قهرمان کاراته آسیا: قهرمانی جهان در صورت افزایش حمایت‌ها دور از دسترس نیست
قهرمان کاراته آسیا: قهرمانی جهان در صورت افزایش حمایت‌ها دور از دسترس نیست
قهرمان آسیایی کاراته گفت: اگر میزان حمایت‌ها افزایش پیدا کند، هدف بلندمدتم که قهرمانی جهان است دور از دسترس نیست.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، منیژه جعفری قهرمان آسیایی کاراته، با حضور در تحریریه تسنیم در مورد شرایط و مشکلات موجود در ورزش کاراته استان، توضیحاتی را ارائه کرد که مشوح آن را در متن زیر می‌خوانید:
 
تسنیم: فعالیت خود را در ورزش کاراته از چه زمانی آغاز کردید؟
 
جعفری: از هشت سالگی فعالیت خود را در رشته ورزشی کاراته آغاز کردم و هم‌اکنون 27 سال دارم، به عبارتی فعالیتم به 19 سال گذشته بر می‌گردد، در حال حاضر دارای دان چهار کاراته هستم و سایر امور اعم از تحصیل و اشتغالم را در ارتباط با رشته ورزشی‌ام انتخاب کردم، این راه را از گذشته انتخاب کرده و تا آخر ادامه می‌دهم.
 
تسنیم: چگونه در هشت سالگی با ورزش کاراته آشنا شده و به آن علاقمند شدید؟
 
جعفری: توسط یکی از افراد با این رشته ورزشی آشنا شدم و به مکان ورزشی نزدیک منزل مراجعه کردم، پس از گذراندن چندین دوره آموزشی ورزش کاراته، به آن علاقمند شدم، معرف من به دلایل شخصی این ورزش را دنبال نکرده و پس از مدتی آن را کنار گذاشت اما من آن را ادامه دادم و هم‌اکنون با معرفی وی در این جایگاه قرار دارم.
 
یکی از اتفاقات خوب ورزشی، این است که تحصیل کرده این ورزش، رئیس هیئت شده و با دانش و آگاهی کامل به ورزشکاران و امور آنها رسیدگی می‌کند، رشته تحصیلی محمد حجتیان مرتبط با جایگاه وی بوده و شرایط را درک می‌کند، بنابراین مشکلی در کادر آموزشی وجود ندارد، با توجه به این موارد، در چندین مسابقه شرکت کرده و مقام‌های متعددی را کسب کردم.
 
تسنیم: با توجه به تلاش خود و روند هیئت، پیشرفت و ارتقای رتبه را برای خود پیش‌بینی می‌کنید؟
 
جعفری: انگیزه به وجود آمده توسط تلاش‌ها و حمایت‌های رئیس هیئت کاراته خراسان رضوی، سبب تلاش و پیشرفت ورزشکاران می‌شود، جامعه کاراته نیازمند کادر آموزشی مناسب بوده که این مورد در اختیار ورزشکاران استان قرار گرفته است، بنابراین پیشرفت و کسب رتبه بهتری را برای خود در آینده می‌بینم.
 
تسنیم: با وجود حمایت‌های اعضای هیئت کاراته خراسان رضوی از ورزشکاران استان، آیا هنوز مشکلی در ارتباط با بودجه وجود دارد؟
 
جعفری: بله، در هر صورت هر ورزشی مشکلات مالی خاص خود را داشته و به هیئت و اعضای آن ربطی ندارد، همچنین برخی از حمایت‌های معنوی، طوری است که سبب می‌شود تا درخواست حمایت مالی کمتر شود، به هر حال مشکلات مالی نه تنها در کاراته بلکه در هر ورزشی وجود داشته و این مورد به اعضای هیئت بستگی ندارد، همچنین تاکنون اداره کل ورزش و جوانان استان از هیئت و ورزشکاران حمایت کرده و از این ارگان انتظاری بیش از این نمی‌رود.
 
در صورت وجود اسپانسر، مشکلات به صورت چشمگیری کاهش می‌یابد و همین امر سبب عدم دغدغه فکری اعضای هیئت و ورزشکاران کاراته خراسان رضوی می‌شود، دولتی و یا خصوصی، فرق ندارد، میزان حمایت آنها حائز اهمیت بوده که خود نیز در این حمایت در صورت وجود رسانه‌ها، توسط تبلیغات موجود در باشگاه‌ها و مکان‌های برگزاری فعالیت‌های ورزشی سود می‌کنند.
 
تسنیم: ورزشکاران کاراته خراسان رضوی مکان ثابت برای ادامه فعالیت‌های ورزشی در اختیار دارند؟ به عبارتی آیا دغدغه‌ای از نظر کمبود مکان وررزشی برای ورزشکاران وجود دارد؟
 
جعفری: خیر؛ سالن‌های ورزشی متعددی به عنوان خانه کاراته در خراسان رضوی وجود دارند، علاوه بر آن، خانه کاراته تکمیل شده و پس از مدتی ورزشکاران فعالیت خود را در خانه کاراته آغاز می‌کنند، همچنین سالن قهرمانی در پایگاه تختی نیز از سایر مکان‌های ورزشی موجود در استان است.
 
رشته ورزشی کاراته، به دلایلی اعم از حضور ورزشکاران بسیار، وجود چندین رشته مختلف و فعالیت تمامی شهرستان‌ها، نسبت به سایر رشته‌ها نیاز به حمایت بیشتری دارد، در صورت بسترسازی بیشتر، اشتیاق اجتماعی به این ورزش بالاتر رفته و پتانسیل بسیار خراسانی‌ها مشاهده می‌شود، ورزشکاران کاراته در استان توانایی پیشرفت و ارتقاء را دارند، تنها باید بیشتر از وضعیت کنونی به آنها توجه شود.
 
باید حمایت در دو بُعد قهرمانی و همگانی در نظر گرفته شود، همچنین باید همدلی و سنجش ابعاد اجتماعی متناسب با خواسته‌های ورزشکاران و هیئت در نظر گرفته شود، این حمایت سبب تسریع عملکرد مطلوب هیئت کاراته خراسان رضوی و همچنین ورزشکاران آن می‌شود، تاکنون حمایت‌های بسیاری از سوی هیئت برای ورزشکاران صورت گرفته و اسپانسر می‌تواند این حمایت را دو چندان کند.
 
تسنیم: چه اهدافی را برای آینده خود در مبحث ورزش تعیین کردید؟
 
جعفری: در بحث ورزشی پیشرفت بسیاری داشتم و در حال حاضر سرمربی‌گری تیم ملی را بر عهده دارم، در ابتدای هر سال اهداف خود را در ابعاد اجتماعی، ورزشی، تحصیلی و نظایر آن مشخص کرده و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنم.
 
علاوه بر اهداف سالیانه، برنامه‌ریزی هفتگی‌ام سبب دقت و در نهایت پیشرفتم می‌شود، یکی از اهداف بلندمدتم، رسیدن به مقام قهرمانی جهانی بوده که کار آسانی نیست اما با برنامه‌ریزی و سخت‌کوشی دست نیافتنی نیست.
 
تسنیم: در حال حاضر در کنار ورزش به شغل و تحصیل می‌پردازید؟
 
جعفری: هم‌اکنون در حال گذراندن دوره دفاع برای اخذ مدرک تربیت بدنی هستم، پس از آن به اخذ مدرک دکتری اقدام می‌کنم، همچنین در نظر شغلی، در دانشگاه‌های مختلفی در رشته تربیت‌بدنی فعالیت دارم، در کنار این دو نیز ورزش کاراته را با جدیت تمام ادامه می‌دهم و با برنامه‌ریزی هر سه امور را باهم انجام می‌دهم.
   1397/1/26 16:44

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار