هروی: کاراته موفق‌ترین رشته ایران در المپیک می‌شود


هروی: کاراته موفق‌ترین رشته ایران در المپیک می‌شود

سرمربی تیم ملی کاراته با اشاره به پتانسیل بسیار خوب کاراته ایران گفت: با حمایت هر چه بیش‌تر از این رشته قطعاً کاراته می‌تواند موفق‌ترین رشته ورزشی ایران در المپیک توکیو شود.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ سید شهرام هروی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت تیم ملی کاراته ایران در آستانه اعزام به رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان امارات اظهار کرد: از صبح فردا (پنج‌شنبه) اردوی تیم ملی آغاز و به مدت یک هفته نیز ادامه خواهد داشت تا تیم به رقابت‌های مرحله دوم لیگ جهانی در امارات اعزام شود. بچه‌ها در کوران مسابقات مختلف بوده‌اند و امیدواریم در امارات نیز بتوانند نتایج گذشته را تکرار کنند.

سرمربی تیم ملی کاراته افزود: خوشبختانه شرایط تیم خوب است و فقط تنها نگرانی ما خستگی مفرط بچه‌ها به دلیل حضور در مسابقات مختلف همچون لیگ جهانی، آسیایی، سوپر لیگ و… است اما با این وجود همه باتجربه‌اند و با تمام توان هم در رقابت‌های لیگ جهانی امارات و هم در کاراته وان سری A در اتریش به دنبال کسب بهترین نتیجه هستیم تا سال ۹۷ را همان‌طور که خوب آغاز کردیم و ادامه دادیم به خوبی نیز به پایان برسانیم.

او درباره این که گفته می‌شود یکسری از نفرات با هزینه شخصی عازم رقابت‌های مختلف همچون لیگ جهانی امارات می‌شوند، گفت: یکسری از نفرات که رنکینگ بالا هستند با حمایت مالی فدراسیون در این رقابت‌ها و یا رویدادهای دیگر حضور خواهند داشت و قرار نیست هیچ پولی پرداخت کنند. ضمن آن که فدراسیون شرایطی را فراهم کرده تا یکسری از نفرات دیگر نیز که در اردو حضور دارند بتوانند با هزینه شخصی در این رقابت‌ها حاضر شوند. مطمئناً اگر هر کاراته‌کایی که توان فنی بالایی داشته باشد و به‌درد تیم ملی بخورد مورد حمایت مالی فدراسیون نیز قرار می‌گیرد و هزینه‌ای برای حضور در مسابقات پرداخت نمی‌کند. مثلاً به هر حال همه ورزشکاران می‌توانند در رقابت‌های سری A شرکت کنند که در این میان به دلیل تعداد بالای شرکت کنندگان و کمبود منابع مالی، فدراسیون از نفرات رنکینگ بالا حمایت مالی خواهد کرد.

هروی درباره وضعیت مالی فدراسیون نیز خاطرنشان کرد: پس از آن که سرپرست فدراسیون برنامه‌های کاراته را در ستاد عالی به اطلاع سلطانی‌فر، وزیر ورزش و صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک رساند، آن‌ها قول جدی برای حمایت هر چه بیش‌تر از کاراته دادند که اگر این قول‌ها عملی شوند قطعاً کاراته با قدرت بیش‌تر برای کسب موفقیت به راه خود ادامه خواهد داد.

وی در پایان با تاکید بر این که به‌طور قطع کاراته می‌تواند موفق‌ترین رشته ورزشی ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشد، گفت: اگر کاراته ایران در این چند سال موفق بوده و توانسته خودش را به سطح اول ورزش ایران برساند و همه از طلای کاراته در المپیک توکیو می‌گویند، حاصل کار یک شب و یک روز نیست بلکه سال‌ها برای رسیدن به این جایگاه تلاش شده و نشان دهنده همدلی و اتحاد در کاراته است. امیدوارم کاراته بر روی همین ریل تا المپیک حرکت کند تا شاهد درخشش کاراته کاران ایران و کسب مدال‌های خوشرنگ در المپیک باشیم.

انتهای پیام

 
   1397/11/17 14:27

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار