می‌کنید.

 
اوزان آسیایی (وزن‌های معمول)

پسران:
55- و 61- و 68- و 76- و 76+
 
دختران:
48- و 53- و 59- و 59+

 
اوزان المپیکی

پسران:
61- و 68- و 68+
 
دختران:
53- و 59- و 59+
 
همانطور که پیش‌تر عنوان شد، فدراسیون کاراته کشورمان در تاتامی‌های سنندج، مسابقاتِ انتخابیِ بازیهای المپیک را بدونِ توجه به وزن‌های المپیکی و در قالبِ اوزانِ معمول برگزار کرد تا اکنون این پرسش بوجود آید که آیا رقابتهای انتخابیِ المپیک نیز همچون پیکارهای گزینشیِ مسابقاتِ آسیایی و به خاطرِ اشتباهِ فدراسیون‌نشین‌ها، بار دیگر تکرار خواهد شد یا خیر؟
 
نویسنده: محمد قدیمی 
   1396/12/5 16:10

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار