سیاهترین اتفاق سالهای اخیرِ کاراته در شُرف وقوع!
احتمال عدم اعزام کاراته‌کاها به رقابتهای آسیایی قوت گرفت

سیاهترین اتفاقِ سالهای اخیرِ کاراته در شُرفِ وقوع!

احتمالِ عدمِ اعزامِ کاراته‌کاها به رقابتهای آسیایی قوت گرفت


پیکارهای کاراته‌ی قهرمانی آسیا (رده‌های سنی پایه) در حالی قرار است اردیبهشت‌ماهِ سالِ جاری در خاستگاهِ کاراته‌ی جهان (ژاپن) برگزار شود که مطابقِ اخبارِ غیررسمی و اطلاعاتِ دریافتی، اعزامِ کاراته‌کاهای نوجوان و امیدِ کشورمان به این رقابتها، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد!
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و برابرِ اخبارِ غیررسمی، در مسابقاتِ قهرمانی آسیا که اواخرِ اردیبهشت‌ماهِ سالِ جاری در اوکیناوای ژاپن برگزار میشود، کاراته‌کاهای کشورمان تنها در رده‌ی سنی جوانان به روی تاتامی خواهند رفت و قهرمانانِ دو رده‌ی سنیِ دیگر (نوجوانان و امیدها) به این رقابتها اعزام نخواهند شد!

 
گفته میشود متولیانِ کاراته‌ی کشورمان به خاطرِ مشکلاتِ اقتصادی فدراسیون و کمبودِ منابعِ مالی، این تصمیمِ عجیب و کم‌سابقه را اتخاذ کرده‌اند. این در حالیست که دستِ‌کم در چند سالِ گذشته و علیرغمِ تمامیِ محدودیت‌های مالی، هرگز تیمهای ملی از حضور در رقابتهای اصلی (آسیایی و جهانی) محروم نشده بودند.
 
به نظر میرسد عدمِ اعزامِ ملی‌پوشان به مسابقاتِ آسیایی، می‌تواند انتقادات و عکس‌العمل‌های تندی را از سویِ کارشناسان کاراته‌ی کشور به همراه داشته باشد. از اینرو مسئولان فدراسیون کاراته می‌بایست هر چه سریعتر موانعِ موجود را برطرف و شرایطِ اعزام کاراته‌کاها را به پیکارهای آسیایی فراهم سازند تا از ثبتِ این واقعه‌ی دردناک و کم‌نظیر در کارنامه‌ی مدیریتیِ خود، جلوگیری کرده باشند.
 
فدراسیون کاراته‌ی کشورمان همین چند روز قبل و علیرغمِ کمبودِ منابعِ مالی، 33 شرکت‌کننده و تعدادی همراه را رهسپارِ رقابتهای کاراته‌وان هلند ساخته بود.   
 
گفتنی است موضوعِ عدمِ اعزامِ کاراته‌کاهای امید و نوجوان به پیکارهای آسیایی، هنوز از سویِ هیچیک از مقاماتِ فدراسیون کاراته به صورتِ رسمی اعلام نشده است.
 
نویسنده: محمد قدیمی 
   1397/1/3 22:40

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار