حسن روحانی: فاصله زیادی بین کاراته ایران و بلژیک وجود دارد/ هرآنچه که نیاز بود را آموزش دادیم


حسن روحانی: فاصله زیادی بین کاراته ایران و بلژیک وجود دارد/ هرآنچه که نیاز بود را آموزش دادیم

سرمربی سابق تیم ملی نوجوانان کاراته، گفت: از لحاظ فنی بلژیکی‌ها با بازیکنان ایرانی خیلی فاصله دارند و در مجموع آنها از لحاظ فنی با کاراته ایران خیلی تفاوت دارند.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، آخرین مرحله سمینار حسین  و حسن روحانی در کشور بلژیک روز گذشته برگزار شد و ملی پوشان کاراته این کشور در تمام رده های سنی در این سمینار آموزشی حضور داشتند. حسن روحانی قهرمان سابق تیم ملی و مربی سابق تیم ملی نوجوانان نیز مسئولیت برگزاری سمینار آموزشی در رده نوجوان و جوانان تیم ملی بلژیک را برعهده داشت و حسین روحانی مربی تیم ملی کشورمان نیز مسئولیت برگزاری سمینار در رده بزرگسالان را برعهده داشت. تیم های ملی کاراته بلژیک برای حضور در مسابقات قهرمانی اروپا با این دو مربی تمرین کردند.

حسن روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس‌ در پاسخ به این سوال که آیا سمینار آموزشی شما برای تیم‌های ملی کاراته به پایان رسید یا خیر، گفت: خوشبختانه طی یک هفته‌ای که در بلژیک حضور داشتیم با هماهنگی علی عزیزی و دیاکو یکتا از مربیان و داوران جهانی کاراته ایران سمینارهای آموزشی خوبی را برای تمام رده‌های کاراته کشور بلژیک برگزار کردیم. ضمن اینکه ابتدا ما در دو شهر بروکسل و لیژ که باشگاه‌های بزرگ بازیکن سازی فعالیت می‌کند سمینار برگزار کردیم، و پس از آن برای تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان این کشور سمینار آموزشی را برگزار کردیم.تیم های ملی کاراته بلژیک برای حضور در مسابقات قهرمانی اروپا تمرینات خودشان را زیر نظر ما در این یک هفته برگزار کردند.

مربی سابق تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که آیا برای برگزاری سمینار بین شما و حسین روحانی تقسیم کار شده بود، گفت: حسین برای تیم ملی بزرگسالان این کشور سمینار آموزشی برگزار کرد و نقاط ضعف و قوت آنها را یادآوری کرد. طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه نیز من به کاراته کاهای تیم ملی نوجوانان و جوانان بلژیک سمینار آموزشی برگزار کردم. ما یک وعده صبح و یک وعده بعدازظهر تمرینات مختلفی را برگزار می‌کردیم و هر آنچه که در این کلاس‌ها نیاز بود را به آنها آموزش دادم.

روحانی در ادامه صحبت‌هایش، عنوان کرد: تجربه بسیار خوبی را در این سمینار کسب کردم و قطعا برای آنها نیز این تمرینات مفید بود. کادر فنی تیم‌های ملی کاراته بلژیک از سمیناری که من به همراه حسین برای آنها برگزار کردیم خیلی راضی بودند. قطعا این روند همکاری ادامه خواهد داشت، چرا که به گفته آنها این سمینار آموزشی خیلی برای آنها مفید بود.

حسن روحانی در پاسخ به این سؤال که فاصله کاراته ایران با کاراته بلژیک اط لحاظ فنی چقدر است،‌گفت: آنها ایراداتی را داشتند که ما سعی کردم، نقاط ضعف و قوت آنها را شناسایی و برطرف کنم و آنها را در شرایط مسابقه قرار دهم. نفرات تک ستاره‌ای هم در تیم ملی آنها دیده می‌شود. از لحاظ فنی بلژیکی‌ها با بازیکنان ایرانی خیلی فاصله دارند و در مجموع آنها از لحاظ فنی با کاراته ایران خیلی تفاوت دارند. ضمن اینکه آنها پتانسیل رشد را در این رشته دارند.

انتهای پیام/

 
   1397/11/17 14:39

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار