نائب قهرمان جهانی کاراته: از آغاز فعالیتم تاکنون ۳۰۰ هزار تومان حمایت شدم
نائب قهرمان جهانی کاراته: از آغاز فعالیتم تاکنون ۳۰۰ هزار تومان حمایت شدم
نائب قهرمان جهانی کاراته گفت: از آغاز فعالیتم در حوزه ورزش کاراته تاکنون تنها مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به بنده تعلق گرفته، فکر می‌کنم دلیل بی‌توجهی مسئولان این است که جزو قشر ثروتمند جامعه نیستم.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" حیدر براتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: از سال 83 به این رشته ورزشی پیوستم و تمرینات بسیاری در این مبحث انجام دادم، پس از آن به سایر استان‌ها و کشور‌ها دعوت شده و در مسابقات مختلفی شرکت کردم، تاکنون مدال‌های بسیاری را اعم از کشوری، آسیایی و جهانی کسب کردم که مهم‌ترین آن، مدال نایب قهرمانی جهانی بود.
 
نائب قهرمان جهانی کاراته گفت: از سن نه سالگی و یا به عبارتی در سال 83 با شرکت در یکی از برنامه‌های کاراته، به این رشته ورزشی علاقمند و خواهان ادامه آن شدم، به دلیل وابستگی‌ام به این رشته هنوز با وجود سختی‌ها و مشکلات، این ورزش را ترک نکرده و با وجود مشغله کاری و تحصیلی‌ام، هر روز ساعاتی را به کاراته اختصاص می‌دهم.
 
براتی خاطرنشان کرد: حمایت‌های معنوی و روحی از سوی متولیان صورت می‌گیرد اما این موضوع در بُعد مادی صدق نمی‌کند، از آغاز فعالیتم در حوزه ورزش کاراته تاکنون تنها مبلغ 300 هزار تومان به بنده تعلق گرفته است، این مبلغ برای نائب قهرمانی جهانی کاراته با توجه به هزینه‌های بالای این ورزش کافی نیست.
 
وی تصریح کرد: در چناران ساکن هستم و فکر می‌کنم دلیل بی توجهی مسئولان، این است که جزو قشر ثروتمند جامعه نیستم، حتی پیامک کوتاهی با عنوان تبریک به من ارسال نشد و هیچ تقدیری از سوی متولیان مربوطه مشاهده نکردم، تنها یک بنر کوچک با اصرار و اجبار مربی‌ام در چناران نصب شد.
 
براتی بیان کرد: تنها حمایت کننده من در مباحث دوگانه معنوی و مادی مربی‌ام بود و در برخی از هزینه‌های ورزش کاراته کمک می‌کند، سایر اعضای هیئت از بنده حمایت نکرده و به تنهایی و سختی باید تمامی هزینه‌های خود را با شغل دیگرم بپردازم، به گونه‌ای که حتی وقت برای خواب و استراحت کامل ندارم.
 
عضو تیم ملی کاراته عنوان کرد: قطعاٌ در صورت حمایت مسئولان و متولیان مربوطه، امور به سختی پیش نمی‌رفت، در حال حاضر شغلم به دلیل بر عهده داشتن هزینه‌های ورزشی، سنگین‌تر است و وقتم را برای تمرین و برنامه‌ریزی مناسب می‌گیرد، زمانم بسیار محدود بوده و به دلایل خانوادگی، نمی‌توانم مخارجم را بر دوش کسی بیاندازم.
 
براتی ادامه داد: بنده در برخی مواقع در مشهد حضور دارم و گاهی نیز به چناران می‌روم، به عبارتی در طول هفته رفت‌وآمدهای بسیاری دارم، مشهد مجموعه ورزشی سجاد را در اختیار ورزشکاران قرار داده تا در آن مکان به تمرین بپردازند، در چناران نیز محل ورزشی وجود دارد که در آن محل به تمرینات خود ادامه می‌دهم.
 
وی تصریح کرد: برنامه‌های روزهایم معمولا با یکدیگر مغایرت دارد و تعیین‌کننده آن، درس و دانشگاهم است، در صورت آزاد بودن وقتم از نظر تحصیلی، از صبح تا حدود ساعت 5 به فعالیتم در شغل آزاد می‌پردازم و از 7 عصر تا شب در بُعد ورزشی فعالیت دارم، روزهایی که به دانشگاه می‌روم، کمی از ساعت کاری خود کم می‌کنم.
 
نائب قهرمان جهانی کاراته تاکید کرد: هدف نهایی‌ام در بُعد ورزشی، رسیدن به مقام نخست و استمرار این امر بوده که این مسئله را در خود می‌بینم، باید نگاهی از سوی مسئولان صورت گیرد، در این صورت می‌توانم بیشتر از وضعیت کنونی در تمامی حوزه‌ها مدال‌آوری کنم و از هر مسابقه‌ای اعم از کشوری، آسیایی، جهانی و نظایر آن سربلند بازگردم.
 
وی افزود: حمایت آن‌ها می‌تواند سبب پیشرفت چشمگیرم باشد و حتی نیم‌نگاهی از سوی آن‌ها در مدال‌آوری‌ام نقش بسزایی دارد، از متولیان کاراته خراسان‌رضوی خواستار حمایت هستم و انتظار دارم که به همان اندازه‌ای که به یک بازیکنی که جزو قشر ثروتمند جامعه است توجه می‌کنند، از بنده نیز به همان اندازه حمایت کنند.
 
براتی ادامه داد: با این حال، زحمات مربی‌ام را فراموش نمی‌کنم و در خاطرم هست که برای رسیدنم به این درجه، با وجود مشغله کاری خود، با تمام وجود از من حمایت کرد، اما در صورت بیشتر‌شدن میزان همکاری و حمایت از سوی سایرین، قطعاٌ می‌توان نتیجه بهتری را مشاهده کرد.

   1397/1/21 13:25

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار