اعتراض بانوان کاراته کاهای خراسان جنوبی نسبت به بسته شدن خانه کاراته استان؛

شیکاک، کاراته کای های خراسان جنوبی پس از بازگشت مسابقات قهرمانی کشور / تمرین بانوان کاراته کای در پارک های شهربیرجند


 اعتراض بانوان کاراته کاهای خراسان جنوبی نسبت به بسته شدن خانه کاراته استان؛

شیکاک، کاراته کای های خراسان جنوبی پس از بازگشت مسابقات قهرمانی کشور / تمرین بانوان کاراته کای در پارک های شهربیرجند

تعطیلی خانه کاراته استان برای چندمین بار در سالجاری موجب شد تا ورزشکاران و خانواده های آنها نسبت به وضع موجود اعتراض کنند.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی مبنی بر تعطیلی خانه کاراته استان برای چندمین بار در سالجاری موجب شد تا ورزشکاران و خانواده های آنها نسبت به وضع موجود اعتراض کنند.

رئیس کمیسیون آموزش هیئت کاراته: با اداره شهرستان قرار داد دارم اما همچنان پشت درب بسته ایم

زهرا سادات بنایی رئیس کمیسیون آموزش هیئت کاراته بانوان استان با بیان اینکه ما در ابتدای سال با اداره شهرستان بیرجند قراردادی تا پایان سالجاری منعقد کرده ایم عنوان کرد: متاسفانه در امسال بستن درب خانه کاراته یک عادت شده است و با پیگیری هایی که انجام می دهیم هیچ نتیجه ای ندارد.

وی بااشاره به اینکه مسئولیت این ورزشکاران در ساعت مشخص به عهده هیئت کاراته است تاکید کرد: خانواده های این ورزشکاران از وضع موجود کنونی بی اطلاع هستند و ما دو ساعت پشت درب بسته خانه کاراته استان در این هوای سر زمستانی ایستاده ایم و پیگیرهاییمان تاکنون بی نتیجه بوده است و هیچ کسی پاسخگو نیست.

یکی ورزشکاران: چندین بار قسمتی از سقف خانه کاراته ریزش کرده است

یکی از دختران نونهال ورزشکار با تاکید براینکه تاکنون چندین بار قسمتی از سقف خانه کاراته ریزش کرده است گفت: متاسفانه تاتامی هایی چندین سال شده تعویض نشده است و به علت کثیفی بیماری پوستی گرفته ایم.

یکی از ورزشکاران: تاتامی های آلوده به خون

یکی دیگران از بانوان ورزشکار از وجود خون های ریخته شده بر روی تاتامی ها گلایه و انتقاد کرد و گفت: مسئولان اداره کل و هیئت کاراته تکلیف مارا مشخص کنند تا کی این وضع به همین روال ادامه خواهد یافت.

جمعی از خانواده ها: اگر اتفاقی برای فرزندانمان بیفتد چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

چند تن از خانواده های ورزشکاران با اعتراض به وضع هیئت کاراته گفتند که دیگر اجازه ورزش به فرزندانشان را نمی دهند. یکی از والدین ورزشکاران با ابراز نگرانی گفت: اگر اتفاقی برای فرزندم یا ودختران خردسال و نونهال میفتاد چه کسی یا ارگانی پاخگو است؟

رئیس هیئت کاراته استان: بانوان کاراته کای در پارک های شهر تمرین کردند

احمدی رئیس هیئت کاراته خراسان جنوبی با بیان اینکه سالن خانه کاراته متعلق به وزارت ورزش و جوانان و بیت المال است عنوان کرد: آن سالن به اسم خانه کاراته ساخته شده اما متاسفانه تنها کسانی که حق استفاده از آن را ندارند کاراته کاران هستند. وی با تاکید براینکه بانوان ما قبل از مسابقات قهرمانی کشور در پارک های شهر تمرین کردند تا خود را برای مسابقه آماده کنند خاطرنشان کرد: در این هوای سرد و بعد از پایان این مسابقه سنگین حق ورزشکاران این نبود که پشت درب بسته بمانند.

احمدی پیما با بیان اینکه با حراست اداره کل مبنی بربازگشایی درب خانه کاراته هماهنگی های لازم صورت گرفت اما رئیس اداره شهرستان بیرجند از باز کردن درب خانه کاراته استان امتناع کرد گفت: ورزش کارانی در استان داریم که دعوت شده به تیم ملی و قهرمان کشور هستند اما با این وجود اعلام کرده اند که اگر این روال ادامه یابد به استان های دیگر ملحق خواهند شد.

رئیس هیئت خانه کاراته استان بیان کرد: با این وجود توقع پیشرفت نداریم و اگر اداره کل از ما پولی طلب دارد از حساب هیئت برداشت کند اما اجازه فعال به ورزشکاران را بدهد.

لازم به ذکر است که طی تماسی که با مسئول خانه کاراته استان گرفته شد وی حاضر به پاسگویی تلفنی نشد و طی تماسی که با مهران سرپرست مدیرکل ورزش و جوانان استان انجام و مقررشد امروز ساعت 10:30 دقیقه صبح مسئولان هیئت در اداره کل جلسه ای برای رفع مشکلات این هیئت ترتیب دهند.


 
   1397/11/30 08:49

ویژه‌ها
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار