عقب‌نشینی فدراسیون در برابرِ خواست کارشناسان
تیمهای پایه به مسابقات آسیایی اعزام میشوند

عقب‌نشینیِ فدراسیون در برابرِ خواستِ کارشناسان

تیمهای پایه به مسابقاتِ آسیایی اعزام میشوند


فدراسیون کاراته که پیش‌تر تصمیم گرفته بود ملی‌پوشانِ رده‌های سنیِ نوجوانان و امید را رهسپارِ رقابتهای آسیایی ژاپن نسازد، حالا و در اقدامی پسندیده تلاش می‌کند تا با ترکیبِ کامل در این پیکارها حضور یابد.  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ پیش‌تر خبرهای غیررسمی حاکی از آن بود که مسئولینِ فدراسیون کاراته به خاطرِ مشکلاتِ مالی، تصمیم گرفته‌اند تیمهای نوجوانان و امید را به رقابتهای آسیایی ژاپن اعزام نکنند. برابرِ اخبارِ غیررسمی، این موضوع حتی از طریقِ اعضای کادرفنی به ملی‌پوشان اعلام شده بود.با انتشارِ خبرِ عدمِ اعزامِ کاراته‌کاهای نوجوان و امید به پیکارهای آسیایی در پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته، فشارهای کارشناسان بر فدراسیون در مخالفت با این اقدام افزایش یافت و حالا گفته میشود متولیانِ کاراته‌ی کشورمان تصمیم گرفته‌اند کمبودِ منابعِ مالی را به هر طریقِ ممکن جبران و ملی‌پوشان را روانه‌ی پیکارهای آسیایی سازند. این می‌تواند یک خبرِ خوب برای آینده‌سازانِ کاراته‌ی ایران و یک محکِ جدی برای محمدصادق فرجی رییس فدراسیون کاراته باشد.

سالِ گذشته و در مسابقاتِ آسیایی قزاقستان، تیمهای کاراته‌ی کشورمان مقتدرانه و باشکوه بر بامِ کاراته‌ی قاره‌ی کهن ایستادند و عنوانِ قهرمانیِ این رقابتها را جشن گرفتند. برخی‌ها معتقد بودند عناوینِ بدست آمده در تاتامی‌های قزاقستان، بیش از آنکه حاصلِ تلاش و مدیریتِ محدصادق فرجی باشد، محصولِ درایت و برنامه‌ریزیِ دقیقِ اسلافِ او (متولیانِ پیشینِ کاراته‌ی کشور) بود که در دورانِ مدیریتِ وی، به بار نشست. آنها اینگونه استدلال می‌کردند که تیمِ مدیریتیِ جدید، به تازگی سکان هدایتِ کاراته‌ی کشور را در دست گرفته و لذا در این مدتِ کوتاه، نمی‌تواند تا این حد اثربخش باشد.

با این تفاسیر، حضورِ مقتدرانه‌ی فرجی و یارانش در تاتامی‌های ژاپن و تکرارِ عنوانِ قهرمانیِ آسیا، می‌تواند مهر تاییدی باشد بر توانایی‌های مدیریتیِ متولیانِ کنونیِ کاراته‌ی کشور.

اردیبهشت‌ماهِ سالِ جاری، کاراته‌کاهای نوجوان و امیدِ کاراته‌ی ایران در تاتامی‌های اوکیناوا به مصافِ برترین‌های کاراته‌ی آسیا خواهند شتافت تا با بررسی نتایجِ حاصل، مشخص شود فرجی و همکارانش در ماههای اخیر، تا چه حد کاراته‌ی کشور را در مسیرِ رشد و توسعه حرکت داده‌اند.
 
نویسنده: محمد قدیمی/ مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته


 
   1397/1/7 14:41

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار