با اشتباهات ساده، قهرمانان را در دام حواشی گرفتار نسازیم؛
چالاکی همچنان در اوج است

با اشتباهاتِ ساده، قهرمانان را در دامِ حواشی گرفتار نسازیم؛

چالاکی همچنان در اوج است

 
فاطمه چالاکی بانوی پرافتخارِ کاراته‌ی ایران، به رغم شکست در رقابتهای کاراته‌وان پاریس و امارات، با قرار گرفتن در مکانِ نهمِ رنکینگِ فدراسیون جهانی، همچنان در جدولِ رده‌بندیِ برترین کاراته‌کاهای جهان، بهترین جایگاه را در میانِ تمامیِ بانوان کاراته‌کایِ کشورمان به خود اختصاص داده است. این در حالیست که برخی‌ها با اظهاراتی تحریک‌آمیز و بی‌آنکه خود متوجه باشند، فضای کاراته‌ی کشور را علیهِ این قهرمانِ نامدار، ملتهب می‌سازند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ پس از پایانِ رقابتهای کاراته‌وانِ امارات و شکستِ فاطمه چالاکی قهرمان پرآوازه‌ی کاراته‌ی کشورمان در این پیکارها، روابط عمومی یکی از هیئت‌های استانی با انتشار مطلبی کوتاه در کانالِ تلگرامی خود، عنوان کرد که علتِ شکست چالاکی در رقابتهای کاراته‌وانِ پاریس و امارات، به ترتیب مصدومیت از ناحیه‌ی پا (در پاریس) و تبِ شدید پیش از آغازِ مسابقات (در امارات) بوده است.

 
این هیئت همچنین مدعی شد برخی حاشیه‌سازان، چشمهایشان را بر روی تمامیِ موفقیت‌ها و درخشش‌های غرورآفرینِ این بانوی پرافتخار بسته‌اند و به خاطرِ دل‌مشغولی‌های حاشیه‌ای و یا ذهنِ فراموشکار، عناوینِ ارزشمند و تلاش‌های ستودنیِ این قهرمانِ نامدارِ مازندرانی را نمی‌بینند!
 
به نظر میرسد طرح و انتشارِ اینگونه مطالب از سویِ برخی هیئت‌های استانی که از نگاهِ بدبینانه‌ی آنها نسبت به واقعیت‌های حالِ حاضرِ کاراته‌ی کشور نشأت گرفته، نه تنها به قهرمانان برای بازگشت به شرایطِ آرمانی کمک نمی‌کند، که حتی آنها را با حواشیِ تازه روبرو و از مسیرِ صحیحِ قهرمانی و پیشرفت، خارج می‌سازد.
 
پس از پایانِ رقابتهای کاراته‌وان پاریس و امارات، ما حتی یک خط اعتراض و یا انتقاد پیرامونِ عملکردِ فاطمه چالاکی در هیچیک از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رزمیِ کشور، نخواندیم و ندیدیم. در واقع همه می‌دانند که یک قهرمان، قرار نیست همواره در اوج باشد و از هر مسابقه‌ای، با مدال به میهن بازگردد. در چنین شرایطی، چه لزومی داشت که روابط عمومی هیئتِ مزبور، اینچنین آرایشِ تدافعی به خود گرفته و به گونه‌ای رفتار کند که گویا قرار است عنقریب، هجمه‌ای عظیم علیهِ این قهرمان به راه افتد؟!
 
مصدومیتِ چالاکی در جریانِ رقابتهای کاراته‌وانِ پاریس و همچنین بیماریِ او پیش از آغازِ پیکارهای کاراته‌وانِ امارات، امری کاملا طبیعی و معمول است که می‌توانست برای هر قهرمانِ دیگری نیز رخ دهد. بهتر بود هیئت کاراته‌ی مذکور، این موضوع را خیلی خونسرد و بی‌آنکه موضعِ تدافعی به خود بگیرد، به اطلاعِ اهالیِ کاراته می‌رساند تا اینگونه تصور نشود که گویا بخش بزرگی از خانواده‌ی کاراته، در انتظارِ شکستِ این قهرمانِ پرافتخار به سر می‌برده‌اند و حالا با کسبِ این نتایج، می‌خواهند او را زیرِ بارِ انواع و اقسامِ انتقادات و فشارها، خرد کنند! اساساً پس از پایانِ مسابقاتِ پاریس و دوبی، کِی و کجا یک خط انتقاد از عملکردِ چالاکی خواندیم یا شنیدیم که سزاوارِ چنین واکنشِ تندی از سوی هیئتِ کاراته‌ی مزبور باشد؟!
 
فراموش نکنیم فاطمه چالاکی (و یا به قولِ دوستانش، یگانه چالاکی) از شاخص‌ترین، مجرب‌ترین و پرافتخارترین قهرمانانِ کاراته‌ی کشورمان در بخش بانوان به شمار میرود که همین حالا هم با قرار گرفتن در مکانِ نهمِ رنکینگِ فدراسیون جهانی، بهترین جایگاه را در جدولِ رده‌بندی برترین کاراته‌کاهای جهان و در قیاس با سایرِ بانوانِ ایرانی، به خود اختصاص داده است. او با کسبِ دو مدالِ برنز در بازیهای آسیایی گوانگژو و اینچئون، از این حیث هم در کاراته‌ی بانوان، ممتاز و رکورددار است.
 
قهرمانِ نامدار، جنگنده و خوش‌تکنیک کاراته‌ی بانوان (فاطمه چالاکی) مهارتها و توانایی‌هایش را در میادینِ متعدد بارها و بارها به نمایش گذاشته است. او سالِ قبل با کسبِ دو مدالِ طلا در پیکارهای کاراته‌وانِ امارات و ترکیه، ستاره‌ی بلامنازعِ کاراته‌ی بانوان بود و امسال نیز امید می‌رود که افتخاراتِ سالِ گذشته را تکرار کند. چالاکی حتی می‌تواند یکی از پرامیدترین مهره‌های کاراته‌ی بانوان برای کسبِ مدال در المپیکِ 2020 باشد. فیلمِ مبارزاتش در رقابتهای مختلف، به خوبی نشان می‌دهد که این قهرمان از سالهای گذشته تاکنون، صرفِ نظر از بُردها و باخت‌هایش، مسیری رو به رشد را پیموده و هر سال، بهتر و فنی‌تر از سالِ قبل مبارزه می‌کند. این برای کاراته‌ی ایران، رضایت‌بخش و امیدوارکننده است.
 
جامعه‌ی کاراته البته انتظار دارد علاوه بر این قهرمانِ خوشنام و پرتلاش، توانایی‌های دیگر رقبایِ او از جمله طراوت خاکسار، زهره برزگر و آویشن باقری نیز توسط مسئولینِ فدراسیون کاراته و اعضای کادرفنی دیده شود. اتفاقی که در ماههای اخیر و با رویِ کار آمدنِ محمدصادق فرجی، تقریبا و به شکلی مطلوب، رخ داده است. یقیناً فراهم آوردنِ بستری مناسب برای رقابتِ عادلانه‌ی تمامیِ مدعیانِ پوشیدنِ پیراهنِ تیم ملی، نهایتاً هم به نفعِ کاراته‌ی کشور تمام خواهد شد و هم رضایتِ قلبیِ جامعه‌ی کاراته را در پی خواهد داشت.
 
نویسنده: محمد قدیمی/ مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

نگارش‌شده در تاریخ پنجم اسفندماه 96


 
   1396/12/10 23:14

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار