وقتی وعده‌ها رنگ می‌بازند...
قربانیان تصمیم ناعادلانه‌ی فدراسیون‌نشین‌ها بخوانند

وقتی وعده‌ها رنگ می‌بازند...

قربانیانِ تصمیمِ ناعادلانه‌ی فدراسیون‌نشین‌ها بخوانند

محسن آشوری دبیر فدراسیون کاراته چندی پیش در گفتگو با خبرگزاری ایسنا تاکید کرده بود به هیچ وجه اجازه نخواهد داد در جریان پیکارهای انتخابی تیم ملی، حقی از کسی تضییع شود. او وعده داده بود که تمامِ توان و تلاشِ خود را به کار خواهد بست تا از حقوقِ قهرمانان، آنگونه که شایسته است، پاسداری کند. این در حالیست که وقایعِ این روزهای کاراته‌ی کشور، حکایتی دیگر دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ روزهای قبل، وقتی جوانانِ کاراته‌ی کشورمان آماده‌ی حضور در مسابقاتِ انتخابی (گزینشیِ رقابتهای آسیایی) می‌شدند، به یکباره فدراسیون کاراته اعلام کرد نفراتی که شرایطِ سنیِ شرکت در رقابتهای المپیک را ندارند، از اعزام به پیکارهای آسیایی هم محروم میشوند! در واقع حالا بازیکنانی که در محدوده‌ی سنیِ مربوط به مسابقاتِ آسیایی قرار دارند اما از شرایطِ سنیِ لازم برای اعزام به رقابتهای المپیک برخوردار نیستند، با حکمِ ناعادلانه‌ی فدراسیون‌نشین‌ها، از حقِ مسلّمِ خود یعنی شرکت در پیکارهای آسیایی هم محروم شده‌اند!

اکنون وقتِ آن فرا رسیده که محسن آشوری بابتِ وعده‌هایش (اقامه‌ی عدالت) در برابرِ جامعه‌ی کاراته پاسخگو باشد.

آقای آشوری؛ کدام منطقِ منطبق بر عدالت، به شما و همکارانتان در فدراسیون کاراته اجازه می‌دهد که قهرمانان را به راحتی و با اتخاذِ یک تصمیمِ خلق‌الساعه، از حقوقِ تثبیت‌شده و مسلّم‌شان محروم سازید؟!

جالب اینکه محمدصادق فرجی رییس فدراسیون کاراته نیز (که پیشینه‌ی درخشانی در اجرای عدالت دارد) در برابر این حکمِ خودساخته و ناعادلانه، سکوت اختیار کرده و هیچ نمی‌گوید!

در چنین شرایطی که حتی مردِ شماره یکِ کاراته‌ی کشور در برابرِ بی‌عدالتی‌ها، رفتاری منفعلانه را به نمایش می‌گذارد، به نظر میرسد قربانیانِ این تصمیمِ خلق‌الساعه و ناعادلانه، چاره‌ای جز پیگیریِ حقوقشان از طریقِ وزارت ورزش و دیگر مراجعِ ذیصلاح نداشته باشند.

فراموش نکنیم که حق، همواره گرفتنی است و اگر روزی در برابرِ بی‌عدالتی‌ها سکوت اختیار کرده و از ترسِ تبعاتِ حق‌طلبی، به پذیرشِ ظلم راضی شویم، آنگاه لایق و سزاوارِ همان ظلمی هستیم که بر ما روا داشته‌اند.

محمد قدیمی/ مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته  


 
   1396/12/19 12:33

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار